Elīna Kolāte: Dzemdes saimnieki

Ir tādas dienas gadā, kurām nekādas dižas nozīmes nav, bet tās vienkārši atgādina par laika ritējumu: Vecgada vakars, dzimšanas diena, Jāņi, kā arī tā diena gadā, kad Imants Parādnieks kārtējo reizi klāsta savu viedokli par sieviešu dzimumorgāniem un iejūtas abortu speciālista ādā.

(29.janvārī papildināta pirmā rindkopa ar vecuma ierobežojumu sievietēm)

Nav nekāds noslēpums, ka Nacionālā apvienība par savu prioritāti sauc demogrāfiju. Diemžēl pirms dažiem mēnešiem aktuālās reklāmas uz stabiem, kurās ļaudis tika aicināti radīt bērnus, nenostrādāja, tāpēc šoreiz speciālisti ķērušies pie citiem līdzekļiem - seši Saeimas deputāti izstrādājuši likumprojektu, kas ļaus samazināt abortu skaitu un laimē diet neskaitāmiem jaundzimušajiem latvju dēliem un meitām. Aizliegt abortus? Nē! Šoreiz tautas kalpi nākuši klajā ar sevišķi oriģinālu ideju – sievietei, kas nolēmusi veikt abortu, jārunā ne tikai ar ginekologu, bet arī ar juristu, sociālo darbinieku, psihologu un ģimenes terapeitu. Tas nav viss. Šie speciālisti daiļā dzimuma pārstāvēm līdz 16 gadu vecumam jāapmeklē kopā ar vecākiem. Ar saviem vecākiem. 

Ierosinājums pie visiem speciālistiem vazāt līdzi arī vecākus ir aizkustinošs. Šajā šaušalu laikmetā, kad tikai jāskrien un jāstrādā, vairs neatliek laika ar ģimeni parunāt par to, kā iet. Tāpēc labi, ka vismaz var satikties aborta priekšvakarā. Likuma grozījumi gan nestāsta par to, kā rīkoties gadījumā, ja grūtnieces vecāki jau ir aizsaulē. Vai pietiktu, ja uz šīm dažām tikšanās stundām tiktu nolīgta aukle? Vai varbūt izpalīdzēt var bijusī klases audzinātāja?

Tas vēl nav viss. Rosināts tās sievietes, kas ir stāvoklī, saukt par mātēm. Nekādas grūtnieces, nekādas pacientes, bet tieši mātes. Baidos, ka tas traumētu ārstu psihi, jo reizēs, kad viņi kādam stāstītu par darbu, nedrīkstētu runāt par pacientēm, bet būtu jāstāsta: „Nu, šodien man bija četras mātes.” Protams, atradusies ne viena vien dāma, kuru šāda iecere neiepriecina, jo tā padara sievieti par lemt nespējīgu dzemdēšanas mašīnu. Dakteris Parādnieks nesēž, rokas klēpī salicis, tāpēc ātri vien diagnosticējis, ka šīm sievietēm esot psiholoģiska rakstura traucējumi. Ir tādi bērni, kas visus, kas viņiem nepiekrīt, sauc par stulbiem, bet šis noteikti nav tas gadījums. Parādnieka kungs ir nonācis pie galvenās problēmas – izrādās, tā ir neveselā sieviešu psihe. Kas saslimis, tas jāārstē!

Tās sievietes, kas neatbalsta iecerētos grozījumus, ar steigu jāārstē. Nevar taču psihiski neveselām sievietēm ļaut kļūt par mātēm. Kādi tad izaugs tie bērni? Nedod Dievs, vēl kļūs par gejiem!!!

Varbūt tomēr uz laiku jāatliek tās juristu konsultācijas un ģimenes terapeiti un jāsadakterē tās sieviešu psihes. Mirklī, kad viņas piekritīs Parādnieka kungam, varēs uzskatīt, ka ārstēšana veiksmīgi beigusies, jo Imants Parādnieks ir psiholoģiskās veselības etalons (nejaukt ar e-talonu).

Acīgākie lasītāji noteikti būs ievērojuši, ka ir viena sabiedrības daļa, kuru diskriminē šis likumprojekts. Jā, pareizi! Tie ir vīrieši. Grūtnieci sauks par māti, bet vīrietis, kurš veicis dzimumaktu bez izsargāšanās, vienīgi pats sevi varēs saukt par tēvu. Un, kamēr laimīgā „māte” ar vecākiem ies pie jurista, ģimenes terapeita un sociālā darbinieka, tikmēr potenciālajam tēvam nebūs ne speciālistu, ne iemesla piezvanīt mammai. It kā nekas, bet esmu dzirdējusi, ka bērna radīšanā ir iesaistīti divu dzimumu cilvēki.

Nozīmīgi priekšlikumi nedzimst no tukša gaisa, un deputāti neslēpj, ka šim spožajam ierosinājumu kopumam iedvesmu smēlušies kādā portāla Apollo.lv rakstā. Ceru, ka tautas kalpi neapstāsies un jaunas idejas meklēs seriāla „UgunsGrēks” arhīvā. Tur vienreiz Rusaločka ārstēja neauglību pie babuļas, un es ceru, ka tas tiks iekļauts dzīvesziņas mācību programmā.

Vēlme radīt izmaiņas likumā parasti rodas kaut kāda iemesla dēļ, un deputāti neslēpj vienu no lielākajām problēmām: „Atbildīgas seksuālās attiecības tiek izsmietas kā nemodernas.” Tā ir.

Cik nav redzēts, ka vīrietis veikalā grib nopirkt prezervatīvus, bet pārdevēja attrauc: „Hahaha, kurš gadsimts, vecīt? Varbūt vēl „Prozit” liķiera končas?”

Tad sāk smieties arī visi, kas stāv rindā, bet nemodernajam kungam nekas cits neatliek kā ar kaunā nodurtu galvu bikli skriet prom. Kas zina, varbūt, piesaistot stila un jauno tehnoloģiju ekspertus, būtu iespējams panākt, ka drošs sekss skaitās moderns, bet šāda iespēja deputātu rosinājumu gūzmā nefigurē.

Piektais Ņūtona likums vēsta, ka vieglāk ir izmainīt sešus cilvēkus nekā tūkstošus, tāpēc labāk sākt ar tiem sešiem. Tāpēc lūdzu atsaukties ikvienu, kas par blatu varētu iekārtot bērnudārzā šos 6 inovatorus, jo sestais Ņūtona likums vēsta: „Labāk bērnudārzs bērnudārzā nekā bērnudārzs Saeimā.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt