Evija Unāma: Dod pieci!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šodien ir liela diena. Trīs puiši, ziedojot dārgāko, kas cilvēkam ir - Laiku no savas dzīves, dosies pie jums. Atsakoties no ierastās ikdienas, ģimenes klātbūtnes, mājām, ieslēgsies stikla būrī, lai uzrunātu katru un aicinātu uz atbalstu - līdzcilvēkiem palīdzēt piecelties un turpināt dzīvot. Es zinu, cik vērtīgs ir Laiks. Un viņu veikumu patiesi apbrīnoju… 

"Dod pieci" akcija

Laikā no 15. līdz 21.decembrim jau trešo gadu norisināsies Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas labdarības akcija „Dod pieci”. Šogad akcijā vāks ziedojumus onkoloģijas pacientu psiholoģiski sociālajai rehabilitācijai. Ziedot var jau tagad! Vairāk te.

Jo dziļa izmisuma vai sāpju brīžos es vienmēr esmu slēgusi vienošanos ar augstākiem spēkiem. Tajā brīdī pat mazsvarīgi, kas līdzās … Dievs vai velns. Lūdzos Laiku. Vēl drusciņ. Līdz bērni pieaug un es sagatavotos… Pretī solu labot kļūdas un paveikt ko jēgpilnu. Iespējams, ka šī vienošanās ir vien ar sirdsapziņu, kura vienmēr sarosās brīžos, kad ir pavisam čābīgi. Visticamāk, ka tā, jo katrs taču pats zinām, kas mūsu dzīvēs ir darīts aplami. Tik pieveram acis… sirdis… komforta, ērtību un šķietamas labklājības priekšā. Bet

tajos mirkļos, kad pakausī teju fiziski jūti, ka rītdiena var pienākt bez tavas klātbūtnes, sirdsapziņa izkar “netīro veļu” glītā ierindā uz tavas dzīves skatuves un viss tavā ceļā ir vien šīs - veļas - vērtē…

Un tad saproti – nekam, pilnīgi nekam, ko tu līdz šim esi, kā pašam šķiet, labu darījis, nav nozīmes, kamēr neizlabo, nemaini, vai nepaveic lietas, kas to nomazgā. Šajos brīžos tiek doti solījumi. Šie solījumi ir svēti. Tie jātur. 

Ne vienmēr, protams, tas izdodas. Jo atlabstot tie mēdz apaugt ar atrunu un attaisnojumu kārtu. Transformējas… Un tad jau tik no likteņa atkarīgs, cik cieši viņš mīl, tic un cik solījumus no tevis vēl paņems… nākošajā reizē. Jo tāpat vien nekas nedzēšas. 

Šodien puiši ieslēdzas būdā, bet es vēršos pie jums, lai jūs man palīdzētu turēt kādu solījumu – iedvesmot un atbalstīt. Gan viņus un ikvienu, kas gatavs ir palīdzēt, gan tos, kuriem šī palīdzība nepieciešama…  

Lasi arī Evijas Unāmas esejas "10 stāsti par..." .

Šis ir tikai sākums

Tiešraides varēs vērot

Klausīties

Radio 5 - Pieci.lv stikla studijā sešas diennaktis dzīvos trīs dīdžeji - Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš, - atskaņojot tikai klausītāju izvēlētu mūziku. Šogad dīdžejus stikla studijā ieslēgs labdarības maratona "Dod pieci!" kampaņas "seja" Iveta Biezā, bet pirmie studijas viesi būs Intars Busulis, Raimonds Pauls, Ainars Mielavs, Agnese Rakovska, grupa "Olas" un Justs.

LTV raidījumā "Rīta Panorāma" Evija Unāma pastāstīja, ka savāktā nauda palīdzēs vēža slimniekiem atlabt nometnēs, kas cilvēkus mobilizē gan iekšēji, gan ārēji un palīdz atjaunot dzīves mērķus. "Cilvēki parasti nevēlas runāt sabiedrībā par to, ka viņiem ir vēzis. Cilvēki norobežojas un ieraujas sevī. Tiklīdz tu par tām runā, tad bailes arī atkāpjas," uzskata Unāma.

Pieci.lv dīdžejs Eriņš atzina, ka katru gadu ziedotāju atbalsts pieaug, cilvēki nāk uz Stacijas laukumu pamāt ar roku un nes apsveikumu kartītes. ""Dod pieci" tikai aug, tas ir tikai sākums," pārliecināts ir Eriņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti