Elīna Kolāte: Latvijai savs Dolfs Lundgrēns! Vēlreiz urrā!

Līdz šim nevarēju atšķirt Saskaņas Centra deputātus Valēriju Kravcovu un Nikolaju Kabanovu. Tagad pielieku tam punktu – beidzot jāiemācās, ka Kravcovam bija saspringtas attiecības ar latviešu valodu, bet Kabanovs bija tas, kurš vienreiz uz Saeimu atnāca iešvilpis. Iespējams, viņš nav zinājis, ka darbā jāierodas puslīdz skaidrā prātā, jo pie mums jau nav kā Somijā – tur, piemēram, reiz deputātiem izteikts īpašs aicinājums pirms sēdēm un to laikā neplītēt.

Latvijas Televīzija (LTV) ziņo, ka Nikolajam Kabanovam draudot izslēgšana no Saskaņas Centra, jo viņš kādā neformālā pasākumā alkohola reibumā esot vicinājis dūres un izlēcis pa otrā stāva logu. Kā Dolfs Lundgrēns! Varu paskaidrot, ka „vicināt dūres" ir metafora, kas apraksta kaušanos (t.i. – viņš dūri visticamāk ir ievicinājis kādam pa galvu), bet „izlēcis pa logu" tieši to arī nozīmē – viņš telpu atstājis pats, turklāt nav izgājis pa durvīm, bet gan pa logu. Televīzijas sižetam arī pievienots video, kurā attēlots, cik grūti šobrīd Kabanova kungam pārvietoties un sēdēt. Nezinu, man nemaz neliekas, ka šausmīgi grūti – tikpat vārgi staigāju, ja iepriekšējā dienā esmu atklājusi badmintona sezonu vai ja dīdžejs ir uzlicis "Rage Against The Machine" dziesmu „Killing in the Name Of". Tiesa, deputāts neatklāj, vai iepriekš sportojis, dancojis, vai lidojis, bet aizrāda, ka nav pieklājīgi uzdot tādus jautājumus. Man tā parasti gribas sacīt dakteriem, kad viņi vēlas uzzināt, kā esmu ieguvusi savas krāšņākās traumas. Spēju iedomāties, ka N.Kabanovs ārsta kabinetā gribējis tikt cauri ar veco labo „Ai, nekas, pakritu". Vispār jūtu līdzi.

Tomēr ir vairākas svarīgas lietas, kas diemžēl sižetā nav aplūkotas vai arī palikušas aizkadrā. Nav noskaidrots, ar ko tieši viņš kāvies. Es ceru, ka viņš gribējis sadot bietē kādam sliktam cilvēkam, kādam, kas tiešām būtu pelnījis (neliekuļosim – Latvijā ir daudzi, kam vajag pa purnu). Tā kā partijas biedri ir sadusmojušies, izsaku hipotēzi, ka cietušais ir kāda svarīga persona, kas, iespējams, Saskaņas Centram dod naudu. Nevajag man te stāstīt, ka no Saskaņas Centra met ārā par parastu dzeršanu un kaušanos. Otrkārt, nav zināms, vai Kabanovam izdevies pretinieku pieveikt. Es notikumu iztēlojos tā:

Kabanovam radusies iespēja un vajadzība sadot X rīklē, viņš piegājis klāt un ar vienu sitienu izslēdzis pretinieku (dots devējam atdodas, tāpēc Saskaņas Centrs grib izslēgt arī Kabanovu). Ja deputāts LTV žurnālistei ir mācījis pieklājību, tātad pats arī nav nekāds prasts vecis, bet gan inteliģents, jo viņam ir brilles. Viņš sapratis, ka nebūs labi klopēt kādu, kurš jau ir zemē, tāpēc pateicis kādu nicīgu, bet īsu frāzi, nolēmis pagriezties un pārliecinošā gaitā un bez jebkādas sejas izteiksmes telpu pamest, lai atstātu ne tikai spēcīga, bet arī eleganta cilvēka iespaidu (tas iedveš cieņu). Taču cīņas karstumā viņš pazaudējis orientāciju telpā, tāpēc sajaucis un sācis drošiem soļiem iet nevis durvju, bet gan loga virzienā. Pēc visas šīs pārliecinošās izrādes būtu tik stulbi griezties apkārt! Šādām performancēm ir jābūt absolūti perfektām no sākuma līdz beigām. Ja Kabanovs pagrieztos, visi viņu apsmietu par to, ka viņš ir sajaucis puses. Tāpēc Nikolajs atvēris logu un izkāpis pa to. Galu galā – tikai otrs stāvs (par ko vairāki interneta komentētāji izteikuši nožēlu). Īstam vīram tas ir nieks!

Gan jau varēja situāciju risināt citādi – piemēram, izlikties, ka nemaz nav mēģinājis atstāt telpu, bet gan gribējis apēst kādu pīrādziņu vai apsveicināties ar Ušakovu, vai jebko citu, kas ir bijis loga tuvumā. Vai arī varētu atgriezties pie cietušā un atvainoties: „Atvainojiet, sajaucu. Domāju, ka Iesalnieks." Protams, pastāv iespēja, ka incidents nav bijis nekāds incidents, bet Kabanova kungs izveidojis pats savu solodramatisko pulciņu, un šis ir nekas cits kā jaunā supergrāvēja „Dvēseļu Putins" treileris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti