Aidis Tomsons: Gatavošanās «izrādes otrajam cēlienam»

Kamēr publikai tiek atrādīti nominētie prezidenta amata kandidāti, lai sabiedrība var izvilloties strīdos, kurš no viņiem ir labāks, tikmēr aizkulisēs jau norit aktīvas sarunas par nākamajiem prezidenta kandidātiem.

Vēl pagājušajā nedēļā „Krustpunktā” diskusijā, kurā piedalījās vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, viņi izteicās, ka šogad vairs nebūs kā iepriekšējās reizēs. Politiķi vairs neatļaušoties publiski runāt vienu, bet aizkulisēs rīkoties citādi. Tā viņi cerot…

Partijas „No sirds Latvijai” valdes un frakcijas tikko pieņemtais lēmums no pirmā acu uzmetiena šķiet absurds. Viņi nevirzīs savu kandidātu un arī nebalsos ne par vienu izvirzīto. Sak, mēs esam tikai tāpēc, lai balsotu „pret”. Liekot domāt, ka vai nu šī ir absolūti destruktīva frakcija, vai arī notiek tas, par ko kuluāros runā arvien drošāk.

Tradīcijas nemainās.

Patiesībā esošie prezidenta kandidāti politiķu vairākumu īsti neapmierina.

Turklāt argumenti katram ir citi. Bet aizkulisēs jau aktīvi tiek diskutēts, kurš varētu derēt. Visvairāk tiek apspriests Māris Riekstiņš – Latvijas vēstnieks NATO.

Ir skaidrs, ka ne tikai „No sirds Latvijai” aktīvi un nu jau neslēpjoties gatavojas otrajam vēlēšanu raundam, tādējādi pirmo netieši atzīstot vien par izrādes pirmo cēlienu. „Saskaņā” arī neesot iebildes pret Riekstiņu, tā vēl pagājušajā nedēļā kolēģei sacīja viens no „saskaņiešu” deputātiem. Un arī pārējās partijas gatavojas šim scenārijam. Tikai izskatās, ka daļa no deputātiem paši līdz galam nav apjautuši, kas notiek viņu partiju spicēs, tāpēc aktīvi iesaistījušies pirmā cēliena spēlē.

Varbūt kļūdos, bet dusmīgā Solvitas Āboltiņas seja TV ekrānos liek domāt, ka tieši viņa par nākamo scenārija attīstības posmu pārāk nepriecājas. Taču nu jau pieņem to kā realitāti. Vēl pirms vairākām nedēļām izteiktā doma, ka „Vienotība” varētu atbalstīt Māri Riekstiņu, ja prezidentu neievēlēs pirmajā kārtā, atklāj, cik sen šis scenārijs ir apsvērts. Un arī to, ka Āboltiņa saprot – uz spēles likta valdības pastāvēšana, ja atklāsies, ka prezidentu partijas ievēlējušas bez "Vienotības" atbalsta. Tāpēc „Vienotībai” nāksies pievienoties šai „koalīcijai”.

Vēl gan daži nav atmetuši cerības, ka izdodas sarunāt un pierunāt, un varbūt Raimondu Vējoni var ievēlēt par prezidentu. Jo Egilam Levitam acīmredzami balsu nepietiek. Taču arvien acīmredzamāks kļūst fakts, ka arī Vējonim to pietrūkst. Turklāt daudzu deputātu argumenti šķiet patiesi cēli. Un lai gan tirgošanās vēl notiks, „No sirds Latvijai” neslēptā rīcība rāda, ka gatavošanās otrajam raundam jau uzņem apgriezienus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti