Ivars Āboliņš: Futbola sezonas sākuma mistērijas

SMScredit.lv Ziemas kausa izcīņa futbolā rezultātu ziņā sākusies bez sevišķiem pārsteigumiem – pērnās sezonas stiprākie klubi joprojām izskatās spēcīgāki par pērnās sezonas vājākajiem klubiem. Savādāk ir ar komandu sastāviem – salīdzinot ar pagājušo gadu, tie ir ļoti būtiski mainījušies, un var prognozēt, ka līdz pavasarim, kad sāksies Virslīgas sezona, mainīsies vēl.

Kāds neizturēs konkurences cīņā un, ja tas būs bijis leģionārs, dosies mājup, bet tādu pašu likteni piedzīvojis vietējais spēlētājs, visticamāk, mēģinās nobāzēties kādā citā komandā, iespējams, no 1.līgas. Kāds savukārt atradīs darbu ārzemēs, bet kādam, kurš šobrīd aktīvi atrādās citu valstu klubos, neizdosies uz turienes treneriem atstāt vajadzīgo iespaidu, un viņš pēdējā brīdī atgriezīsies Latvijā, lai pievienotos kādam mūsu klubam.

Tomēr šādas tādas komandu kontūras var jau sākt iezīmēt, piemēram, FK ''Ventspils'' vairākus svarīgus līgumus noslēdza vēl pērn un līdzīgi ir ar FK ''Jelgava''.

Vienlaikus tas gan, protams, nenozīmē to, ka šīs komandas nemeklē pastiprinājumus un tādi noteikti būs. Kā jau ierasts, daudz neskaidrāka situācija ir ar tādām komandām kā FC ''Skonto'' un FK ''Spartaks''. Sākoties sezonai, tās var būt gan ievērojami spēcīgākas, gan ievērojami vājākas kā tagad.

Turklāt ''Skonto'' gadījumā joprojām nav īstas skaidrības, vai klubs vispār izies visas nepieciešamās licencēšanas procedūras un iegūs tiesības startēt Virslīgā. Jā, šādi tādi parādi ir atdoti un arī biedrības ''Futbola Virslīga'' izpilddirektors Emīls Latkovskis izteicies, ka par 95 procentiem ir pārliecināts, ka klubs turnīrā startēs. Tomēr gala lēmums tiks pieņemts 29.janvārī, un līdz šim brīdim neziņa un neskaidrības saglabāsies.

Turklāt, ja no cilvēcīgā un racionālā viedokļa skatoties, ''Skonto'' beigas būtu visai loģisks iznākums pēdējo gadu agonijai, tad sportiskā ziņā šāds notikumu pavērsiens tomēr var atstāt visai negatīvas sekas.

''Skonto'' spēlētāji būtu spiesti izklīst kur kurais, vairums komandu sastāva komplektācijas kontūras jau ir iezīmētas, un visiem vieta savam līmenim atbilstošā klubā, protams, neatrastos. Kāds aizbrauktu uz ārzemēm, kāds iekārtotos 1.līgā, bet kāds diemžēl beigtu karjeru, kārtu bučus vadzī un sāktu darīt kaut ko citu. Tomēr parādu nomaksa un licencēšanas procedūru iziešana ir paša ''Skonto'' rokās un tālāko notikumu attīstību no malas neviens cits ietekmēt nevar.

Lai vai kā – Latvijas 2016.gada futbola sezona ir sākusies, un tajā arī bez Virslīgas spēlēm gaidāmi vairāki nozīmīgi notikumi.

FK ''Liepāja'' debija Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā, pārējo klubu starts Eirokausos, Baltijas kausa izcīņa futbolā, kurā Latvijai būs jāaizstāv pirms diviem gadiem izcīnītais tituls, un visbeidzot izlases starts pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā rudenī. Starts, kurš pirmajās trīs spēlēs uzvarot Andoru, Fēru salas un Ungāriju, var ielikt labu pamatu visam turpnākajm turnīram un dot cerības kvalificēties pasaules čempionāta finālturnīram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti