Dace Slavinska: Skepse, kas pārtapa sajūsmā

Kad Latvijas Televīzijas režisorei Dacei Slavinskai izklāstīja sākotnējo ieceri veidot filmu par to, kā mūsu kolēģi uz 5 nedēļām dodas armijā, lai brīvprātīgi kļūtu par rezerves karavīriem, viņai tā šķita lieliska ideja.Taču ar vienu “bet” – proti, ka tas nekad nenotiks.

Jo līdzšinējā pieredze un priekšstati par Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem lika domāt, ka šādā filmā vairāk būs tas, ko nedrīkst filmēt, nedrīkst atklāt, nedrīkst runāt....

"Iezīmētie"

Lāčplēša dienā LTV ēterā būs skatāma unikālā dokumentālā filma “Iezīmētie”- tā stāsta par to, kā kļūst par karavīriem, un tapusi, trīs LTV žurnālistiem piedaloties apmācībās un kļūstot par Latvijas armijas rezerves karavīriem, kā arī dokumentējot šo procesu.

Žurnālisti, kuri piedalījās šajā kursā, vienlaikus visu procesu dokumentējot, nekādas atlaides apmācību procesā nesaņēma.

Viss, sākot ar ierašanos Ādažu bāzē, beidzot ar brīvprātīgo dalību vērienīgajās militārajās mācībās “Namejs 2018”, tika fiksēts video ierakstos, tostarp arī pašu kursantu rokām. 

Filma “Iezīmētie” pirmizrāde LTV1 ēterā un Replay.lv būs vērojama 11. novembrī pl. 19.10.

“Es saku – Latvijā tas nebūs, mēs varam parunāt, forša ideja, superīga, bet tas nebūs. Tas nebūs nekad, tas nav iespējams. Bet..  jāsāk ticēt Ziemassvētku vecītim”, tā filmas “Iezīmētie” režisore. Tik daudz un tik laba izejmateriāla neesot bijis nevienam projektam, ar ko Dacei līdz šim nācies strādāt.

Režisore ar prieku atceras daudzās filmēšanas dienas, kas pavadītas Alūksnē – gan NBS pārstāvju atsaucību, gan lepnumu par saviem kolēģiem, kuri piedalījās šajās apmācībās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti