Arturs Vaiders: Lipmana zona jeb stiprie dara, kā grib

Eiropas labākās hokeja izlases sākušas cītīgu gatavošanos "1.kanāla" balvas izcīņai, kas notiks Maskavā (agrāk saucās "Izvestija" balvas izcīņa). Šajā klubu pauzē spēlēs arī otrais ešelons. Tikai ne Latvija, kas neizmantos iespēju sanākt kopā un pilnveidot sadarbību. Kaut vai satikties un stiprināt kolektīvu. Jo trūkst teju vai paša galvenā - izlases galvenā trenera. 

Piemēram, Šveicē šajā nedēļā kopā ar mājiniekiem spēlēs Baltkrievijas, Slovākijas un Norvēģijas izlases, bet Polijā vēl spēlēs Francija, Itālija un Kazahstāna. Protams, var jau teikt, ka trenējas vājie, bet stiprie dara, kā grib. Un dod kārtējo iespēju trenēties "Dinamo". Tikai efekta laukumā un tabulā nav nekāda. Bet vadības pēdējās asās kustības drīzāk izskatās pēc naudas taupīšanas un balta karoga izkāršanas nekā komandas spēles sakārtošanas. Žēl, ka Juri Savicki nevar aizsūtīt uz fārmklubu vai izlikt neaizsargāto sarakstā...

Latvijas Hokeja federācijai ir valde, taču treneri tāpat izvēlas Kirovs Lipmans. Šobrīd visi viņa skatieni vērsti Austrijas virzienā, kur Latvijas U-20 izlase cīnās par atgriešanos elitē.

Sākums labs - uzvaras pār Austriju (6:2), Kazahstānu (5:3) un bullīšos pār Norvēģiju (2:1). Taču grāvim pāri jau vēl nav tikts. Šīs izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs tiek uzskatīts arī par vienu no kandidātiem galvenās izlases galvenā trenera amatam. Pie tās stūres Beresņevs jau ir bijis un divreiz spējis kvalificēties olimpiskajām spēlēm. Varbūt arī trešo reizi izdotos iekāpt tajā pašā upē. Kaut arī ne visi izlases kandidāti šo kandidatūru uzņems ar aplausiem (bet ne jau spēlētāji izvēlas treneri!), Beresņeva liktenis patiešām izšķirsies Austrijā - būs pirmā vieta, izredzes pietuvosies 100%, nebūs - tās nokritīs līdz 0. Šajā ziņā gaidīt nav atlicis daudz - turnīrs beigsies nedēļas nogalē.

Kādi vēl varianti? Kā jau ne vienreiz rakstīts, Kirova Lipmana domas mainās vēl straujāk nekā vēja virziens. Toms Kūlens vairs nav aktuāls, jo - kas gan viņš par treneri! Teds Nolans esot gatavs ierasties Rīgā un parakstīt līgumu kaut rīt. Taču pret viņu Kirovs ietur Beļavska pauzi. Ja par ārzemniekiem, tad Nolans šobrīd arī ir reālākais variants. Citam ārzemniekam dažās nedēļās iepazīt Latvijas hokeja specifiku nebūtu lemts. To arī Kirovs saprot.

Taču pēdējā laikā daudz vairāk tiek runāts par pašmāju speciālistiem.

Vai par tādu var uzskatīt Pēteri Skudru, ej nu sazini. Turklāt Ņižņijnovgorodas "Torpedo" iekļūs play-off, tāpēc viņa kandidatūra laikam atkrīt. Vismaz pasaules čempionāta sakarā. Toties reālāka kļuvusi Harija Vītoliņa iespēja būt brīvam jau martā. Maskavas "Dinamo" vajā finansiālas problēmas, spēlētāji kopš vasaras nav saņēmuši algas. Rubļa starpība starp septembri un decembra vidu ir būtiski mainījusi (teju par 15 rubļiem pret eiro). Tāpēc nav zināms, kādi spēlētāji būs Vītoliņa rīcībā 25.decembrī, kad būs aizvērušās pāreju durvis. Katrā ziņā šis "Dinamo" nav tas, kas pirms pāris gadiem.

Tomēr pats reālākais uz brīvību jau februāra beigās ir Artis Ābols, lai arī viņa "Lada" nupat apspēlēja Vītoliņu un Ko. "Ladu" no play-off šķir gandrīz tikpat, cik Rīgas "Dinamo" - 11 punkti. Kaut kādas sarunas ar visiem ir bijušas, taču daudz nekonkrētākas kā ar Repši par lidojumu uz Marsu.

Tajā pašā laikā pasaules čempionāts tuvojas ar joni par spīti tam, ka ekonomisko un finansiālo problēmu vajāta Krievija spiesta ik pa brīdim apcirpt tam atvēlēto budžetu.

Februāra beigās daudzi izlases vīri būs brīvi. Trenerim tad jau būtu jāzina, ko ar viņiem iesākt. Kā parādīja pagājušais gads, šie puiši, palaisti savvaļā, čempionātam pienācīgi sagatavoties nespēj. Dažu Savickis ir padarījis par miljonāru, taču ne par 100% profesionāli. Lai neatkārtotos sliktā pieredze, kādam būtu jātur roka uz viņu gatavības pulsa. Turklāt jāpazīst izlases kandidātu stiprās un vājās puses un jāzina, kā uz viņiem iedarboties. Arī jāpacenšas, lai atteikumu izlasei būtu mazāk. Kaut vai pavilinot ar olimpisko ledeni.

Pirmie "kritušie" jau sāk parādīties. Traumu guvis Mārtiņš Karsums un, iespējams, sezona viņam beigusies. Tātad, visdrīzāk, nāksies izlaist vēl vienu pasaules čempionātu. Cerams, ka līdzīgu negadījumu un arī citu ieganstu atteikumiem vairāk nebūs un uz Krieviju aizbrauks labi nokomplektēta un motivēta Latvijas izlase ar labu treneru kolektīvu uz komandtiltiņa. Ripa joprojām ir Lipmana zonā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti