Elīna Kolāte: Kā Grigule Eiroskeptiķus izgrigulēja

Ienaidnieku nedrīkst ignorēt. Ienaidnieks ir jāiepazīst, jāpieradina un tad jāizjauc pa pikseļiem. To zinājusi arī lielā eiroskeptiķe un lata krustmāte Iveta Grigule – lai iznīcinātu Briseles satrunējušās ķetnas un prātus, viņa ar labu ļaužu finansiālo atbalstu nokļuvusi Eiroparlamentā, lai iepazītu ienaidnieku. Grigules kundze nav bijusi vienīgā ar šādu loģiku un Eiroparlamentā satikusi vēl bariņu ļaužu, kas vēlas balsot pret visu, un viņi kopīgi nodibinājuši savu Eiroskeptiķu grupu.

Lai grupa tiktu oficiāli atzīta, nepietiek ar labu vai sliktu gribu vien – nepieciešami pārstāvji vismaz no 7 valstīm, kas nemaz nav tik viegli sasniedzams mērķis, jo ne kurš katrs Eiropas nīdējs kandidē un iekļūst Eiroparlamentā. Eiroskeptiķiem nolaimējies, jo Grigules kundze tieši šo apvienību ir izvēlējusies par savām mājām Briselē, līdz ar to viņi kopīgi sakasījuši tās 7 nepieciešamās valstis. Tā PRET fani mierīgi dzīvojuši savu dzīvi un kaluši Eiropas izjaukšanas un robežmūru būvniecības plānus, līdz grupa izjukusi. Kāpēc? Jo Iveta Grigule sajaukusi visus plānus un no tās aizgājusi. Trīs mēnešu laikā viņa paspējusi aizmirst, ka jāizjauc bija Eiropas Savienība, nevis Eiroskeptiķi.

Latviešiem jau izsenis paticis, ja par tiem runā ārzemēs, un beidzot pienākusi laimīgā diena – tā taču ir mūsējā, kas izjaukusi veselu frakciju!

Vismaz šajā dienā viņa tiešām ir bijis vissvarīgākais cilvēks. Eiroskeptiķu frakcijas pamatā ir bijusi britu UKIP partija, kas ir slavena ar to, ka vismaz Lielbritānijā viņi pauž riebumu pret visādiem Austrumeiropas salašņām, kas esot galvenais nelaimju cēlonis. Teorētiski UKIP ļaudīm vajadzētu gavilēt par austrumeiropas Grigules aizvākšanos, bet domāju, ka šoreiz tas radījis pretēju efektu. Štrunts par nepiepildītajiem mērķiem – līdz ar šo Eiroskeptiķi zaudē arī dažus miljonus eiro!

Bet kas tad Grigules kundzei – vissvarīgākajam cilvēkam - neiepatikās savos skeptiskajos kolēģos? Viņa pati stāsta, ka cerējusi uz tādu omulīgu strādāšanu, jo frakcijā nebūtu daudz cilvēku, ar katru varētu parunāties, nebūtu jākliedz, visi viņu pamanītu. Viss kā tādā jaukā, mazā lauku skoliņā, kur katrs bērns ir īpašs. Tomēr viss izrādījies sliktāk – Grigulei patīk elektriskā ģitāra, bet Eiroskeptiķu priekšniekam Naidželam Farāžam – akustiskā, bet tas vēl nav viss! Tos Eiroskeptiķus neviens vispār negrib ņemt par pilnu, un pie vainas esot tie UKIP briti, kas tikai ārdās un ārdās. Tā Grigules kundze nolēmusi Eiroskeptiķus un Farāžu izčakarēt jeb izgrigulēt un kļūt par neatkarīgu deputāti.

Neatkarīga deputāte bez pienākumiem Grigules kundze bijusi tikai īsu brīdi, jo uzreiz pēc Eiroskeptiķu bigbenda atstāšanas viņa ievēlēta par vadītāju delegācijai, kas veido attiecības ar Kazahstānu, Uzbekistānu, Turkmenistānu, Tadžikistānu, Kirgizstānu un Mongoliju. Klīst pat baumas, ka, lai tiktu šajā amatā, Grigules kundzei ir bijis jāizvēlas – vai nu Eiroskeptiķu bigbends, vai nu Kazhstāna. Kas zina! Šim svarīgajam cilvēkam acīmredzot ļoti patīk ceļot, tāpēc izvēle bijusi tieši šāda.

Un var jau arī saprast – Brisele taču ir šausmīgi garlaicīga pilsēta! Turklāt cilvēkam, kam riebjas visādas Eiropas vērtības, ilgstoša uzturēšanās Beļģijā varētu būt patiesi smags pārbaudījums. Vidusāzija – tas taču ir daudz interesantāk! Grigules kundzes vietā izvēlētos to pašu. Nopietni! Kā gadījies, kā ne, šajā delegācijā darbosies arī Tatjana Ždanoka, tā kā būs arī kāds draugs, ar ko aprunāties un pagrauzt popkornu ceļā no Biškekas uz Ulanbatoru. Es arī neatteiktos paceļot ar Ždanoku (jo ienaidnieks ir jāiepazīst).

Ārzemēs izskan minējumi, ka Grigule pametusi savus Eiroskeptiķus, jo Latvijā, redz, Grigules partija veidojot valdību un tāpēc būtu slikti, ja vissvarīgākais cilvēks čupotos ar Putina draugiem (Eiroskeptiķiem). Gribētos, bet nedrīkst smieties par ārzemju kolēģiem. Kā gan viņi var zināt, ka Zaļo un Zemnieku savienība neko neveido, bet vienkārši ir valdības mēbele? Turklāt diez vai ceļojumi pa Vidusāziju kopā ar Tatjanu Ždanoku ir kas diži neputiniskāks par Eiroskeptiķiem.

Tomēr man gribētos ticēt, ka ar savu eiroskepticismu vissvarīgākā Grigule īstenībā ir visus apvedusi ap stūri, jo patiesībā ir pārliecināta Eiropas Savienības patriote, kas izgudrojusi eiro un Šengenas zonas priekus. Bet te pēkšņi viņa pamanījusi, ka vairākās Eiropas valstīs no augsnes ārā spraucas skeptiķi. Grigule tos nolēmusi iznīdēt laikus, lai nesavairojas kā latvāņi Vidzemē. Tā viņa ar gādīgu cilvēku finansiālu atbalstu nokļuvusi Eiropas Parlamentā, kur, sadraudzējusies ar Eiroskeptiķu grupu, iefiltrējusies tajā, nokārtojusi, lai nevienas citas valsts pārstāvis tājā neiesaistās, likusi visiem ticēt, ka nu tik saberzīs Eiropu putekļos, bet te pēkšņi putekļos saberzusi pašus Eiroskeptiķus. Lielisks gājiens! Atliek vien gaidīt zvanu no Džeimsa Bonda ar uzaicinājumu kļūt par viņa liktenīgo sievieti nākamajā filmā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt