Guntars Meluškāns: Atbildības tukšā skaņa

Vērojot valdības pēcbudžeta paģiras, atcerējos atgadījumu no manas vētrainās jaunības. 

Ballējāmies kādā privātmājā. Rītam austot, tikumīgākās jaunkundzes dodas mājup, bet galantais mājas saimniekdēls, ātri saplūcis mammas dārzā brangu rožu klēpi, dodas tās pavadīt. Saprotams, ka brīdī, kad jautrā kompānija nozudusi acu skatienam, apgaitā dodas saimniece, kura ieraugot izmaiņas rožu dobē, vēršas pie mums ar neviltotu sašutumu - vai nu tiešām bez postījumiem nevar ballēties?! Kad mājās atgriežas mūsu Donžuāns, mēs mudinām viņu atzīties mātei, lai notikušais nemestu ēnu uz mūsu kristāldzidro  reputāciju. Draugs nevilcinoties dodas pie mātes, bet pēc brīža atgriežoties lepni paziņo - kungi, es uzņēmos atbildību*!

 “Sākam darbu no gala, es uzņemos atbildību*,” tā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” un virknē citu interviju kā mantru šajās dienās skaita Māris Kučinskis. Cieti.

Iedomājieties situāciju - cilvēks izraisa ceļu satiksmes negadījumu, izkāpj no auto, apskatās, ko savārījis, paziņo - es uzņemos atbildību* un aizbrauc.

Saprotams, ka tad, ja tu sabuktē cita auto, izrausti mammas rozes vai tavas valdības iesniegtais budžeta likums steidzami jālabo, tā ir tava atbildība*. Nav vajadzības to "uzņemties", bet, ja jau saki A , tad pasaki arī - B, kā tieši grasies atbildēt*.

Citādi tā ir tikai tukša skaņa - bez jēgas un satura.

*Atbildība - stāvoklis, kas nosaka pienākumu izpildīt saistības un kas ir atkarīgs no novērtējuma, prasmes, spējas, kompetences un statusa. Saistības, kas nosaka pienākumu atbildēt par rīcību un labot vai kompensēt radītos zaudējumus vai kaitējumu. (Black's Law Dictionary) 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti