Ansis Egle: EXPO Latvijas dienas svinības un pilnmēness

Bangojošās emocijas ir norimušas un šodien varu mierīgi paskatīties uz pāris iepriekšējām dienām un arī mēnešiem, kas pavadīti, gatavojoties diviem nozīmīgākajiem Latvijas EXPO dalības notikumiem - Latvijas nacionālas dienas svinībām un tranzīta un loģistikas nedēļas norisēm.

Šobrīd pulksten ir 9 no rīta. Pirms brīža ierados paviljonā kā katru rītu un ķeros klāt ikdienas darbiem. Šobrīd to ir krietni mazāk nekā līdz šim, jo visa enerģija un laiks pagāja gatavojoties. Praktiski tas nozīmē, ka 12 līdz 14 stundas kolēģi, esot paviljonā, risina visus saistītos jautājumus - sākot ar paklāju, kas jāsagādā skatuves vajadzībām, un beidzot ar negaidītu viesu uzņemšanu no citiem paviljoniem, kas vēlas mūs satikt, iepazīt un veidot dialogu. Mūsu komanda ir neliela - kopā pavisam 19 cilvēki, kuriem tas viss ir jāpaveic, salīdzinot, piemēram, ar Vācijas paviljonu komandu, kurā ir 110 cilvēki.

Un tieši komandas esamība un gatavība darīt visu, lai labi sagatavotu šos divus pasākumus, ir veiksmes un izdošanās atslēga.

Vienkārši "paldies" ir pārāk mazs novērtējums tam, kas tiek paveikts ikdienā. 

Es neesmu astroloģijas adepts, taču daudzi kolēģi smaidot teica, ka tieši Latvijas nacionālā diena sakritības pēc notika pilna mēness fāzē. Par spīti tam viss noritēja lieliski un pacilājoši. Mans visemocionālākais brīdis bija tad, ka Valsts prezidents ar augstajiem viesiem novērtēja Sergeja Timofejeva un Reiņa Traidās radīto stāstu hip-hop formātā par Latvijas un Kazahstānas sadarbību un abu valstu ekonomiskā potenciāla nākotni.

Solīju pastāstīt par aizkulisēm. Drošībnieki - īpašs stāsts. Šī nav pirmā reize, kad piedalos Valsts prezidenta vizītes organizēšanā ārzemēs, taču tā ir pirmā reize, kad redzēju tik daudz drošībnieku un tik detalizētas pārbaudes. Žanra klasika šajā ziņā, protams, ir telpu pārbaude, kas ilga vairākas dienas, ieskaitot paviljona slēgšanu uz divām dienām. Vēl ir vēlme veikt temperatūras mērījumus, prasības pēc temperatūras regulēšanas.

Pasākuma dienā šķita, ka lielākā daļa delegācijas bija tieši drošībnieki.

Mūsu Valsts prezidenta drošība bija pietiekama, taču uzņemošā puse par šo bija padomājusi ar lielu rezervi. Tā droši vien būs viena no kultūru atšķirības iezīmēm, kā rūpējas par viesiem. Bet te bija arī pieredze, ar kādu iepriekš nebiju saskāries. Un tā bija tāda, ka drošībnieki nekautrējoties metas virsū galdam ar uzkodām un atspirdzinājumiem - šis bija pārsteigums visiem. Lai tā būtu. Mārtiņa Sirmā meistardarbi ir patiesi gardi - mēs patiesi priecājamies, ja varam ar tiem dalīties ar mūsu viesiem.

Daudzās tikšanās ar drošības dienestiem, Kazahstānas ārlietu ministrijas protokolu, EXPO protokola komiteju rezultējas daudzos svarīgos e-pastos, uz kuriem neatnāk precīzi neviena atbilde. Un tikai pasākuma dienā pēkšņi atklājas, ka ir neizrunāts jautājums, kas ir jāatrisina nekavējoties. Kultūru atšķirības? Iespējams. Labā ziņa, ka mediju komanda ir uzdevumu augstumos un mēs spējam operatīvi atrisināt arī šādus uzdevumus.

Līdzīga situācija arī ar "Facebook" tiešraidi no nacionālās dienas koncerta, kur translācijas dienā atklājas, ka EXPO pusē ir mainījušies darbinieki, informācija nav nodota un tiešraides atslēga nav sagatavota. Mūsu mediju komanda atkal izrāda proaktivitāti un kompetenci, palīdzot organizatoriem izveidot nepieciešamo risinājumu, lai tiešraidi var redzēt mūsu "Facebook" kontā.

Šādu un līdzīgu situācija nav mazums - nemaz nerunājot par DHL sūtījumu, kas ir paredzēts nacionālās dienas svinībām, bet vēl līdz šim brīdim mēs to neesam saņēmuši. Lai nu kā, bet līdz šim šķita, ka uz DHL var paļauties, īpaši, ja tas ir izstādes viens no galvenajiem partneriem. Pēc šīs reizes ir skaidrs, ka sūtījumiem ir jāizvēlas cits uzņēmums. Vai tās ir kultūru atšķirības vai citi iemesli, bet faktiski nākas divas reizes maksāt par piegādi un vismaz pašlaik tā arī nesaņemt sūtījumus paredzētajā laikā un vietā. Lūk. Vai šo var ieplānot? Iespējams, ja esi pamatīgi iepazinies ar birokrātiju un aizpildījis neskaitāmas anketas un pierādījis, ka esi tas, kas esi. Pat vietējie kolēģi, kas ir atbildīgi par sūtījumiem ar šo kurjerpastu, plāta rokas un nezina, kā palīdzēt.

Ja šis izklausās diezgan neparasti, labais šajā visā ir patiesi atsaucīgais, izpalīdzīgais un sadarboties gatavais Latvijas vēstniecības kolektīvs. Vēstnieks Jurijs Pogrebņaks, otrais sekretārs Kaspars Mekons, referents Indulis Bērziņš, ar kuriem mums izvērsās visdinamiskākā sadarbība, ir patiesi patrioti vislabākajā šī vārda nozīmē. Bez šīs palīdzības nekas nebūtu tik labs, kāds tas ir.

Pasākuma dienā notikumu blīvums ir tāds, ka pat neiznāk laika atslābt vai paēst.

Bet par spīti visam uzticami kolēģi ir sarūpējuši negaidītu pārsteigumu un es tieku pie īstām Latvijas zemenēm. Beidzot! Tas bija kā punkts uz i saspringtajai dienai un saldme, kādu reti izdodas izbaudīt šobrīd. Joprojām ilgojos pēc Latvijas zemenēm.

Stress bija, taču par spīti visam ir negaidīti labs miegs naktīs - var ātri aizmigt un labi izgulēties. To arī visiem novēlu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti