2018. Latvijas hronika

«2018. Latvijas hronika» 11. sērija. Kristīne Briede

2018. Latvijas hronika

«2018. Latvijas hronika». 11. sērija. Kristīne Briede.

«2018. Latvijas hronika» 10. sērija. Ivo Briedis

Ivo Briedis: Atvērto durvju diena un «2018. Latvijas hronika»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ar Latvijas simtgadi - valsts vēsturi un arī svētku programmu saikne ir gandrīz katram latvietim un mūsu valsts pilsonim. Tai pat laikā te atrodas arī daudz cilvēku, kuriem ar šiem svētkiem nav praktiski nekāda sakara, un tomēr viņi te ir - arī veidojot simtgades atmosfēru un ainavu. Šie vides elementi, kas dzīvo it kā savu paralēlo dzīvi, mani bija interesējuši jau ilgāku laiku, un "Latvijas hronikas" projekts bija labs iemesls painteresēties dziļāk.

Manas filmas varonis ir pavisam nejauši izvēlēts, pirmais no tuvākajā trolejbusa pieturā allaž stāvošajiem indiešiem, kuram es pajautāju, vai viņš būtu gatavs filmēties, ļaujot man ieskatīties viņa ikdienā un domās.

Aravindans Varadaradžans un viņa draugi
Aravindans Varadaradžans un viņa draugi

Pārsteidzošs bija viņa izbrīns, ka viņu ir uzrunājis nevis ārzemnieks, bet vietējais, un arī viņa entuziasms, ar kādu viņš piekrita piedalīties. 
Drīz atklājās, ka kopā ar draugiem viņš pats mēdz kaut ko filmēt un raksta arī stāstus, kuros mēģina fiksēt savas emocijas un pārdomas par dzīvi Latvijā. Veiksme.

Aravindans jeb Aro, kā viņš pats ir saīsinājis savu vārdu, pēc izcelsmes ir tamils un, tāpat kā daudzi citi Indijas pilsoņi, viņš Rīgā studē Rīgas Tehniskajā universitātē. 
Aro ikdiena ir ļoti paredzama -  lekcijas, kopmītnes un darbs. Jāstrādā ir daudz, būvinženiera izglītība nav lēta. Tam visam pa vidu maisās jaunība ar kaislībām un sapņiem - slava, bagātība, mīlestība. Un vēl Latvija ar tās svešo klimatu, kultūru un pievilcīgajām, bet atturīgajām zeltenēm.

(No kreisās) Aravindans Varadaradžans, režisors Ivo Briedis, operators Aigars Sērmukšs, un skaņu ope...
(No kreisās) Aravindans Varadaradžans, režisors Ivo Briedis, operators Aigars Sērmukšs, un skaņu operators Nauris Būda

Šīs filmas neformālais nosaukums, ko lietojām, strādājot ar materiālu, bija "Atvērto durvju diena", jo viss tajā grozās ap mēģinājumu nepalikt aiz durvīm, bet tikt iekšā - redzēt un būt ieraudzītam, iepazītam. Tā ir tēma, kas attiecas gan uz varoni, gan uz filmas veidotājiem, ceļš, kas sākas ar mūsu ieiešanu šaurajā kopmītņu istabā, atduras pret Dziesmusvētku žogu, bet turpinās Saeimas Atvērto durvju dienā un beidzas Aravindana sacerētajā stāstā "Paldies", ko viņš mums visiem nolasa priekšā.

Aravindans Varadaradžans
Aravindans Varadaradžans

2018. Latvijas Hronika

Ivo Briedis veidotā "2018. Latvijas hronika" būs skatāma otrdien, 13.novembrī, LTV 1 22.05 un replay.lv. Visas hronikas un to režisoru stāsti skatāmi un lasāmi LSM.lv sadaļā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti