Elīna Kolāte: Kā jūtas Miroslavs Kodis?

Šonedēļ „Maximas" augstākais dievs Igns Staškevičs apciemoja Pasaules skaistāko valsti Latviju, kurā nekavējoties kļuva populārs, jo ne tikai tiešajā ēterā spēkojās ar Latvijas Televīzijas (LTV) niknāko žurnālisti Ingu Spriņģi, bet viņa līdz galam neizdibinātie ceļi radījuši aizdomas, ka ar Staškeviča kungu ticies arī Lato Lapsa. Turklāt vērīgi un aizdomu pilni ļaudis ar sev vien zināmiem paņēmieniem secinājuši, ka Lapsas kungs nav pārrunājis globālās sasilšanas radītās iespējas Baltijas valstīs, bet gan sniedzis konsultāciju par to, kā runāt ar nikno Ingu. Ja šāds mediju treniņš ir noticis, tad Lapsas kungs ir aizmirsis iemācīt pašu svarīgāko – par tikšanos neviens neko nedrīkst zināt.

Izteikta hipotēze, ka Lato Lapsa Ignam Staškevičam sniedzis mediju treniņu, par to pretī saņemot naudu. Tiktāl viss normāli – tas ir pavisam normāls pakalpojums, kuru iegādāties ir tiesības jebkuram. Un iespēja, ka par to saņemta nauda, arī ir galīgi normāla, jo tāpēc to sauc par darbu. Ja nauda par to netiek saņemta, tad to sauc vai nu par draudzību, vai par verdzību.

Problēma vien tā, ka Lato Lapsa ir žurnālists, tapēc nebūtu smuki, ja viņš pa kluso kādam stāstītu, kā runāt ar žurnālistiem. Nekas krimināli sodāms tas nav, bet par ētikas paraugstundu arī to nenosauksi. Te gan jāatceras, ka slikti tas ir tad, ja apkalpoti tiek sliktie, un „Maximas" priekšnieks šobrīd Latvijā ir starp ļauno spēku līgas līderiem.

Ja mediju treniņi tiktu sniegti Renāram Kauperam vai kādam citam, ko visi mīl, neviens nekustinātu ne ausu.

Katrā ziņā, ja šīs baumas izrādītos patiesas, es novērtētu, ja Lapsa informētu sabiedrību: „Sniedzu mediju treniņus. Nu un tad? Lūdzu, RT!"

Baumas par Lato Lapsas iespējamo neētisko rīcību satraukušas LTV žurnālistu Miroslavu Kodi, tāpēc viņš nolēmis, ka jāparunā kā vīram ar vīru, un devies pie Lapsas kunga paprasīt, kā tad tur īsti ir. Viltīgais Lapsa vien paskaidro, ka, ja kāds apgalvojuma formā paudīs to, ka Lapsa sniedzis padomus Staškevičam, tad šis cilvēks tiks iesūdzēts tiesā. Draudi tiek atkārtoti divreiz, jo dubults neplīst. Tas, ka par apmelošanu var sūdzēt tiesā, ir zināms katram vidusskolēnam, tāpēc es nesaprotu, kāpēc šie draudi vispār tiek izteikti. Ja jāsūdz, tad jāsūdz. Tāda plātīšanās drīzāk atstāj tāda pseidoanarhista iespaidu: „Es esmu sliktais, man visi pirksti vidējie!" Beigās Lato Lapsa tā arī neko apgalvojuma formā nepauž, līdz ar to pastāv iespēja, ka vismaz sevi viņš tiesā neiesūdzēs.

Tajā pašā vakarā portālā Pietiek.com publicēts stāsts par to, ka LTV ziņu sižetam bija jābūt citādam, jo tā Miroslavs Kodis apsolījis. Pietiek.com vēsta, ka Kodis solījis neizgriezt Lato Lapsas dzēlīgo piezīmi par to, ka LTV Ziņu dienesta vadītāja Iveta Elksne pati savulaik vadījusi mediju treniņus par naudu. Vai, kā man patīk visi tie „A pats kāds?" un „Viņa pirmā sāka" argumenti, kas ir apmēram tikpat efektīvi kā pēksņa izlikšanās, ka neproti runāt!

Kaut arī „A pati kāda?" ir dzēlīgs trieciens „Panorāmas" krūtīs, sižets tomēr caur ērkšķiem un rozēm ir tapis, tiesa atsauce uz Elksnes mediju treniņiem ir izņemta.

Lapsam tas nav paticis, tāpēc viņš nolēmis ar Kodi parunāt kā vīrs ar vīru un "aizsitis" dusmīgu īsziņu, lai noskaidrotu, kā tad tā, kā arī pie viena apvaicājies, kā Miroslavs jūtas.

Tālāk – interesantākā Pietiek.com raksta daļa. Kodis neesot atbildējis, bet ir atbildējis, ka esot iepriekš teicis, ka sižets tiks montēts un īsināts (tāpēc tas ir sižets, nevis filma par Lato Lapsas dzīvi).

Miroslavs Kodis man ir paticis jau sen, jo viņš ir polis, bet tagad man viņš sāk patikt vēl vairāk, jo spēj reizē atbildēt un neatbildēt.

Gan jau viņš prot arī izgulēties, esot nomodā, kā arī reizē būt skaidrā un alkohola reibumā. Vienīgais, kas mani skumdina, – viņš nav atbildējis uz galveno jautājumu. Miroslavs nav atklājis, kā viņš jūtas. Ceru, ka labi.

Lapsa apgalvojuma formā norāda, ka viņa dzēlīgo piezīmi likusi izgriezt LTV Ziņu dienesta vadība, tādējādi graujot manu priekšstatu par to, ko dara ziņu dienesta vadītāji – izrādās, tie ir tie ļaudis, kas nodarbojas ar videomontāžu. Es vidusskolā literatūras stundās mēdzu nodot daiļdarbu analīzes par grāmatām, ko nebiju lasījusi (analīzi par nelasīto J.Jaunsudrabiņa „Aiju" nodevu trīsreiz. Piedodiet, skolotāj!). Bet tie ir nieki! Elksnes kundze ir tā saplūdusi ar savu darbu, ka spēj veikt videomontāžu, pat nenojaušot par sižeta saturu, jo viņa patiešām nav zinājusi vakara „Panorāmas" saturu minūti pa minūtei. Paldies Lato Lapsam, ka viņš ir plašākai sabiedrībai atklājis Elksnes kundzes īpašās spējas! Iespējams, viņa pati arī nav apajutusi savas neparastās prasmes. Un tādā gadījumā es vairs nesaprotu, ko Iveta Elksne un Miroslavs Kodis dara Latvijas Televīzijā. Viņiem taču piemīt superspējas – Miroslavs prot reizē būt un nebūt, bet Iveta spēj redzēt lietas, uz tām nemaz nepaskatoties.

Viņi kopīgi varētu, piemēram, atbrīvot Ziemeļkoreju no tiem trakajiem, paildzināt diennakti par divām stundām vai vismaz sarunāt ar Ušakovu, ka uz Rīgas ielām vairs netiks kaisīta sāls.

Un pēc tam lai abi pastāsta, kā jūtas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti