Festivāla apskats: Krāšņi aizvadīts «Weekend Baltic 2017» Pērnavas pludmalē

Ar šī brīža viena no pasaules labākajiem dīdžejiem Martin Garrix uzstāšanos izskanējis Ziemeļeiropā lielākais pludmales festivāls, kas jau trešo gadu risinājās Pērnavā no 3. Līdz 5. augustam, vienkopus pulcējot vairākus tūkstošus elektroniskās deju mūzikas cienītāju ne vien no Baltijas, bet kopumā no 42 dažādām valstīm – manu acu priekšā vairākkārt pavīdēja pat Brazīlijas karogs.

 

Šogad festivāla teritorija bija pavirzīta tuvāk pilsētas molam un tā veidota kompaktāk kā divus iepriekšējos gadus. Apmeklētāju kustība tika organizēta starp divām lielākajām skatuvēm, nokļūstot arī ēdināšanas un atrakciju zonās.

Mainīgie un brīžiem mežonīgie laikapstākļi neliedza pilnvērtīgi izbaudīt atmosfēru – pirmās dienas noslēgumā, kad uz otras lielākās skatuves par muzikālo baudījumu rūpējās franču DJ Tchami, sākās dejas lietū, ko mākslinieks lieliski izmantoja, ar mūzikas palīdzību radot neaizmirstamu atmosfēru.

Uz galvenās skatuves – dienas saldais ēdiens, transmūzikas karaļa Armin van Buuren uzstāšanās, kur tieši lietus paspilgtināja gaismu un lāzeru efektus, un ūdens šoreiz vadīja arī pūļa radīto enerģijas strāvu – tajā brīdī šķiet, ka šis tiešām ir festivāls, kuram lietus piestāv.

Skatītāju pūli otrajā dienā pulcēja slavas zenītā esošie The Chainsmokers, patīkami pārsteidza enerģiskā un kolorītā Valentino Khan ugunīgā uzstāšanās – kungs, kurš vizuāli atgādina rokeri labākajos gados, liek iztrakoties Pērnavas smiltīs smagas elektroniskās mūzikas pavadībā. Priecē arī britu elektroniskās mūzikas grupa Clean Bandit – viņiem tik raksturīgās vijoles tiešām tiek spēlētas dzīvajā!

Viena no gaidītākajām bija leģendārā Kanādas DJ Deadmau5 uzstāšanās, par ko jau pirms festivāla dīdžejs Toms Grēviņš man privāti izteicies, ka šī mākslinieka priekšnesums tikai stundas garumā “esot zādzība”. Mēs esam klāt un gribam tikt “apzagti”, uhh, un kā vēl gribam!

Setam atvēlētā stunda tik tiešām paiet vienā elpas vilcienā un šķiet, ka īstai kulminācijai tomēr laika nepietika. Šo sajūtu cenšas remdēt krāšņā uguņošana, kuru ar sev tik raksturīgo ironiju piesaka pats mākslinieks.

Trešā diena ir klāt ar uzlēcošās franču zvaigznes Kungs uzstāšanos, īpaši siltas un patīkamas emocijas raisa arī fakts, ka savu skatuves vārdu viņš izvēlējies tieši no latviešu valodas, tāpēc, mums noteikti nav jālauza galva par tā izrunu.

Pirms uzstāšanās man izdodas uzdot pāris jautājumu vienai no daudzsološākajām  šī brīža māksliniecēm, spēcīgā vokāla īpašniecei, kas atpazīstama pēc spilgti dzeltenās matu krāsas (kas, starp citu, tumsā arī spīd) – Alma no Somijas.

Video skatāms šeit.

Viņa atzīst, ka ir nedaudz uztraukusies par to, kā festivāla pūlis viņu uzņems un atklāj, ka šī gada labākais koncerts bijis tieši kaimiņzemē Lietuvā. Almas bekvokāliste ir viņas dvīņu māsa, tāpēc jautāju, vai Anna nav nedaudz apbēdināta, ka visa slava tiek otrai, uz ko saņemu atbildi, ka māsai patīk ceļot, iztrakoties uz skatuves un labi pavadīt laiku, ko viņa arī dara koncertējot kopā, taču visa publicitāte gulstas uz Almas pleciem. Māksliniece neliek vilties arī savā dzīvajā izpildījumā, kuras noslēgumā izpildot savu popularāko hitu “Bonfire” kaut kur tiek aizlidināts arī mikrofona statīvs.

Festivāla noslēgumā savu uzstāšanos par kārtīgu ballīti (pat pūlī lidinot īstas dolāru banknotes!), padarīja amerikāņu dīdžeju trio Cheat Codes un uz galvenās skatuves Martin Garrix klausītājus lutināja ar par 20 minūtēm garāku setu, kas vismaz daļēji piepildīja daudzu festivāla apmeklētāju vēlēšanos par to, lai viss vēl nebeidzas!

Ir jūtams, ka šī festivāla apmeklētāji zina, ka ieradušies šeit baudīt labāko elektronisko mūziku un ne tik ļoti tādēļ, lai izrādītu savu festivāla stilu vai pazīmētos, kā tas tiek akcentēts Latvijas lielākajā festivālā. Un muzikāli prieks, ka festivāls tiek papildināts ar vairākiem vokāliem izpildītājiem, ne tikai dīdžeju performancēm.

Patīkami redzēt, ka tiek atbalstīti arī vietējie igauņu mākslinieki, kuriem tiek dota iespēja uzstāties uz lielākajām skatuvēm tieši pirms lielajiem “grandiem”. Igauņi Cartoon spēja pie galvenās skatuves pulcēt līdzvērtīgu klausītāju pūli kā galvenie festivāla mākslinieki.

"Weekend Baltic 2017" pēc sevis atstājis lielisku pēcgaršu, tieši tāpēc jau tagad daudzi zina, ko darīs nākamā gada augusta pirmajā nedēļas nogalē… Vien svarīgi noturēt augsti uzlikto latiņu – gan organizācijas, gan mākslinieku ziņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti