Anda Rožukalne: Hibrīdtroļļu medību dienasgrāmata 3. Mana otrā varone «vairapulkstenzagle»

Iepazīstieties – „ваирапулкстензагле“ vai arī „vairapulkstenzagle“. Ja uz mirkli iedomājāties Latvijas bijušo prezidenti, tas ir pamatoti, jo šis hibrīdtrollis ņirdzīgi komentē Latvijas ziņas ar vienu no Vairas Vīķes-Freibergas populārākajiem izteicieniem: „Mēs esam vareni“.

„vairapulkstenzagle“ raksta komentārus tikai apollo.lv, izmanto divas IP adreses. Nēdēļas laikā uzrakstījusi 119 komentārus līdzās 25 rakstiem. Viņa (precīzāk viņas IP adrese) raksta komentārus ar vēl vairākiem vārdiem, piemēram, „a411“, „he“, „lol“. Tos izmanto, ja vēlas iesaistīties diskusijās ar citiem komentētājiem.

„vairapulkstenzagle“ ir rupja un nežēlīga, ienīst ASV un Eiropas Savienību. Komentāros izmanto leksiku un Ukrainu vai tās iedzīvotājus nonievājošus vārdus, ko lieto Krievijas mediji.

Piemēram, ziņa „Diplomāti: ES gatavo jaunas sankcijas pret Putina sabiedrotajiem“ un komentārs:

“Benderas grib vaacijas penzijas :))) Vini patiesi tic ka taas penzijas viniem arii buus- tikai jaapslaktee nepaklaaviigais Donbass :))) Un saaksies leiputrija un laime :)))”

Komentē tikai ziņas par Latvijas ārpolitiku, ziņas no ASV, jaunumus par ES sankcijām pret Krieviju un Ukrainas notikumu ziņas. Apvieno verbālus uzbrukumus ar saitēm uz Krievijas propagandas video, piemēram, tādu  

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Daļa no komentāriem satur tikai propagandas video adreses, jo „vairapulkstenzagle“ ne vienmēr interesējas par ziņu saturu. Viņa ziņas izmanto, lai piedāvātu citu saturu. Daudzi video ir veltīti notikumiem Ukrainā, šim trollim ir svarīgi izplatīt vēsti, kurā dažādi cilvēki lūdzas pēc palīdzības, izmantojot lozungu „Glābiet Donbasa ļaudis no Ukrainas armijas“.

Kad izmanto segvārdu „he“, kritizē citus komentētājus, ja tie atbalsta Ukrainu, bet diskusijās neiesaistās. Piemēram ziņa „Bijušais Krievijas prezidenta padomnieks: Putina taktika ir vienkārša“ un komentārs: „Kur kāda gūstā saņemtā čečena atzīšanās ? Kijeva tač katru dienu raksta par gūstā saņemtajiem'' krievu Putina iesūtītajiem diversantiem un čečenu kaujiniekiem'' ?

Lielākā daļa no „vairapulkstenzagle“ komentāriem ir izdzēsti. Tas nav nekāds brīnums – saturs ir naidīgs, svešu vietņu adresēm nav vietas portālu komentāru vidē.

Nākamajā blogā par pašu aktīvāko hibrīdtrolli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti