Arturs Vaiders: Dīrātājs no Sūnu ciema pamodies par vēlu

Leģendārais kolēģis Zigurds Mežavilks no mākoņu maliņas teiktu to pašu: "Hokeja tārps turpina grauzt basketbola ābolu, par ko liecina kaut vai publikas skaits "Dinamo" un VEF spēlēs, jo abi klubi cīnās Krievijas naudas sponsorētos ierakumos."

Pirms nedēļas jau rakstīju, ka "Dinamo" hokejisti  ir Sočos. Ceturtdien viņi varēs pierādīt, ka ne tikai atpūšas, bet arī spēlē. Spēj gūt vārtus un arī uzvarēt. Līdz šim šajā sezonā 35 spēlēs tas izdevies tikai 14 reizes un vidēji spēlē izdevies iemest tikai nedaudz vairāk par diviem vārtiem (kopā 79), kas ir otrs sliktākais rādītājs konferencē.

Gadījums tas vai likumsakarība, bet ar somu speciālistiem Rīgai neveicas. Vai varbūt "Dinamo" ir slikta vēsturiskā aura. Vīriem, kuru senči noturēja Mannerheima līniju, čekistu klubs nekad nebūs pie sirds.

Ja komanda atrodas Sočos, tad ir radusies sajūta, ka kluba vadība ar Juri Savicki priekšgalā laimīgi dzīvojuši Sūnu ciemā (vai Inčukalna gāzes krātuvē). Jo tikai pēc pavisam bēdīgā zaudējuma "HK Sochi" kluba padomes priekšsēdētājs nokāpa no krāsns un deklarēja, ka treneriem nu ir dota pēdējā iespēja, ka viņu galīgi neapmierina Villes Leino un Tomāša Kundrāteka sniegums, ka drīz tiks pieņemti mēri utt.

Skaidrs, ka Sūnu ciemā nav ne datoru, ne interneta un līdz ar to nav iespējas ieskatīties turnīra tabulā.  Tad varbūt bosi saprastu, ka vilciens ir jau aizgājis. Tagad Kari Heikilas vietā var ielikt kaut vai to pašu Maiku Kīnenu, kas ir brīvs no Magņitogorskas. Jo vispār jau brīvu, lētu un labu treneru tagad nemaz nav tik daudz (arī Kīnens nav lēts, bet Teds Nolans diez vai patiks "Dinamo"  bosiem).

Var palaist vējos Kundrāteku un Leino, taču Patriku Keinu,  Anže Kopitaru, Sidniju Krosbiju vai Šī Vēberu tāpat Normunds Sējējs nedabūs.

Dabūs kaut ko līdzīgu atlaistajiem, varbūt nedaudz labāku, bet var iegrābties arī uz ko sliktāku. Un pat, ja dabūtu NHL līmeņa spīdekļus, diez vai arī viņi spētu sasmelt rudens mēnešos izlieto. sastāvs ir tāds, kāds ir un kodols nemainīsies. Kā jau sportā, korekcijas tajā var ieviest traumas un daži savainotie arī tagad ir (Armands Bērziņš, Tims Sestito), bet rezervistu soliņš ir īss un ar īsu meistarību. Taču vismaz maiņas sanāk gana labas un tām arī jādod rezultāts.

Tas tikai tā zināšanai, jo ne vienam vien šī rēķināšana, kas turpinās kopš pagājušās sezonas, ir piegriezusies. Līdz 8.vietai, kuru aizņem "Medveščak", "Dinamo" ir 15, līdz 9. (Minskas "Dinamo")  13, līdz 10. ("Slovan") - arī 13 punkti. Arī virs mūsējiem esošie "Spartak" un "Vityaz" vēl sapņo par play- off. Un nav nekāda pamata cerēt, ka visi, kas virs mums, tagad tikai zaudēs un "Tikai Rīga, tikai "Dinamo!" smels uzvaras vienu pēc otras. Pat paturot prātā, ka janvārī savā laukumā būs deviņas spēles. Bet drīzāk jau bez liela svara un skatītājiem tribīnēs.

Ilūzijām nav pamata ne Sočos, ne Sūnu ciemā, taču ar uzvaru Sočos dinamieši kaut uz brīdi var paglābt treneru ādu (kopējo "Dinamo" asinsainu turnīra tabulā varētu izmainīt labi ja no izbraukuma atvesti 6 punkti - vēl jāspēlē arī pret "Ak Bars"), kuras dīrāšanai darbarīki, kā solīja Savickis, jau ir sagatavoti. Skola viņam labu labā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti