Arturs Vaiders: Atrast var meklējot

Latvijas futbola izlase ar pārbaudes spēlēm mūs pārāk daudz nav lutinājusi. Īpaši jau savā laukumā, kur pēdējās desmitgades mačus teju vai uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt. Marta pēdējā dienā pārbaudes spēle būs - Ļvivā (mūsu ausīm daudzas desmitgades ierastāks pilsētas nosaukums bija Ļvova) ar Ukrainu.  

Šobrīd uz Ukrainu ne visi būtu ar mieru braukt. Latvijai tas nebija šķērslis. Ne jau tāpēc, ka Marians Pahars ir dzimis Ukrainas pilsētā Čornobajā (tiesa, tobrīd tā bija lielās PSRS pilsētiņa). Pirmkārt tāpēc, ka Ukrainas puse sedz visus izdevumus, kas Latvijas Futbola federācijai (LFF) allaž bijis svarīgākais priekšnoteikums. Nauda, lai uzbūvētu stadionu un uzdāvinātu to "Saskaņas" Rīgas domei, it kā būšot, bet citam - nepietiks. Tiesa, līdz kārtējām pašvaldību vēlēšanām projektu tomēr neizdosies īstenot, kā sākotnēji bija iecerēts. Taču ne par to šoreiz.

Latvijas izlase Ļvivā ieradās pēc neizšķirta 1:1 Prāgā, bet ukraiņi mājās pārradās pēc 0:1 pret Spāniju. Apliecinot, ka viņiem šobrīd ir ļoti laba komanda un drīzāk bija pelnījuši neizšķirtu. "Shakhtar" iekļuva Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs, bet Kijevas "Dinamo" un Dņepropetrovskas "Dnipro" ir Eiropas līgas ceturtdaļfinālā. Izlasē ir pieci no "Shakhtar", astoņi no "Dinamo" un seši no "Dnipro". Daži spēlē ārzemēs. No tā Mihailo Fomenko  izdevies izveidot labu ansambli.

Ir skaidrs, ka Latvijai būs grūti, bet vēl nav skaidrs, kādu modeli izvēlēsies Marians Pahars. No vienas puses, ir lieliska iespēja pārbaudīt un dot sevi apliecināt tiem, kas nespēlēja Prāgā - Pāvelam Šteinboram, Vladislvam Gabovam, Antonam Kurakinam, Naurim Bulvītim, Vitālijam Jagodinskim no Ukrainas kluba "Hoverla", Eduardam Višņakovam un tiem, kas pret Čehiju mazāk spēlēja.

No otras puses - izlase kopā sanāk reti un tieši pret spēcīgu pretinieku jāveido labākā sastāva labākā saspēle. Taču jāņem vērā, ka viņiem mačs Prāgā prasīja daudz spēka. Ņemot vērā, ka šādās spēlēs var vienoties par pieļaujamo maiņu skaitu, vismaz daļēji var realizēt abus variantus.

Kā rīkosies Pahars, redzēsim. Līdzšinējā pieredze rāda, ka viņš nebaidās meklēt, eksperimentēt, riskēt, variēt taktiskās shēmas un pat spēlētāju vietas laukumā. Tikai tā var arī atrast. Neatkarīgi no tā, kāds būs sastāvs, Latvija arī šajā mačā nebūs favorītu lomā. Lai spēles beigās tablo rādītu pieklājīgu rezultātu, atkal būs vajadzīgs cīņasspars, raksturs, pašatdeve. Protams, arī meistarība, kuru nedaudz var vairot arī spēlē pret Čehiju gūtā pārliecība, ka varam būt cienīgi pretinieki arī laba līmeņa Eiropas izlasēm.

P.S. Futbola interesentiem ieteiktu pievērst uzmanību it kā nenozīmīgam mačam Baltkrievija - Gabona. Taču tas notiek zīmīgā vietā - "Topkapi Spor Kompleksi"  Antālijā. Turpat, kur pirms dažiem gadiem risinājās skandalozās spēles Latvija - Bolīvija un Igaunija - Bulgārija. Tiesnesis būšot no Sīrijas. Cik būs 11 m soda sitienu, sarkano kartīšu un citu dīvainību? Vēl spēles dienā tā sākuma laiks vairākkārt mainījās. Dažādos avotos ir arī dažādas norises vietas (varbūt vienas vietas dažādi nosaukumi?). Skatītāju nebūs. TV diez vai arī rādīs. Kāds "labdarības fonds" finansē šāda veida mačus?

Pirmdienas rītā likmes bija: 11,5 (Baltkrievijas uzvara); 15,5 (neizšķirts); 16,0 (Gabonas uzvara)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti