Karmena Stepanova: Aizvadīts vēl viens lielisks gads «Positivus»

Salacgrīvas jūras svētki, Salacgrīvus un visbeidzot – “Positivus” festivāls, kas nedēļas nogalē 10. gadu pēc kārtas priecēja Salacgrīvas zvejnieku parkā. Vieni šo festivālu apmeklē, lai vienas līdz trīs dienu laikā uzsūktu sevī pēc iespējas vairāk mūzikas un emociju mažora vai minora, otri – atpūstos, retu reizi izkāptu no telšu pilsētiņas vai mašīnu stāvvietas, satiktu sen neredzētus draugus un dejotu no vakara līdz vakaram. 

Desmit gadu laikā tiem, kuri apmeklē festivālu ne pirmo reiz, rodas ieradumi, tradīcijas un zināšanas, kā sev festivālu padarīt patīkamāku – gluži tāpat arī ar festivāla organizatoriem, kas ar katru gadu maina mazas nianses un ievieš kaut ko jaunu, kaut ko, kas kādam noteikti noderēs. Šogad tās, piemēram,

bija maksas tualetes, kur rinda gan diži neatšķīrās no parasto cilvēku tualetēm. Ar to arī apsveicam, bet nu no tualetes “humora” par festivālu! 

Piektdiena bija ārkārtīgi aptverama koncertu ziņā – no viena pie otra gluži kā pingpongā, ar lēmumiem par to, kurus mūziķus apmeklēt un kurus izlaist, ar domu, ka gan jau kādreiz. Sestdiena – nedaudz mierīgāka un pašplūsmā, atklāt kādu vēl neuzklausītu mūziķi un paskatīties, kā dzīvajā veicas tam, kurš raidījumā “Pilnīgs vakars” tiek spēlēts jau mēnešiem. 

Festivālos vienmēr patīkami redzēt pašmāju mūziķus - forši ir tas, kā viņiem izdodas “savākt” ap sevi paprāvus pulciņus auditorijas. Ielās runā, ka pie Ozola “Palladium” teltī nebija iespējams tikt iekšā.  Prieks, ka festivāls uzstāties aicināja arī tādus mūziķus kā "Singapūras Satīnu" (izklaidējoši) un arī Reiku, kā arī citus. Iespējams, ne visiem festivāls ir vieta, kur pētīt “savējos”, tomēr iet un just līdzi ir feini. 

Turpinot par mūziķiem, var sākt runāt klišejās – fantastiskie "Years & Years", "M83", John Newman, Seinabo Sey, tomēr "line-up" zināms bija visiem, kas apmeklēja šo festivālu.

Jāatzīst, divi no nosauktajiem ir mākslinieki, kurus esmu klausījusies atkal un atkal, nekad nedomājot – o, varētu redzēt dzīvajā, taču nonākot pie skatuves un jūtot to īpašo enerģiju, dejojot līdzi un arī nedaudz dziedot (tas, šķiet, raksturīgi visiem dziedātājtautas pārstāvjiem), dziesmas iegūst citas nozīmes.

Vienmēr var diskutēt par skaņas kvalitāti, bildi, mākslinieka uzdevību – tomēr, sūdzību nav, ir paldies ar emocijām, enerģijas lādiņu un humoru. 

Aizvadīts vēl viens lielisks gads, kā izdošanos nosaka vairāki faktori, ne tikai mūzika – tās ir filmas, vide, laikapstākļi un nostāja, ar kādu cilvēks X brauc uz festivālu Y. Protams, festivāla apmeklētāji savstarpēji šur un tur diskutēja, vai festivāla "line-up" ir 10 gadu jubilejai atbilstošs,

vēl kāds sociālajos tīklos domāja, kādēļ Ellie Goulding neaplipināja arī John Newman. 

Pēc vakarnakt raidījumā “Pilnīgs vakars” dzirdētā – cilvēki ir apmierināti, sevišķi daudz urrā! festivāla rīkotājiem tika veltīts Iggy Pop dēļ. Esot bijis viens kārtīgs hedlaineris. Mazāk urrā! kā jau katru gadu – par ēdināšanu un dzirdināšanu, kā arī izmaksām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti