Kristiāns Girvičs: Senas slavas dziesmas un jauni atklājumi Argentīnas futbola izlasē, Marokai vēl viens tests

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pasaules kausā futbolā par pirmo finālisti kļuvusi Argentīnas izlase, kas šovakar uzzinās savus pretiniekus – pašreizējo čempionu titula īpašnieci Franciju vai turnīra galveno pārsteigumu Maroku.

Argentīnas izlase otrdien pietiekami pārliecinoši ar 3:0 apspēlēja Horvātijas futbolistus. Uzvarētājiem divus vārtus guva jaunais uzbrucējs Hulians Alvaress, bet kārtējo spilgto priekšnesumu sarūpēja argentīniešu dzīvā leģenda Lionels Mesi, kurš vispirms atklāja rezultātu, realizējot par Alvaresa nogāšanu piešķirto 11 metru sitienu, bet beigās ar fantastisku individuālo reidu izkārtoja komandas biedram sitienu pustukšos vārtos. Par Mesi šajā čempionātā jau esmu dziedājis tik daudz slavas dziesmu, ka vairs neatkārtošos – argentīnietis kārtējo reizi pierādīja, kurš neapšaubāmi ir mūslaiku labākais futbolists.

Mesi guva jau savus 11. vārtus Pasaules kausos, apsteidzot deviņdesmito gadu izcilo bombardieri Gabrielu Batistutu un kļūstot par visu laiku rezultatīvāko argentīnieti. Argentīnas izlase jau sesto reizi spēlēs Pasaules kausa finālā, un vairāk planētas galvenajā mačā piedalījusies tikai Vācija ar astoņiem finālmačiem.

Toties par šā čempionāta atklājumu noteikti var saukt 22 gadus veco Anglijas čempionvienības "Manchester City" pārstāvi Alvaresu,

kurš jau čempionāta laikā izkonkurēja no pamatsastāva iepriekšējo gadu izlases centra uzbrucēju Lautaro Martinesu. Alvaress uz Angliju pārcēlās tikai šovasar, bet pagājušajā gadā viņš bija Argentīnas čempionāta labākais snaiperis, spēlējot slavenā kluba "River Plate" sastāvā.

Skaidrs, ka par otra pusfināla izteiktu favorīti tiek uzskatīta Francijas valstsvienība, kam šajā čempionātā īpaši izceļas uzbrucēju duets Kilians Mbapē un Olivjē Žirū, kuri pa diviem guvuši deviņus no komandas 11 vārtiem (vēl rezultatīvi nospēlējuši pussargi Adriēns Rabio un Aureljēns Čuamenī).

 Ja Francijas komanda un futbolisti mums ir ļoti labi pazīstami, tad Marokas izlase neapšaubāmi ir šā čempionāta lielākais pārsteigums.

Maroka ne tikai kļuva par pirmo Āfrikas valsti, kas 22. Pasaules kausā aizspēlējusies līdz pusfinālam, bet ziemeļafrikāņi pa ceļam izsituši no turnīra cienījamas Eiropas komandas – jau grupu turnīrā marokāņi uzvarēja FIFA pasaules ranga otro komandu Beļģiju, bet pēc tam izslēgšanas mačos šķērsoja ceļu abām zvaigžņotajām Pireneju pussalas vienībām – Spānijai un Portugālei.    

Protams, arī marokāņiem ir pāris augstākās raudzes pasaules futbola zvaigznes (labās malas aizsargs Ašrafs Hakīmi no "Paris Saint-Germain" un uzbrūkošais pussargs Hakims Ziječs no Londonas "Chelsea"), taču

Marokas izlases galvenais trumpis ir perfekti noslīpēta disciplinēta komandas spēle no aizsardzības.

Šajā Pasaules kausā iepriekšējos piecos mačos 480 nospēlētās minūtēs (plus kompensācijas laikā) marokāņi ielaiduši tikai vienus vārtus, turklāt pēc rikošeta raidot bumbu savos vārtos uzvarētajā mačā ar Kanādu. Tātad pretinieku spēlētāji šajā čempionātā vēl nav raidījuši bumbu Marokas izlases vārtos. Salīdzinājumam – marokāņu pusfināla oponenti franči jau ir zaudējuši piecus vārtus. Tajā pašā laikā marokāņi paši guvuši uz pusi mazāk vārtu nekā franči – tikai piecus. Lai gan Maroka vienmēr skaitījusies viena no Āfrikas vadošajām izlasēm, tai iepriekš nebija lielu uzvaru pieredzes, jo Maroka arī tikai vienu reizi bijusi Āfrikas čempionu godā, tālajā 1976. gadā.

Skaidrs, ka milzīgs nopelns šajos panākumos ir galvenajam trenerim Validam Regragui, kurš komandu vada tikai ceturto mēnesi, bet ir guvis neticamu rezultātus. 47 gadus vecā marokāņu trenera vārds Eiropā līdz šim bija nepazīstams, jo Regragui visu trenera karjeru aizvadījis dzimtenē, kur šogad guva teicamus panākumus ar Kasablankas klubu "Wydad", triumfējot Āfrikas Čempionu līgā.

Līdz pat ceturtdaļfinālam Marokas izlase spēlēja gandrīz nemainīgā sākuma sastāvā (deviņi laukuma spēlētāji iesāka visas pirmās četras spēles), taču, kad spēli ar Portugāli savainojumu dēļ nācās izlaist diviem pamata aizsargiem – kreisās malas spēlētājam Nusairam Mazrāvi (pārstāv Vācijas čempionvienību Minhenes "Bayern") un centra aizsargam Najefam Agerdam ("West Ham United") –, Marokas betona aizsardzība tāpat palika tikpat nepārspējama. Turklāt ceturtdaļfināla maču otrā puslaika sākumā uz nestuvēm pabeidza vēl viens aizsardzības centra balsts Romēns Saiss (turku "Besiktas", bet iepriekš vairākus gadus veiksmīgi spēlēja Anglijas premjerlīgā), bet arī starta vienpadsmitnieka savainoto spēlētāju aizstājēji tika galā ar visiem Portugāles futbola meistaru uzbrukumiem.

Abos izslēgšanas mačos labākā spēlētāja balvu saņēma marokāņu vārtsargs Jasīns Bunū, kurš jau desmit gadus spēlē Spānijā, šobrīd pārstāvot klubu "Sevilla" un par pagājušo sezonu saņemot Zamoras balvu kā Spānijas čempionātā vismazāk vārtus ielaidušais vārtsargs. Ļoti liela loma aizsardzības spēlē ir arī balsta pussargam Sofjanam Amrabatam, kurš katru maču demonstrē apskaužamas darbaspējas, visu spēli bez apstājas nēsājoties pa laukumu un izcīnot divcīņas. Zīmīgi, ka puse no 26 Marokas izlases spēlētājiem ir dzimuši Eiropā, bet pusducis marokāņu jaunībā pat ir uzspēlējuši dažādu Eiropas valstu jauniešu izlasēs.

Pasaules kausa fināls risināsies svētdien, bet sestdien tiks izspēlēta čempionāta trešā vieta. Visu spēļu tiešraides būs LTV7.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa P
Nīderlande Nīderlande NLD
7
Senegāla Senegāla SEN
6
Ekvadora Ekvadora ECU
4
Katara Katara QAT
0
B grupa P
Anglija Anglija ENG
7
ASV ASV USA
5
Irāna Irāna IRN
3
Velsa Velsa WLS
1
C grupa P
Argentīna Argentīna ARG
6
Polija Polija POL
4
Meksika Meksika MEX
4
Saūda Arābija Saūda Arābija SAU
3
D grupa P
Francija Francija FRA
6
Austrālija Austrālija AUS
6
Tunisija Tunisija TUN
4
Dānija Dānija DEN
1
E grupa P
Japāna Japāna JPN
6
Spānija Spānija ESP
4
Vācija Vācija GER
4
Kostarika Kostarika CRI
3
F grupa P
Maroka Maroka MAR
7
Horvātija Horvātija CRO
5
Beļģija Beļģija BEL
4
Kanāda Kanāda CAN
0
G grupa P
Brazīlija Brazīlija BRA
6
Šveice Šveice SUI
6
Kamerūna Kamerūna CMR
4
Serbija Serbija SRB
1
H grupa P
Portugāle Portugāle POR
6
Dienvidkoreja Dienvidkoreja KOR
4
Urugvaja Urugvaja URU
4
Gana Gana GHA
3

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti