Kārlis Dagilis: Teniss Ņujorkā - milzu tribīnes, grila dūmi un Sevastovas asaras

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ar stabilu sniegumu visas sezonas garumā Anastasijas Sevastovas iespētais šī gada ASV atklātajā tenisa čempionātā nav pārsteigums. Jau otro gadu viņa turnīra astotdaļfinālā pieveica izteiktu favorīti - pērn Garbīni Mugurusu, bet šogad - diskvalifikāciju izcietušo Mariju Šarapovu. Pilnīgi iespējama bija arī viņas iekļūšana pusfinālā, un tas būtu tikai pelnīti. Diemžēl pēdējās piecās izšķirošā taibreika izspēlēs Slouna Stīvensa nospēlēja precīzāk.

Televizora ekrānos bieži var redzēt skaistu Manhetenas panorāmu aiz Nacionālā tenisa centra tribīnēm. Patiesībā tenisa leģendas Billijas Džīnas Kingas (39 "Grand Slam" tituli!) vārdā nosauktie korti atrodas Kvīnsā, brīvdabas parkā, kur vietējie uz zālāja uzliek vārtus un dzenā futbolu. Turpat netālu ķīniešu kvartāls, kur sajūta kā Pekinā.

Lētākās pieejamās biļetes uz dienas sesiju ar Sevastovas spēli pieejamas par 45 dolāriem, bet, piemēram, uz nākamās dienas vīriešu ceturtdaļfināla spēli biļetes jau izpārdotas.

Tās maksāja robežās no 171 līdz 322 dolāriem. Argentīnieši, kuru mīlulis Huans Martins del Potro episkā drāmā nodrošināja “randiņu” ar Rodžeru Federeru, pie kasēm palika tukšām rokām. 

Korti ir kompakti, un no kompleksa viduča katrs no tiem sasniedzams nepilnas minūtes gājienā. Citādāk ir ar Artūra Eša stadionu (23 000 skatītāju ietilpība), kur līdz sēdvietām augšējos sektoros jākāpj teju 10 minūtes. Visur apkārt smaržo pēc grilētavas un manāma pat neliela ceptas eļļas dūmaka, jo koridoros ik uz soļa var nopirkt siltu ēdienu. Piemēram, hotdogs maksā apmēram 16 dolārus.

Ik pa brīdim aiz tribīnēm nošķind trauki un ļoti labi dzirdams arī metro. Tenisu tas skatīties netraucē, un redzamība ir pat vairāk nekā laba. Piltuves formas stadions nav pārpildīts, taču nomācošais atbalsts Sevastovas pretiniecei ir jūtams. Skatītāji starplaikos izklaidējas, dejojot mūzikas pavadījumā. Citi uzlikuši austiņas un iegrimuši tenisa komentētāju sacītajā.

No augšas sēžot grūti novērtēt patieso bumbiņas lidošanas ātrumu. Šķiet, viss notiek nedaudz lēnāk. Arī Sevastovas kustības izskatās gausākas, un ir skaidri redzams aizvadītajās četrās spēlēs uzkrātais nogurums. Tas ir saprotami, jo aizsardzības stila spēlētājam, kāda ir Anastasija, daudz vairāk “jāvelk” ārā netverami sitieni.

Anastasijas Sevastovas spēle ceturtdaļfinālā
Anastasijas Sevastovas spēle ceturtdaļfinālā

Nogurums kopā ar neprecīzu sitienu vai taktisku kļūmi ik pa brīdim atbalsojas Sevastovas izmisušajā sejas izteiksmē. To ir sāpīgi skatīties tuvplānā lielajos ekrānos. Pieņemu, ka viegli nav arī viņas treneru komandai, kam šie skatieni ir adresēti. Taču soli pa solim Sevastovai izdodas mainīt cīņas gaitu un, līdzīgi kā pirms divām dienām, spēli pret izteiktu favorīti aizvest līdz trešajam setam. 

Pirms izšķirošā seta Stīvensa dodas uz ģērbtuvēm (tenisā tas ir atļauts) un māņticīgi pie sevis nodomāju, ka to pašu pirms divām dienām darīja arī Šarapova. Kamēr skatītāji gaidīja cīņas atsākšanos, vēl viena tenisa leģenda Džimijs Konorss aicināja klātesošos ziedot naudu Teksasas plūdos cietušajiem.

Atsākoties spēlei, cerības uz pozitīvu iznākumu sāka attaisnoties. Sevastova divu geimu pārsvaru ieguva vairākas reizes. Arī tīkla trose bija viņas pusē, jo Sevastovas sistās bumbiņas pārvēlās pāri, bet Stīvensas - pagriezās atpakaļ.

Pārsvaru neizdevās palielināt. Skatītāji pieklājīgi aplaudēja par Sevastovas veikumu, bet savējai veltīja vētrainas ovācijas. Stīvensa cīņu izlīdzināja un izvirzījās vadībā, bet savaldību pie savas serves sāka demonstrēt arī Sevastova. Diemžēl izšķirošā seta taibreika galotnē, skatītāju iedvesmota, uzvaru panāca oponente.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti