Arturs Vaiders: Varbūt mainām nolikumu?

Latvijas futbola "iekšlietās" galvenais jautājums jau ir atrisināts, jo zināms, kas ir čempioni. Jau nedēļas sākumā kausu virs galvām cēla FK "Liepāja", kuras priekšgalā ir duets Māris Verpakovskis un Viktors Dobrecovs. Draugi dzīvē un futbolā.

Kaut arī formāli FK "Liepāja" nav pat divi gadi, kluba saknes ir daudz dziļākas un caur "Liepājas metalurgu", "Sarkano metalurgu" aizstiepjas līdz pat "Olimpijai". Taču arī šodien, lai arī jauns, tieši šis klubs ir labāk organizētais un sakārtotākais Latvijas Virslīgā. Gan attiecībās ar spēlētājiem, gan skatītājiem, gan attiecībā uz visu futbola infrastruktūru. Liepājniekiem līdzināties spēj vienīgi FK "Jelgava". FK "Ventspils" jau nedaudz atpaliek, bet "Skonto" pavisam daudz... Nupat liepājnieki vinnēja arī Latvijas U-18 čempionātu, apliecinot, ka arī ar rezervēm klubam viss būs kārtībā. Un, cerams, ka tagad vairs nebūs šķēršļu, lai liepājnieki varētu spēlēt Eirokausos - konkrētāk, Čempionu līgā.

Tagad Latvijas čempionātā atlicis noskaidrot pārējos medaļu ieguvējus, bet vēl vairāk - kuras komandas nākamajā gadā spēlēs Eiropas kausos.

Punktu gan šai cīņai nākamā gada maijā pieliks Latvijas kausa fināls, bet galvenās kontūras tomēr iezīmēs čempionāts. Tāpat vēl paliks jautājums, kuras komandas nākamajā gadā spēlēs Virslīgā. Un šoreiz tieši par to un kādu ideju, kas dzimusi, ja ne spontāni, tad pēdējā brīdī gan. Briedusi tā ir jau ilgāku laiku, un dažas atziņas jau ir bijušas publicētas arī rakstiski. Tāpēc nemaz tik spontāni tas viss arī nav.

No vienas puses, ideja runātu pretī Virslīgas un 1.līgas sacensību nolikumam, bet, no otras - šie nolikumi ir teju vai katru gadu mainīti, grozīti un pārkāpti. Gan apstākļu spiesti, gan labas un reizēm arī ne tik labas gribas vadīti. Kāpēc lai lietas labā to neizdarīt arī šogad?

Tad, lūk. Pēc pastāvošā nolikuma  no Virslīgas neviena komanda laukā nekritīs, jo šo vakanci jau ir aizņēmusi sezonas sākumā izslēgtā FSB "Gulbene". Viņu vietā nāks visdrīzāk "Caramba/Dinamo". Bet pārspēlēs ar 1.līgas 2.vietas ieguvējiem (Valmieras "Glass" vai RFS) tiksies "Metta/LU". Tiktāl viss atbilstoši nolikumam, un Virslīgā nākamajā sezonā spēlēs astoņas komandas. Sāks astoņas, jo, cik beigs, tas allaž jāzīlē. "Caramba/Dinamo" pēc īsta kluba vēl neizskatās...

Bet tikpat labi Virslīgas komandu skaitu varētu palielināt arī līdz 10 un tad čempionāts izskatītos cienīgāks.

Vēlmi cīnīties par vietu Virslīgā ir pauduši vairāki 1.līgas klubi - bez "Caramba/Dinamo", arī Valmieras "Glass", RFS, Liepājas "Varavīksne 1625"... Jā, diez vai viņi spētu radīt konkurenci "FK Liepāja" vai "Skonto", bet "Metta/LU" vai Daugavpilij gan. Līdz ar to arī šiem klubiem čempionāts kļūtu interesantāks par 0:4 vai 0:5 teju vai katrā spēlē...

Bet, lai to īstenotu, steidzamā kārtā būtu jāmaina nolikums (labāk tagad, nekā ziemā!) un, piemēram, divu pārspēļu vietā jāsarīko turnīrs starp "Metta/LU" un komandām, kas 1.līgā ieņems 2. līdz 4.vietu. Trīs labākās komandas nodrošinātu vietu Virslīgā.

Par sniegu vai salu nebūtu jāuztraucas, jo komandām ir laukumi ar mākslīgo segumu un ir arī apjumtās halles, kur spēlēt. Šajā gadījumā neuzstājos kā RFS vai Valmieras "Glass" aizstāvis (pēc esošā nolikuma vienai no šīm komandām Virslīga nākamgad vēl nespīdētu). Manuprāt, no tā iegūtu gan Latvijas futbols kopumā, gan Virslīga konkrēti. Turklāt šīm komandām ir gana laba infrastruktūra ("Arkādijas" stadions, Valmieras Daliņa un OSC stadioni), kādas nav "Caramba/Dinamo" un pat "Metta/LU", daļēji arī Jūrmalas "Spartakam".

Skaidrs, ka pēkšņās izmaiņas komandām pagarinātu sezonu un palielinātu izmaksas, taču varbūt tas būtu to vērts. Virslīga taču būtu labs stimuls!  Protams, ka ideju varētu realizēt tikai tad, ja tai būtu gatavi visi četri klubi.

Bet labi. Piekritīšu arī tiem, kas teiks, ka nevajag strēbt karstu. Kas nokavēts - nokavēts. Un ne jau žurnālistu dēļ. Taču tas neliedz šo domu ielikt nākamā gada nolikumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti