Ansis Egle: EXPO - krimināls, sadzīve, slavenības un futbols

Jā - lai gan nekad nešķita, ka EXPO nāksies piedzīvot kriminālas situācijas - dzīve ievieš korekcijas. Fakts ir gauži vienkāršs - kādi ļaundari, saģērbušies par tehnisko personālu, izmantojot ne pārāk labi noslēdzamās avārijas izejas durvis trešajā stāvā - ielavījās Ungārijas paviljonā un nočiepa datorus un ko tik visu vēl ne. Pats aprunājos ar Ungārijas paviljona komisāru un viņš pastāstīja, ka zagļi tika operatīvi noķerti, mantas atgūtas un kārtība atgriezta. Taču tas viss nav tik vienkārši.

Līdz šim domāju, ka ātrijā redzamās novērošanas kameras arī reāli filmē notiekošo, kā arī dežūrējošie policisti ir reāli. Šis gadījums lika sākt šaubīties par šo tēmu.

Arī organizatoru klusēšana divu dienu garumā pēc konkrēti uzdotiem jautājumiem - liek aizdomāties - kāpēc atbildes uz vienkāršiem jautājumiem prasa tik daudz laika. Psihologi labi zina, kāpēc. Bet nebūšu sīkumains - kopīga vēsturiskā kultūrtelpa dod labu izpratni par to, kāpēc tā.

Vairāk kaitina fakts, ka pēc šī incidenta tiek liktas lietā sentēvu metodes paviljonu drošības nodrošināšanai - durvju plombēšana “uz nakti”. Lieki teikt, ka plombēšana atstāj pēdas uz paviljona durvīm, kas nekādi nav viegli noņemamas visās vietās, kur ir durvis. Ko lai saka? Ja nekā savādāk, tad vismaz tā. Cerams, ka tagad varēs droši birojā atstāt datoru un citas mantas, kuras kāds var iekārot.

Mana drāma ar ābolu pazušanu no biroja uz šī fona ir tīrais sīkums, lai gan atbildīgie dienesti apjauta savas kļūdas un tiku bagātīgi pagodināts ar vairākiem kilogramiem ābolu, konfektēm un tādā garā. Lūk, kā. Biju pārsteigts.

Interesantākais piedzīvojums pagājušajā nedēļā bija ūdens pazušana svētdienas rītā pusē pilsētas un arī EXPO teritorijā.

Daudzi paviljoni bija slēgti līdz ūdensapgādes atjaunošanai. Kā uzzinājām laika gaitā - izrādījās, ka kādā ūdenssūkņu stacijā bija gadījusies avārija, kā dēļ pusei pilsētas vienkārši pazūd ūdens un viss. Lieki teikt, ka nestrādā nekas - labierīcības, ēdināšanas uzņēmumi - praktiski viss funkcionēšanai svarīgais.

Un kā katrā pilsētā - arī Astanā nevaram iztikt bez slavenībām. Tās ierodas uz starptautisko kinofestivālu “Eirāzija”, kas norisinās Astanā šonedēļ. Nikolass Keidžs jau ir iespējis sacelt vētru sociālajos tīklos, savukārt šodien Astanā ieradās Džons Malkovičs. Kas vēl sekos :) Muzikālajā jomā mūs jau priecēja Plasido Domingo, Hugo Iglesiass, "Gipsy Kings" - daži gan ar vienu dziesmu, bet nu - bija. Tuvākais populārās kultūras notikums gaidāms sestdien, kad ar setu izstādes teritorijā uzstāsies Steve Aoki - tiem, kam patīk EDM. Protams, visāda veida mūziķi iegriežas šeit tieši izstādes sakarā, un tas nāk par labu daudzu tautību bērniem, kuri sabraukuši uz izstādi no vairāk kā 100 valstīm un grib sevi kaut kā izklaidēt pēc 12 stundām darba. Loģiski.

Pagājušajā nedēļā piedzīvojām vienu interesantu notikumu un tas bija Latvijas labākā futbola kluba FK "Spartaks Jūrmala" spēle Astanā ar vietējo favorītu UEFA Čempionu līgā. Dienu iepriekš divi komandas biedri viesojās paviljonā un laipni uzaicināja paviljona kolektīvu uz spēli. Šo iespēju izmantojām un nebijām vīlušies.

Spēle norisinājās Astana Arēnā - 30 000 vietas, no kurām bija aizņemtas apmēram ⅔. Un tam visam pa vidu mēs - kādi 10 līdzjutēji no Latvijas - paviljona darbinieki, vēstniecības darbinieki, vietējās diasporas pārstāvji. Un brīdis, kad mūsējie guva vārtus - bija lielisks. Jo no visiem 20 000 skatītājiem kādi 10 patiesi priecājās par šiem gūtajiem vārtiem.

Noslēguma rezultāts bija 1:1, tam ērti varēja sekot līdzi "Google" sistēmā - ja kāds nebija klāt. Tie, kas atnāca uz otro puslaiku - ielaida iekšā nepārbaudot biļetes :) Lai gan publika kopumā izskatījās mierīga, tomēr - drošības nekad nav par daudz, tāpēc par to parūpējās speciālo uzdevumu vienības pārstāvji, kuplā lokā ielencot izejas vārtus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti