Ieva Kubliņa: Pret Lietuvu. Ar jaunām vēsmām

Sestdien Rīgā ar maču pret Lietuvu Latvijas basketbolistes sāks Eiropas 2017.gada čempionāta kvalifikācijas turnīru. Lai gan Eiropas čempionātu Ungārijā Lietuvas izlase aizvadīja veiksmīgāk, liekas, ka šodienas spēlē favorīte būs Latvijas izlase.

Lietuva Latvijai un otrādi vienmēr ir bijis principiāls pretinieks. Dāmu konkurencē spēku samēri bijuši diezgan vienādi. Arī FIBA rangā komandas ieņem līdzīgas vietas (Lietuva 13.vietā, Latvija 16 vietā). 

Gan komandas vadībā, gan spēlētāju sastāvā ir notikušas pārmaiņas. Priecē, ka trenerim Mārtiņam Zībartam izlasei ir izdevies piesaistīt gan Zani Teilāni, gan arī Elīnu Babkinu. Pēc divu gadu pārtraukuma sastāvā atkal ir iekļauta Anda Eibele. Žēl, ka uz izlasi netika Sabīne Niedola. Liekas, arī viņa varētu sastādīt veselīgu konkurenci un pacīnīties par vietu sastāvā.

Atklāts paliek jautājums, kamdēļ uz Rīgu netika uzaicināta Aija Brumermane, kura šosezon pēc ģimenes pieauguma spēle Polijā.

Turnīra neparastais formāts ir jaunums un pārbaudījums visām komandām. Komandai sagatavošanās posms ir īss - vien 10 dienas, kuru laikā jāaizvada divas spēles. Lielu lomu spēlēs tas, cik veiksmīgi trenerim Zībartam izdosies iespēlēt komandu un atstrādāt sistēmas. Kaut arī treneris un meitenes viens otru zina, tomēr šādā līmenī šī ir pirmā darba nedēļa. Ir vajadzīgs laiks, lai viens pie otra pierastu un labāk saprastu, jo katram trenerim tomēr ir savs skatījums uz basketbolu.

Uzdevums nav viegls, bet pozitīvi ir tas, ka septiņas no 12 izlases spēlētājām jau ir kopīgi aizvadījušas Eiropas čempionātu vasarā.

Lai gan iepriekš minēju, ka favorīte šodien manā skatījumā ir Latvijas izlase, par uzvaru būs jācīnās. Lietuvas komanda jau vairākkārt sevi ir pierādījusi kā sīkstu, nedaudz nekaunīgu pretinieku, kas cīnās  līdz pēdējai minūtei. Lietuvas izlasei nevarēs palīdzēt ilgadēja izlases līdere Sandra Linkevičiene, taču ierindā būs tādas spēlētājas, kā Vita  Kuktiene, Gintare Petronīte un Līna Pikčūte.

Spēle notiks Olimpiskā sporta centra zālē, kur pamaz plašuma gan spēlētājām, gan skatītājiem. Tāpēc tiem, kas atnāks, būs meitenes jāatbalsta ar trīskāršu sparu.

Spēle sāksies plkst. 17.05, un tiešraidē to rādīs LTV7.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti