Gundars Rēders: Dažas piezīmes par interviju ar Daļu Grībauskaiti

Kāpēc LTV intervija “Viens pret vienu” ar Lietuvas Republikas prezidenti Daļu Grībauskaiti tika parādīta pilnā garumā? Galvenais arguments ir žurnālistikas princips: žurnālists var uzdot jebkuru jautājumu, kas ir būtisks sabiedrībai.

Politiķim, arī prezidentam, vienmēr ir izvēle, vai un kā atbildēt. Saskaņoti jautājumi - tāda jēdziena LTV Ziņu dienesta darba praksē nav. Jā, dažkārt pirms intervijām komunicējam ar politiķu preses pārstāvjiem par galveno tēmu loku. Taču nekad tā nav vienošanās par konkrētiem jautājumiem.

Intervijās parasti tiek uzdoti arī jautājumi, kas neiekļaujas galveno tēmu lokā.

Ekskluzīvu interviju dažādos formātos ar Lietuvas Republikas prezidenti Daļu Grībauskaiti LTV Ziņu dienesta žurnālisti plānojuši jau vairākus gadus. Viņu uzrunājuši kolēģi “Panorāmā”; vairākas reizes aicinājumu izteikusi arī raidījuma “Viens pret vienu” redakcija, informējot par raidījuma formātu (hard-talk tipa intervija) un garumu (43 minūtes).

Lietuvas prezidente piekrita intervijai 18. maijā Viļņā - pirms ES Austrumu partnerības samita Rīgā.

Nedēļu pirms raidījuma ieraksta, 11. maijā, pēc Lietuvas prezidentes pārstāves lūguma nosūtīju elektronisku vēstuli ar dažām provizoriskām tēzēm/jautājumiem ("preliminary questions"- angļu val.), kas iezīmēja intervijas galvenās tēmas - drošības situāciju reģionā un Baltijas valstu sadarbību.

Uzsveru - tie bija provizoriski jautājumi, kas var mainīties un nenozīmē, ka netiks uzdoti citi jautājumi ārpus galvenā tēmu loka.

Tā arī bija vienīgā mana komunikācija ar Lietuvas prezidenta komandu par intervijas saturu: nekādu norunu par konkrētiem jautājumiem, nekādu mājienu par neuzdodamiem vai neērtiem jautājumiem.

Redakcijā nolēmām, ka ārpus galvenajām tēmām ir vērts uzdot jautājumus, kuri arī interesētu Latvijas skatītājus: par "Maximas" traģēdiju Rīgā (pēc tās Daļa Grībauskaite izteicās, ka “arī Lietuva mācīsies no "Maxima" traģēdijas”); par viendzimuma partnerattiecību legalizāciju (nupat Lietuvas parlamenta Juridiskajā komitejā bija notikušas diskusijas).

Interviju jūs redzējāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti