Kristiāns Girvičs: Kamēr varenie mokās, cīņu sāk beļģi un angļi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pasaules kausā sāk risināties arvien interesantāki notikumi – no prognozētajiem lielajiem favorītiem ar uzvaru čempionātu ir atklājusi tikai Francija, bet pirmajā kārtā pie uzvarām nav spējusi tikt ne Brazīlijas, ne Vācijas, ne Spānijas un Argentīnas valstsvienība. Pirmdien čempionātu uzsāks vēl divas no topa izlasēm – talantīgā Beļģija un futbola dzimtene Anglija.

Visnepatīkamākais starts sanācis pasaules čempionvienībai Vācijai, kam pēc zaudējuma Meksikai vairs nav tiesību uz kļūdu. Tiesa, vāciešu faniem vēl ir par agru krist panikā, jo “Manšaftei” noteikti ir pa spēkam tikt galā ar pārējām divām F grupas komandām – Zviedriju un Dienvidkoreju, kas šodien plkst. 15 sāks kārtot savus savstarpējos rēķinus.

Bez Zlatana Ibrahimoviča

Lai gan zviedriem sastāvā nav ļoti spilgtu zvaigžņu, valstsvienības galvenais treneris Janne Andersons neizmantoja izdevību paņemt līdzi uz Krieviju leģendāro uzbrucēju 36 gadus veco Zlatanu Ibrahimoviču, kurš pēc “Euro 2016” atvadījās no izlases, taču pēc kvalificēšanās Pasaules kausam vēlējās atgriezties komandā. Ar šo lēmumu treneris tikai vēlreiz akcentēja, ka zviedru trumpis ir komandas spēle. Šobrīd

Zviedrijas valstsvienības uzbrukumā centrālā figūra ir Markuss Bergs,

kurš ikdienā pelna iztiku, spēlējot Apvienotajos Arābu Emirātos, vidējās līnijas līderis ir Vācijas kluba “RB Leipzig” pārstāvis Emīls Forsbergs, bet īpaši svarīga loma pēdējos panākumos ir centra aizsargiem Andreasam Grankvistam (“Krasnodar”) un Viktoram Lindelēfam (“Manchester United”).

Savukārt zviedru pirmajiem pretiniekiem

Dienvidkorejas izlasei ir viens izteikts līderis – angļu “Tottenham Hotspur” uzbrucējs Sons Hinmins.

Vēl pietiekami pazīstams ir cita Anglijas premjerlīgas kluba “Swansea” pussargs Kī Sunjons, taču tajā pašā laikā puse Korejas izlases futbolistu spēlē pašmāju čempionātā. Protams, daudziem vēl labā atmiņā ir korejiešu aizkļūšana līdz Pasaules kausa pusfinālam 2002. gadā, taču toreiz viņi bija turnīra saimnieki, bet kopumā Dienvidkorejas izlase tikai divos no deviņiem finālturnīriem ir izkļuvusi ārā no grupas (otro reizi – 2010. gadā).

Dāvids pret Goliātu

Par spēku samēros nevienlīdzīgāko grupu turnīra spēli tiek prognozēta zvaigžņotās Beļģijas tikšanās G grupā ar Pasaules kausu debitanti Panamu (spēles sākums plkst. 18). Beļģiem visās līnijās ir visaugstākās raudzes meistari – vārtsargs Tibo Kurtuā (“Chelsea”), aizsargi Tobijs Alderveirelds un Jans Vertongens (abi “Tottenham Hotspur”), pussargs Kevins de Breine (“Manchester City”), uzbrucēji Edens Azārs (“Chelsea”), Romelu Lukaku (“Manchester United”), Drīss Mertenss (“Napoli”). Diemžēl Beļģijas izlases spāņu treneris Roberto Martiness gan negaidīti nepaņēma uz čempionātu šīs sezonas Čempionu līgas pusfinālistu “Roma” līderi Radžu Naingolanu.

Skaidrs, ka spēlētāju sastāva ziņā Panamu nevar salīdzināt ar “Sarkanajiem velniem” –

neviens no panamiešiem pat tuvumā netiktu Beļģijas izlasei. Tajā pašā laikā panamieši nevar sūdzēties par pieredzes trūkumu – seši spēlētāji jau ir pārsnieguši zīmīgo 100 valstssacīkšu robežu. Par Panamas futbola galveno zvaigzni tiek uzskatīts Ziemeļamerikas līgas MLS kluba “Seattle Sounders” aizsargs Romāns Toress, kura gūtie vārti arī atnesa ceļazīmi uz Krieviju. Panamas izlasē iekļauti seši MLS futbolisti, toties komandā nav neviena Eiropas stiprāko līgu pārstāvja. Jāpiebilst, ka Panamas izlase tikai pēdējā brīdī kvalificējās uz finālturnīru, izmantojot ASV izlases negaidīto zaudējumu Trinidadai un Tobago. Tas nozīmēja, ka, lai tiktu uz Krieviju, panamiešiem bija jāuzvar Kostarika, ko viņi izdarīja visai dramatiskā veidā, uzvaras vārtus gūstot vien 88. minūtē.

Mūžīgie neveiksminieki?

Daudz sīkstāks cīniņš tiek gaidīts otrajā G grupas mačā, kur Anglija spēlēs ar Tunisiju.

Anglijas izlase vairs netiek pieskaitīta pie čempionāta favorītēm, taču varbūt tas pat ir labāk –

agrāk uz katru Pasaules kausu angļi tika pavadīti ar milzīgām cerībām un ažiotāžu, bet šoreiz futbola dzimtenē vairāk dzen jokus par to, ka viņi jau Krievijā būšot tikai īsi brīdi. Tā ka Anglijas izlase beidzot var spēlēt bez liela publikas spiediena, kas agrāk noteikti ir bijis liels traucēklis, taču nevar arī noliegt, ka šobrīd angļi diez vai ir tik spēcīgi, lai pārspētu labākos no labākajiem.

Angļu trenera Gareta Sautgeita rīcībā gan ir pietiekami labs sastāvs, lai “Trīs lauvas” vismaz izkļūtu no grupas.

Lielākās cerības angļi saista ar “Tottenham Hotspur” vārtu gūšanas “mašīnu” Hariju Keinu, kā arī viņa kluba biedru vidējā līnijā – Deli Alli, tāpat daudz tiek gaidīts arī no jaunajiem uzbrucējiem Rahīma Stērlinga (“Manchester City”) un Markusa Rešforda (“Manchester United”).

Toties Tunisijas izlasē nav daudz plaši pazīstamu futbolistu, par galveno zvaigzni jāsauc uzbrūkošais pussargs Vahbi Khazri, kurš aizvadījis labu sezonu Francijas klubā “Rennes”. Pavisam seši no izlases futbolistiem spēlē Francijas augstākajā līgā. Tunisija piekto reizi piedalās Pasaules kausa finālturnīrā. Tunisijai paveicās ar kvalifikācijas turnīra izlozi, jo nebija jāspēlē ar nevienu no ierastajām Āfrikas lielvalstīm, bet galvenā cīņa par ceļazīmi uz Krieviju izvērtās ar Kongo Demokrātisko Republiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti