«EXPO 2020» stāsti: Dubaijā dalību pieteikušas 192 valstis

Dubaijā dalību pieteikušas 192 valstis. Jā - tas ir jaunākais "EXPO 2020" panākums, tādējādi nodrošinot, ka šī ir iekļaujošākā jebkad organizētā EXPO izstāde. Un Dubaijas vadītāji var pamatoti justies lepni.

Šajās dienās notiekošajā IPM jeb "International Participants Meeting" saistībā ar organizēšanas praktiskajiem jautājumiem kopā pulcēs šo valstu vairāk kā 400 delegātus, lai uzzinātu jaunāko un dalītos ar izaicinājumiem, ar kādiem katra no valstīm sastopas.

Dalībvalstis līdz šim ir spējušas vienoties par sadarbību savā starpā, lai risinātu sasāpējušos jautājumus - tādu nav mazums. Daudzas no situācijām, ar kādām sastopamies, bieži vispirms izrunājam neformāli, līdz to ceļam plašākā diskusijā un sadarbībā ar organizatoriem meklējam risinājumus.

Šādā veidā ir izdevies panākt dažāda veida uzlabojumus sagatavošanās darbā, īpaši attiecībā uz dažādām prasībām, kas dažkārt - salīdzinot ar pierastām praksēm citās pasaules vietās - šķiet īpatnēji striktas. Taču var just, ka organizatori patiesi vēlas padarīt "EXPO 2020" par labāko jebkad organizēto un dalībvalstu bažas ir sadzirdētas un tiek risinātas patiesi operatīvi un ieinteresēti - salīdzinot ar pieredzēm, kādas ir bijušas citu EXPO organizēšanā. Mums tas tikai palīdz.

Jāsaka, ka strādājot ar mūsu paviljona risinājumiem - tiekoties ar dažādiem speciālistiem šodien - arī nav mazums jautājumu, kas izraisa dažādas diskusijas pat pieredzējušiem zinātājiem. Šajos foto var redzēt, kā diskusijas dalībnieku skaits pamazām pieaug, kad spriežam par tām lietām, kas mums ir svarīgas.

Labā ziņa - šādu diskusiju un tikšanos rezultātā tiek atrasti labākie risinājumi, kas bieži vien nebūtu iespējami - vienkārši sūtot failus epastā un sarakstoties. Dinamika, kas bija jūtama divās tikšanās reizēs no šodienas četrām pilnīgi droši pārliecināja, ka esam uz pareizā ceļa, risinot dažādus ar paviljona izveidi saistītos jautājumus. Daži sarunu biedri par teica, ka mēs darām vairāk kā nepieciešams šādā situācijā. Bet ko lai dara - mums jāatrod labākie risinājumi, speciālisti un labākās idejas - kā panākt rezultātu.

Ceļš līdz tam būtu grāmatas vērts materiāls. Bet arī praktiskais ceļš ne vienmēr ir rozēm kaisīts. Lai gan ieplānojām izlidot laicīgi, pilnīgi negaidīti lidmašīnas izlidošana no savienojuma punkta Cīrihē aizkavējās par vairāk kā 3 stundām. Tas šķita neparasti - katrā ziņā manā pieredzē šāda kavēšanās bija pirmo reizi. Protams, ka šī kavēšanās aizkavēja arī visu pārējo un tas saspringtā darba grafika dēļ ir traucēklis. Taču nav ļaunuma bez labuma - parādoties ap pusvieniem viesnīcā pie reģistrēšanās satiekam Igaunijas delegāciju, kura - kā izrādās - arī ir apmetusies tajā pašā viesnīcā kur mēs.

Spriežu, ka laikam igauņi arī ir taupīgi, tāpat kā šveicieši - kurus satieku no rīta brokastīs - arī apmetušies tepat. IPM konference šoreiz norisinās izdaudzinātajā viesnīcā "Atlantis" - mākslīgas salas Palmas galā ar skatu uz jūru un īpašu vidi. Katru reizi konference notiek arvien jaunā vietā un šī reize ir ieplānota šķietami greznākajā iespējamā vietā, kāda līdz šim redzēta. Jau iepriekš dalībvalstis diskutēja savā starpā - kur delegāti dzīvos konferences laikā un vairums izvēlējās alternatīvas dzīvošanas iespējas. Saprātīgi.

Lielākais pārsteigums Dubaijā ir tas, ka pavisam nesen šeit atvērta "Iespēju ministrija", kas sola risināt visāda veida valdības izaicinājums. Šis savā ziņā norāda uz to, ka vispārēji sabiedrības vadības risinājumi prasa jauna veida domāšanu un pieeju - gluži kā savulaik cienījamais fiziķis A. Einšteins atzīmēja, ka ir neprāts darīt lietas pa vecam un sagaidīt jaunus rezultātus. Tā nu AAE un Dubaijas vadība saprot, ka jāmainās līdzi laikam un EXPO nav izņēmums - arī EXPO organizēšanas veids ir piemērs jaunai domāšanai un pieejai.

Un atkal - kā iepriekš - dienas dinamikā veldzējumu rodam jemeniešu ēdnīcā. Par restorānu to nesauktu - lai gan iestādes izkārtne man nepiekrīt. Pusdienu sarunu laikā saprotu, ka ir jaunas iespējas iepazīt austrumu garšas un afgāņu virtuve ir nākamais izpētes objekts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti