Ilze Jansone: Jātniekiem Rīgā svētki - Pasaules kausa posms konkūrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Galvenie notikumi Pasaules kausa posmā konkūrā Rīgā risināsies svētdien, kad spēcīgākie mūsu reģiona jātnieki sacentīsies "Grand Prix Rīga" maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 160 cm. Šajā maršrutā jātnieki cīnīsies par Pasaules kausa (PK) ieskaites punktiem un kvalifikāciju Pasaules jāšanas spēlēm 2018.gadā. Sacensības svētdien vakarā varēs redzēt arī LTV7 kanālā.

Balvu fonds PK posmā galvenajā maršrutā šogad ir 25 000 eiro, paredzams, ka tajā startēs nedaudz vairāk kā 30 sportisko pāru, vairāki jātnieki galvenajā maršrutā startēs ar diviem zirgiem, taču PK ieskaitē punktus varēs iegūt tikai ar vienu zirgu.

Jāšanas sportā katrās sacensībās uzvarēt var jebkurš sportists, tas ir grūti prognozējams sporta veids,

tomēr favorīti ir katrās sacensībās un kāds svētdien virs galvas turēs uzvarētāja kausu. 

Latvijas publika noteikti tur īkšķus par Kristaps Neretnieku, kurš Rīgā uzvarējis trīs gadus pēc kārtas, tieši Rīgā Neretnieks 2013.gadā uzvarēja savā pirmajā "Grand Prix" (GP) maršrutā ar Continue, nākamajā gadā viņš šo panākumu atkārtoja ar to pašu zirgu, 2015.gadā Neretnieks bija vienīgais, kurš pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un izcīnīja uzvaru ar Zuko S, arī šī bija abu pirmā kopīgā "Grand Prix" uzvara. Pagājušajā gadā Neretnieks GP maršrutā nestartēja, šogad startēs ar zirgu For Fan, ar kuru vēl nevienā "Grand Prix" maršrutā nav uzvarējis, bet noteikti grib to izdarīt, sevišķi mājas publikas priekšā. 

Viens no favorītiem Latvijas publikai noteikti ir Andis Vārna, kurš PK posmā Rīgā uzvarēja 2009.gadā ar Grand Libero, pagājušajā gadā ar ķēvi KS Coradina ieguva piekto vietu. Vārna ir viens no pieredzējušākajiem Latvijas konkūristiem, daudzu starptautisku sacensību "Grand Prix" maršrutu uzvarētājs. 

Ģirts Bricis pirmajā PK posma sacensību dienā izcīnīja divas uzvaras jaunzirgu un mazā apļa maršrutā, dienas augstākajā maršrutā Bricim neveicās tik labi, taču jāšanas sportā tas nav rādītājs. Bricis grib un var uzvarēt. Ģirts Bricis un Andis Vārna "Grand Prix" maršrutā šogad startēs ar mazāk pieredzējušiem zirgiem, tomēr sportistu pieredze un profesionalitāte, kā arī mājas tribīņu atbalsts noteikti ļauj viņus ierindot starp favorītiem. 

Viens no vadošajiem Lietuvas konkūristiem Andrius Petrovs ir sportists ar lielu starptautisku sacensību pieredzi, arī viņa karjerā netrūkst uzvaru "Grand Prix" maršrutos, tomēr Rīgā viņš nav uzvarējis ne reizi un noteikti gribētu turēt rokās "Grand Prix Rīga" uzvarētāja kausu kā sportists. 2015.gadā Petrovs izcīnīja uzvaru kā zirga īpašnieks - Neretnieks uzvarēja ar lietuvieša zirgu Zuko S. 

Iepriekšējā PK posmā Lietuvā "Grand Prix" maršrutā triumfēja lietuvietis Danielijs Gutkausks, pagājušā gadā Rīgā viņš palika otrais aiz vēl viena pieredzējuša Lietuvas sportista Zigmanta Šarka, kurš izcīnīja uzvaru. Šie Lietuvas sportisti noteikti ir nopietni pretendenti uzvarai. 

Beidzot "Grand Prix" Rīga uzvarētāja kausu apbalvošanā rokās noteikti grib turēt arī Igaunijas konkūrists Gunārs Kletenbergs, kurš uzvarai Rīgas posmā tuvu bijis vairākus gadus pēc kārtas - 2013.gadā Kletenbergs ar L.B. Carnaval La Silla palika otrais aiz Kristapa Neretnieka, arī 2014.gadā ar Lance S Kletenbergs ierindojās otrajā vietā aiz Neretnieka, bet 2015.gadā ieguva trešo vietu, otro izcīnīja Krievijas sportists Aleksandrs Beļehovs ar Bivaldi. Arī Krievijas sportists ir vēl viens nopietns pretendents uzvarai šogad. 

No Igaunijas sportistiem stabili starptautiskās sacensībās startē arī Reins Pills, Tīts Kivisilds un Urmass Rāgs. Reins Pills un Tīts Kivisilds Rīgā ir uzvarējuši, Urmasam Rāgam tas pagaidām nav izdevies ne reizi.

PK izcīņas "Grand Prix" maršruts ir augstākā līmeņa konkūra sacensības Latvijā, redzēt šāda līmeņa sportiskos duetus, startējot Rīgā, ir iespējams tikai reizi gadā. Uzvarai šāda līmeņa sacensībās nepieciešama gan pieredze, gan izcila sagatavotība un veiksme, jebkurš sportists, kas startē, grib uzvarēt, tāpēc cīņa par "Grand Prix" uzvarētāja titulu būs spraiga. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti