Klausītājs

«Klausītājs 3». Lietuvas pierobeža. Sava ceļa gājēji

Klausītājs 3. Lietuvas pierobeža

Ivars Zviedris: «Lietuvas pierobeža - citādais nav negatīvs»

Ir cilvēki, kuri savu nākotnes profesiju izvēlas aiz spīta. Dainis uzskatīja, ka viņš savu fizisko īpašību dēļ neko citu nevar darīt kā vien fotografēt. Tā viņš kļuva par fotogrāfu, kādā dzīves posmā savu arodu pat nīstams. Šis, pēdējais “Klausītāja” stāsts, ir par citādo, kas vienā brīdī var biedēt, bet otrā - to var pat iemīlēt. Jo citādais nav mērāms ar vienādības zīmi sliktajam vai negatīvajam. Tas ir vienkārši kaut kas cits, varētu pat teikt īpašs.

Mūsdienu pasaulē, kur nereti valda konkrēti skaistuma standarti, mēdz kļūt garlaicīgi no vienādā, kas ir visapkārt. Citādais tādā pūlī izceļas un piesaista. Gluži kā fotogrāfs Dainis, kurš ar savu talantu ir apbūris gan vietējo, gan citus fotogrāfijas apbrīnotājus. Viņam pozēt ir gatavs ikviena un ikviena.

Citādāku ceļu ir izvēlējusies arī Veronika. Viņa, palīdzot cilvēkiem, ir uzcēlusi pati savu baznīcu. Viņas stiprā puse ir māka nenosodīt un nekritizēt, bet palīdzēt katram atrast savu izeju no kādas grūtas situācijas. Viņai ir liela suģestēšanas spēja.

Veronika saka: “Nostājies pie tās gleznas, kas redzama sienā. Jūti, kļūst siltāks!” Un cilvēkam, kurš tur stāv, jāpiekrīt, jā, tiešām paliek silts. Un tāds sasildīts, cilvēks iziet no Veronikas baznīcas un viņš ir par kripatiņu laimīgāks. Vismaz tajā dienā.

Mēmeles upes krastā, Lielmēmeles muižā dzīvo cilvēki no visas Latvijas. Viņi ir īpaši cilvēki, kuri kādam nevērīgam garāmgājējam var izraisīt bēdīgas sajūtas. Taču, ja apstājas un iedziļinās, tad bēdas pāraug priekā, redzot, kā katrs no viņiem spēj būt laimīgs par kaut ko tik mazu kā naglas iesišanu koka solā. Viss ir atkarīgs no attieksmes, gan pret sevi, gan apkārtējiem. Un no pieņemšanas, ka ne visam ir jābūt taisnam, jo arī līkais var būt smuks un mīlēts. Dažreiz tieši līkais ir tas, kurš iet ar paceltu galvu, jo tas ir viņa ceļš, kuru viņš ir pieņēmis un pārņēmis.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt