Aldis Putniņš: Latviešu rallijkrosa pasaka turpinās

Pasaules čempionāts rallijkrosā 2014.gadā nokļuva zem FIA jeb Pasaules Automobiļu federācijas lietussarga un šī autosporta disciplīna ieguva vēl neredzētu popularitāti un atpazīstamību. Varam lepoties, ka arī Latvijai ir milzīga loma šajā pasaules līmeņa čempionātā un ne tikai ar braucējiem, kas piedalījušies līdz šim visos 49 posmos un visos arī guvuši ieskaites punktus, bet arī ar savu posmu Rīgā Biķerniekos, kur tapusi viena no modernākajam rallijkrosa trasēm pasaulē.

Arī 2018.gada sezonā pasaka par rallijkrosu latviešu gaumē turpināsies, jo šogad redzēsim pa latviešu pilotam trīs dažādās ieskaitēs, bet septembra vidū atkal uzņemsim visus čempionāta dalībniekus, komandas un ārzemju skatītājus pie sevis Rīgā.

Pasaules ieskaitē tikai Jānis Baumanis

Ja vēl pagājušā gadā "WorldRX" ieskaitē startēja divi latvieši - Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, kuru sniegumu mēs, tīši vai ne, regulāri salīdzinājām, tad šogad būs jāiztiek bez šīs privilēģijas un visas mūsu cerības jāliek uz Jāņa Baumaņa startiem. Jānis ir saglabājis vietu austrieša Manfrēda Štola (iepriekš pazīstama rallija pilota) STARD komandā un būs vienīgais vienības pilots, kas aizvadīs pilnu sezonu. Lai arī starpsezonā ļoti nopietni ir strādāts tehnikas uzlabošanā un jo īpaši pie starta procedūras pilnveidošanas, kas ir vitāli svarīgs un pat izšķirošs elements rallijkrosā, Jānim un STARD komandai būs jācīnās ar ievērojamu pārspēku – vairākām autoražotāju ("Peugeot", "Volkswagen", "Audi") atbalstītām komandām, kā arī ļoti ambiciozām privātajām komandām.

Mērķis ir katrā posmā iekļūt pusfinālā, kas ne tikai nodrošina solīdu punktu krājumu, bet arī ļauj pagozēties rallijkrosa tiešraides translācijās, kuras šajā sezonā būs skatāmas LTV7 kanālā un "LTM Straume" platformā. Pirmā posma tiešraide no Barselonas jau svētdien, 15.aprīlī.

Pagājušā gadā labākais Jāņa sasniegums bija 5.vieta tieši māju posmā Rīgā,

tāpēc novēlēsim šogad tikt līdz šampanieša dzeršanai kādā no posmiem, lai vēl vairāk paceltu savas akcijas pasaules rallijkrosa tirgū pirms lielajām elektro klases ieviešanas pārmaiņām un gaidāmā autoražotāju pieplūduma.

Reinis un Artis cīņā par Eiropas čempiona tituliem

Reinis Nitišs pēc četriem gadiem pasaules ieskaitē ir nolēmis vai, precīzāk izsakoties, ir spiests atkāpties uz Eiropas ieskaiti tajā pašā "Supercar" klasē. Ko tas nozīmē?

Sezonas kopējās izmaksas būs mazākas, un sacensības būs krietni retāk, taču mašīnas būs tikpat jaudīgas, konkurence pat lielāka nekā pasaules ieskaitē un jautrība neaprakstāma.

"EuroRX" ieskaites finālbraucieni arī ir paredzēti translācijai tiešraidē, tāpēc mēs no Reiņa un viņam ļoti labi pazīstamās "SET Promotion" komandas neko citu nemaz negaidām – regulāru iekļūšanu finālā un cīņu par čempiona titulu. Tomēr mums visiem jāapzinās, ka

Eiropas ieskaitē spēku samēri starp komandām ir krietni vienlīdzīgāki un pretendentu uz iekļūšanu finālā ir divreiz vairāk nekā pasaules ieskaitē.

Artis Baumanis - Jāņa vecākais brālis - turpinās iesākto un nepabeigto darbu Eiropas "Super1600" klasē, kurai cauri ar čempiona tituliem iepriekš ir izgājuši gan Jānis, gan Reinis. Jau pagājušā gadā Artis bija viens no favorītiem un, ņemot vērā, ka viņš ir saglabājis vietu vienā no vadošajām šīs klases komandām "Volland Racing", tad arī viņam mērķi šogad ir paši augstākie.

Turklāt priekšpiedziņas automašīnas, ar kurām startē "Super1600" klasē, ir ļoti pateicīgas, lai iemācītos efektīgu, precīzu un ātru pilotēšanas stilu, kas Artim lieti noderēs nākotnē, pārejot uz "Supercar" klasi, un mēs noteikti ceram, ka tā arī notiks, jo atpakaļceļa nav. Latviešiem ir sava trase, savs posms, savi sportisti vairākās čempionāta klasēs un savi cilvēki pasaules čempionāta apritē dažādās jomās un līmeņos. Mēs nedomājam atkāpties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti