Arturs Vaiders: Būt kaut kam vairāk par Hārtfordas «Whalers»

Šogad neparasti agri - jau 25.augustā - Rīgas "Dinamo" sāks savu astoto KHL sezonu. „Arēnā Rīga” pretinieki būs pavisam nesen redzētie "Ak Bars" no Kazaņas.

Kāda gan tagad vairs nozīme, vai Rīgas "Dinamo" spēlēšana KHL ir viegla samaksa par Abrenes atdošanu vai viens no Krievijas maigās varas projektiem, vai Šķēles-Savicka-Kalvīša-Ulmaņa pakts, vai... Arī šogad par spīti Savicka divu mēnešu solījumiem "Rīt nauda būs", par spīti Kalvīša noiešanai no "Dinamo" redzamās skatuves,  klubs spēlēs KHL, lai arī budžets būs vēl mazāks kā pērn. Taču faniem nevajag daudz. Galvenais, lai ir spēle un var saukt: "Tikai Rīga!", "Tikai "Dinamo!" Alus pirms tam, meitenes - pēc tam!

Par spīti Magoņa ieiešanai kamerā arī šogad notika Latvijas Dzelzceļa kauss, kurā pirms sezonas varēja aplūkot "Dinamo" jauno modeli un izdarīt pirmos secinājumus par Kari Heikiles paveikto.

Iepriekšējā sezonā neziņa par nākotni bija daudz lielāka, tāpēc līdz pat sezonas sākumam sastāvā bija robi un dažus citur nevajadzīgus leģionārus nācās paņemt sezonas gaitā. Bet no dažiem smagsvariem nācās šķirties jau līdz gadu mijai - pārāk dārgi viņi bija Rīgas kluba paplānajam budžetam. Tomēr arī ar tādu sastāvu Arta Ābola vadībā "Dinamo" gandrīz līdz pēdējam cīnījās par vietu „play off”. Tagad komandā vairs nav ne Arta Ābola, ne viņa palīga Ģirta Ankipāna. Neziņa par nākotni bija izsmēlusi viņu pacietības mēru.

Šoreiz ģenerālmedžeris Normunds Sējējs sastāvu sakomplektēja laicīgi. Tik laicīgi, ka pats kļuva arī par trenera Kari Heikiles palīgu. Patiešām būs interesanti pavērot, ko šis soms spēj izdarīt mazbudžeta klubā. Viena lieta ir strādāt Jaroslavļas  "Lokomotiv", kur budžets bija  gandrīz neierobežots, cita - "Neftehimik", Minskas vai Rīgas "Dinamo", kur reizēm taupa pat uz sērkociņiem.

Kā parādīja pārbaudes spēles, visās līnijās ir kvalitatīvi leģionāri -  vārtsargi čehs Jakubs Sedlačeks un zviedrs Joakims Eriksons, aizsargi kanādietis Stīvens Seigo un čehs Tomāšs Kundrāteks, uzbrucēji soms Ville Leino, vācietis Felikss Šucs un amerikānis Tims Sestito. Komandā atgriezušies Armands Bērziņš un Guntis Galviņš, tā nekur arī neaizgāja Miks Indrašis. Vietu sastāvā ir izkarojuši jaunie Ēriks Ševčenko, Edgars Kulda, Roberts Locāns un Nikolajs Jeļisejevs (tā, protams, tur nav garantēta līdz sezonas beigām).

Pērn pēc drudžainā sagatavošanās posma "Dinamo" sezonu sāka pagalam neveiksmīgi, un tas ietekmēja kopējo noskaņu gan komanda iekšienē, gan tribīnēs, kurās bija necerēti daudz brīvu vietu un neparasti maz reklāmas baneru. Līdz ar to arī mazāk naudas ieplūda kluba kasē. Tiesa, kopējā budžeta izteiksmē tās ir kapeikas. Ņemot vērā rubļa kursa straujo kritumu, labāk tomēr lietosim centus, jo tieši eiro un ne rubļos algu saņem dinamieši. Arī tas ir stabilitātes garants.  Tāpēc ar nepacietību gaidīsim, kā "Dinamo" tabulā izskatīsies, teiksim, oktobra sākumā, kad aiz muguras būs jau 15 spēles.

Pārbaudes spēlēs ļoti redzamas lomas spēlēja leģionāri, kam bija jāapliecina derīgums komandai. Pēdējos mačos kvalitatīvi darbojās Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Gints Meija, kam jābūt komandas līderiem, lai arī nekas it kā nav jāapliecina. Vieta sastāvā ir un konkurentu karsto elpu pakausī nemana. Ja Heikilem un Sējējam būs izdevies izveidot kolektīvu, kas ne tikai atstrādās tūkstošus, bet arī būs vienojies kopējam mērķim būt kaut kam vairāk par Hārtfordas "Whalers" (Jāņa Matuļa salīdzinājums ar NHL klubu, kas savos 18 šīs līgas gados drīzāk netika, nekā iekļuva Stenlija kausa izcīņā), tad prieks būs ne tikai Savickim un Ko, skatītājiem tribīnēs, bet arī pašiem hokejistiem laukumā un ģērbtuvēs. Naudas izcelsme lai paliek uz kluba vadības un tai blakus stāvošo personu sirdsapziņas. Bet tā, kā zināms, ir ļoti mainīgs lielums.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti