Kārlis Streips: Vēsturisks gadījums

Pagājušajā piektdienā Eiropā notika kaut kas nudien vēsturisks.  Īrijas pilsoņi ar ievērojamu balsu vairākumu referendumā apstiprināja konstitucionālu grozījumu, pozitīvi atbildot uz priekšlikumu "divi cilvēki drīkst laulāties atbilstoši likumam neskatoties uz viņu dzimumu". Īrija tā kļuva par pirmo valsti pasaulē, kurā viendzimuma laulības apstiprinātas ar referenduma palīdzību, turklāt konstitucionālā līmenī.

Protams, Īrija nav pirmā valsts Eiropā, kurā geju laulības ir atļautas, ne tuvu tam, taču visos pārējos gadījumos tas bijis parlamenta balsojums. Piemēram, mazajā Luksemburgā, kura tāpat kā Īrija ir ļoti katoliska valsts, parlamentā salīdzinoši nesen balsojums bija 56 par un tikai četri pret.

Īrijas gadījumā tas var šķist vēl jo pārsteidzošāk, ja atceramies, ka laulības šķiršanu (!) Īrija atļāva tikai 1996.gadā, arī toreiz ar konstitucionālu labojumu un ar referenduma palīdzību.

Malači īri. Īrija līdz ar to ir pievienojusies Eiropas nudien civilizētajai daļai. Pat Ziemeļīrijas tradicionāli konservatīvā (un no terorisma savulaik iznirusī) Sinn Fein partija apsveica dienvidu kaimiņus ar rezultātu, partijas pārstāve teica, ka, visticamāk, arī viņas partija centīsies nodrošināt tādu pašu rezultātu Ziemeļīrijā.

Šis būs ļoti īss blogs, jo par to, kā ar šo lietu veicas (vai, pareizāk sakot, neveicas) mūsu valstī šajā portālā esmu rakstījis jau daudz un dikti. Ļoti ceru, ka mūsu valsts politikāņiem šis būs kārtējais signāls no "vecās" Eiropas, ka aizspriedumi pret LGBT cilvēkiem mūsdienu Eiropā tomēr nav pieņemami. Un tāpēc blogu nobeigšu atkārtojoties: malači, īri!  Malači, malači, malači! 

Un vēl piebildīšu: tie portāla lasītāji, kuri tagad vēlas rakstīt kaut ko negatīvu? Nevajag.  Liecieties reiz mierā!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti