Elīna Kolāte: Pretī cilvēkiem ar smaidu sejā!

Ar nepacietību gaidu, kad raidījumā „Degpunktā” kāds kungs labi nostādītā balsī skatītāju informēs: „1966.gadā dzimusī Inga Priede nezināja, kā pavadīt vakaru, tāpēc sarakstīja muļķības tviterī, kā dēļ vēlāk ārzemju prese rakstījusi, ka Latvijas politiķe gavilē par vāciešu panākumiem geju šaušanā.”

Latvijas Institūts var censties tā un šitā, var arī Expo izstādes apmeklētājiem sabarot tonnu ozolzīļu kafijas, un Eiropas balvu literatūrā varētu piešķirt kaut vai visām šeit izdotajām grāmatām, bet nekas nenes mūsu mīļās valstiņas vārdu pasaulē kā nepārdomāti izteikumi tviterī.

Par Ingu Priedi līdz šim bija dzirdējis retais, bet nu viņa ir palikusi slavena arī ārpus valsts robežām. Latvija var! Spriežot pēc informācijas partijas „Vienotība” mājaslapā, Priedes kundze strādā Talsu un Kandavas pašvaldībās un viņas dzīves moto ir šāds: „Pretī cilvēkiem ar smaidu sejā!” Līdz šim atraktīvā dāma bijusi arī partijas valdē.

Pirmdienas vakarā čivinātavā kārtējo reizi izcēlies kašķis par to, vai homoseksuālisms ir briesmas. Inga Priede drīzāk sliecas šai hipotēzei piekrist. Ironiski, ka, meklējot viņu apdziedošos tvītus, meklētājs automātiski piedāvā variantu „Inga Pride”.

Vārds pa vārdam, joks pa jokam, līdz minētā persona diskusijas dalībniekus informējusi par to, ka vācieši savulaik izšāvuši gejus un ka tas uzlabotu dzimstību. Tas laikam nozīmē, ka heteroseksuālie cilvēki no lielā prieka par geju izšaušanu vairāk mīlēsies. Šis tvīts arī iesākts ar „Paldies Dievam!”. Tā gan esot bijusi atbilde uz oponentes atklāto faktu, ka homoseksuāliem ļaudīm atliek laisties uz citām zemēm, kur viņus vairāk mīl. Līdz ar to tas nenozīmē „Paldies Dievam, ka gejus izšāva!”, tas nozīmē „Paldies Dievam, ka ir iespēja brīvi pārvietoties. Starpcitu, gribēju Jums pastāstīt interesantu faktu – savulaik vācieši izšāva gejus, traki, ne?” Diemžēl ar to bija gana, lai pār „tradicionālo” vērtību aizstāves galvu gāztos sašutuma gūzma.

No rīta Priedes kundze sapratusi, ka ir gana daudz ļaužu, kas nav noticējuši viņas labajai sirdij, un sākusi atvainoties un taisnoties. Un par sodu izstājusies no „Vienotības” valdes. Tas ir ļoti interesants gājiens.

Pirmkārt, ja jau viņa bijusi tik ļoti nevainīga, kāpēc no kaut kurienes vajadzēja atkāpties? Otrkārt, klīst runas, ka „Vienotības” valdes pilnvaras nule kā beigušās tik un tā. Tā ir īsta varonība. Bet šai partijai, iespējams, vienkārši tas ir asinīs. Arī deputāts Zaķis varonīgi attiecās pildīt deputāta pienākumus 11.Saeimā 4 sekundes pirms šī parlamenta dzīves beigām (turklāt arī viņš bija īpaši nevainīgs cilvēks, kas ierauts pārpratumu virpulī). Es domāju, ka es no lielas nevainības varētu atkāpties no Rīgas 90.vidusskolas skolas avīzes redaktores darba, ko pildīju pirms 10 gadiem. Tas nekas, ka tā skola jau ir likvidēta.

Priedes kundze ne tikai atkāpusies no nefunkcionējošas valdes, bet arī aicinājusi Ilzi Viņķeli pievienoties. Hmm. Kāpēc tieši Viņķeli? Kāpēc ne Kamparu vai Judinu? Kāpēc ne Dombrovski vai Rinkēviču? Labi, es saprotu, kāpēc Āboltiņu ne – gods godam, viņa šogad ir ieguvusi balvu „Gada ieguldījums basketbolā” un šādas raudzes sportistus mums būs godā turēt un lieki apkārt nedzenāt.

Lai visiem šajā spelgonī tomēr būtu silti ap sirdi, Inga Priede arī atvainojusies. Atvainojusies par to, ka Viņķele viņu pārpratusi. Tas ir apmēram tāds „Lūdzu, lūdzu, piedod par to, ka esi tāds lohs!”. Pretī cilvēkiem ar smaidu sejā! Priedes kundzes humora izjūta ir izcila. Kur viņa bija agrāk?

Dienas gaitā šī jokdare sapratusi, ka dziļas izpratnes caurausti spriedumi par homoseksualitāti ir viņas stiprā puse, tāpēc vakarā viņa vaicājusi: „Vai homoseksuālistu atbalstītājiem likumi neeksistē? Saeimas deputāts Veiko Spolītis aizturēts ar 2 promilēm?!” Nezinu, vai viņa ir saņēmusi atbildi. Ja kādam ir viņas telefona numurs, piezvaniet un pasakiet, ka eksistē likumi pat homoseksuālistu atbalstītājiem, un tāpēc Veiko Spolītis par spolēšanu reibumā i dabūjis samaksāt, i pazaudējis tiesības, i sēdēs tajā spēļu cietumā. Tāds nu tas likums ir. Pat homoseksuālistu atbalstītājiem! Cerams, ka Spolīša kungs izveidos partiju „Dzimuši brīvībai”, kurā varētu iestāties tikai tie ļaudis, kas pieķerti, vadot spēkaratu pēc alkoholisko dziru baudīšanas.

Daudzi tā arī nesaprot, kā Inga Priede var Talsu novada pašvaldībā vadīt sabiedrisko attiecību nodaļu. Tātad – viņai jāveido pozitīvs Talsu novada tēls, bet pati tik neveiksmīgi iekarojusi sociālos tīklus. Bet tas viss ir normāli, tā tam jābūt. Skroderim nav svārku, kurpniekam nav zābaku, fotogrāfam nav pases foto, kardiologam nav sirds, bet sabiedrisko attiecību guru tā arī nespēj izskaidrot, ko ir domājusi ar „Pretī cilvēkiem ar smaidu sejā”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti