Arturs Vaiders: Savickis maina taktiku. Vai arī stratēģiju?

Stāvu skatos, stāvu brīnos... Patiešām, ausīs skan Viktora Lapčenoka balss, vērojot pēdējos notikumus Rīgas "Dinamo" hokeja komandā un arī ap to. Tagad var diskutēt, kur meklējami aizvadītās sezonas galvenie neveiksmju cēloņi. 

Trenerī Kari Heikilē, kam neizdevās rast kopēju valodu ar komandu un izspiest no tās maksimālo? Ģenerālmenedžerī Normundā Sējējā, kam neizdevās piesaistīt pareizos trenerus un arī kvalitatīvus leģionārus? (Līmenī bija tikai abi vārtsargi Jakubs Sedlāčeks un Joakims Eriksons, uzbrucējs Tims Sestito un arī aizsargs Tomāšs Kundrāteks, kas gan tika atbrīvots jau decembrī.) Vai fiziskās sagatavotības trenerī Eduardā Rābē, kas esot strādājis pēc konveijera metodes, tāpēc arī reizēm nekļuva skaidrs, vai čaļiem ir slikta fiziskā gatavība, vai viņi ir pārtrenēti, tāpēc "kājas nevar pavilkt"?

Vai pašos spēlētājos, kurus izlaida ''siltumnīcas režīms" un nopietnas iekšējās konkurences trūkums? Vai fanos, kas vairs nelauzās uz "Arēnu Rīga" un 10 000 cilvēku ietilpīgajās tribīnēs bija tikai dažas reizes sezonā?

Visu laiku neveiksmīgāko sezonu kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis "rezumēja" ar līgumu laušanu ar vairākiem pašmāju hokejistiem - Lauri Dārziņu, Andri Džeriņu, Oskaru Cibuļski, Māri Bičevski. Tas gan nenozīmē, ka nevienu no viņiem nākamsezon "Dinamo" neredzēsim. Varbūt būs pat visi četri, tikai ar citām summām līgumos. Bet baumo, ka kāds cits potenciālais līderis Miķelis Rēdlihs, kam līgums beidzas, gan var meklēt citu kreklu. Jauns līgums viņam diez vai tiks piedāvāts dažu rakstura īpašību dēļ...

Ja divas iepriekšējās sezonas neskaidrība par situāciju "Dinamo" makā valdīja pat rudenī, kas, protams, nevarēja neietekmēt kopējo noskaņu, tad šobrīd Savickis radikāli mainījis stratēģiju, taktiku un retoriku. Jau tagad tiek apgalvots, ka ar finansējumu nākamajai sezonai viss būšot kārtībā. Tāpēc jau tagad tiek runāts gan par sastāvu, gan par komandas vadību. Līgums ar Sējēju ir pagarināts. Eksperiments ar somu treneriem nav attaisnojies - viņi nesaprot mūsu mentalitāti.

Tāpēc skati tiek mesti Čehijas un Slovākijas virzienā. Un nu jau pat tālāk - uz Šveici, kur mīt Harijs Vītoliņš, kas šobrīd ir brīvs no kluba. Varētu tikt bildināts, bet - vai piekritīs?

Lai radītu lielāku motivāciju pašmāju puišiem, vajadzīgi konkurētspējīgi leģionāri. Savickis ir pametis ideju tos meklēt Krievijas jaunatnes hokejā. Taču jāpatur prātā, ka turienes talanti, kuru paliek mazāk, tāpat maksās lielu naudu, bet vidusmēra juniori konkurenci diez vai būtiski palielinās. Uz Edgara Kuldas vai Gunāra Skvorcova fona Filips Toluzakovs nemaz nespīdēja!

Lai vai kā, šādas agrā pavasara Savicka atklāsmes dod pamatu domām, ka "Dinamo" KHL spēlēs arī nākamajā sezonā un vismaz dažos aspektos mēģinās darboties pa jaunam. Vai sanāks, tas jau cits jautājums. Jo nevar jau zināt, cik plašai darba frontei Savicki skolas ir sagatavojušas. Un, cerams, ka tas nav daiļrunīgs blefs, ko mācīja...

Jāņem vērā, ka "Dinamo" finansējumu var ietekmēt ne tikai Savicka vēlmes un iespējas, bet arī gāzes tirgus liberalizācija Latvijā. "Latvijas gāzes" monopols bija viens no iemesliem, kāpēc "Dinamo" varēja saņemt finansiālo piešprici.

Tagad situācija mainījusies. Gāzinieku labklājību ietekmē ne tikai (un ne tik daudz) tas, cik gāzes, cepot pankūkas, nokurina tante Bauskā, bet arī ģeopolitiskā situācija  - naftas cenu izmaiņas, jo tās atstāj iespaidu arī uz gāzes cenām. Straujais kritums ir apturēts, taču tirgū jau vēl nav nonākuši milzīgie Irānas naftas (arī gāzes) apjomi, kas cenas var atkal sist uz leju. Līdz ar to kārtējo reizi var mainīties ambiciozie KHL plāni. Tomēr tās nu ir lietas, ko ne Simsons, ne Savickis, pat ne Kalvītis (Irāna nav Abrene!) ietekmēt nevar.  Būs jādzīvo no tā, ko māte daba dos.

Vismaz pagaidām izskatās, ka savu labumu varētu sameklēt arī "Dinamo" sliktajā sezonā. Piemēram, pat tie, kam līgumi lauzti, bija lūguši atļauju piedalīties komandas treniņos, lai labāk sagatavotos Latvijas izlasei, kas kopā sanāks marta otrajā pusē. Jā, izlase viņiem varētu kļūt par placdarmu, lai nomazgātu neveiksmīgās sezonas vaigu. Ar pēdējām uzvarām pār Maskavas "Dinamo" un SKA bija daudz par maz.  

Tas gan nemazinās Leonīda Beresņeva uzdevuma sarežģītību, jo gada laikā izsēto mēneša laikā nav tik viegli atgūt. Taču iespējams ir, ja puiši procesam pieies profesionāli. Ne tikai kā miljonu saņēmēji, bet arī godprātīgi atstrādātāji. Lūkosim, kas tur sanāks. Maijs vairs nav tālu. Bet pirmās atbildes būs jau pēc aprīļa pārbaudes spēlēm. Jo "Dinamo" daudzus visupirms interesē Latvijas izlases kontekstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti