Koncerta apskats: Izcilais Džesijas Veiras vokāls Siguldas saulrietā

Pēc pagājušajā gadā pieredzētā lietus „Sunset” festivālā šogad tik tiešām tika sagaidīts saulriets, ko Siguldas pilsdrupu romantiskajā atmosfērā paspilgtināja lieliskā vokāla īpašniece Džesija Veira.

Bez lieka šova un uguņošanas Džesija spēja noturēt klausītāju uzmanību vairāk nekā stundu garā koncertā un pārvērta katru skaņdarbu par baudījumu arī skeptiskākajām ausīm.

Koncertu viņa iesāka ar pāris sava repertuāra zināmākajām dziesmām, bet pēc pirmajiem trim skaņdarbiem, ko ļauts iemūžināt fotogrāfiem, Džesija savāca savus matus nevīžīgā copē un gluži tāpat vienkārši un nepiespiesti turpināja valdzināt līdz pat pēdējai notij.

Nav daudz mākslinieku, kuru izpildījums dzīvajā, šķiet tāds pats, ja ne pat labāks kā ierakstā. Ak, un cik pārliecinošas ir augstākās notis! Ik pēc brīža pār kauliem pārskrien patīkamas tirpas – vai tas nav labākais, ko mākslinieks var paveikt savas uzstāšanās laikā? Veira uzrunā klausītājus Siguldas pilsdrupu ielokā, ik pēc pāris dziesmām atrod publikā personāžus, kas dejo, neliels fanu pulciņš ieradies arī no Igaunijas, un īpašu prieku viņa izrāda arī par saviem pašiem mazākajiem klausītājiem skatuves stūrī, no kuriem viena aptuveni četrgadīga princesīte dziesmas laikā pat tiek izdancināta mūziķes pavadībā uz skatuves.

Šova kulminācija ar hitiem “Widest Moments” un “Say You Love Me”, kas sarakstīts kopā ar Edu Šīranu, publikai rada sajūtu, kaut šis vakars vēl nebeigtos. Džesija no publikas saņem krāšņu gladiolu pušķi un izpilda koncerta noslēdzošo kompozīciju.

Mākslinieces uzstāšanos ieradušies novērtēt arī Latvijas mūzikas jomā zināmas personas –  dīdžeji Artis Volfs, Egons Reiters, dziedātājs Jānis Stībelis un producents Rūdolfs Budze, un pēc smaida viņu sejās koncerta noslēgumā, šķiet, ka neviens no viņiem koncertu nepamet vīlies.

Kolosāls vokāls, dvēseliski izsmalcināta popmūzika, kas liek aizdomāties, kādēļ tomēr šī māksliniece jau agrāk nav tikusi atvesta uz kādu no Latvijas lielākajiem festivāliem un nepulcē desmitiem tūkstošu pilnus stadionus… Jo Džesija nav masu produkts, bet ir kvalitatīvs nišas dārgakmens.

Džesija Veira 27. jūlijā klajā laidusi jaunāko singlu „Midnight”, kas ir priekšvēstnesis rudenī gaidāmajam studijas albumam, ko gaidīsim ar nepacietību – tāpat kā viņas atgriešanos Latvijā.

Turpinot pirms gada uzsākto atsevišķo “Sunset Festival” koncertsēriju, šogad tā ietvers sevī vēl divus koncertus – 9.augustā uzstāsies indīpopa un elektroroka grupa “The Naked and Famous”, bet 15.augustā – elektroniskā indīroka trio “The XX”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti