Māris Rīmenis: Hokejam rekordi ne tikai uz ledus, jaunas virsotnes arī mediju reitingos (precizēts)

Pasaules čempionāts hokejā aizvadīts – Latvija pirmo reizi vēsturē tikusi pie bronzas godalgām, valstsvienības spēlētāji un komandas vadība mājās sagaidīti kā varoņi, pirmdien pat valstī tika izsludināta svētku diena. Hokejs daudziem noteikti būs ilgā atmiņā, daudzi devās arī uz pēdējām divām spēlēm Tamperē. Šoreiz jauni rekordi sasniegti arī TV reitingos, kas tikai pierāda līdzjutēju lielo interesi un mīlestību pret hokeju un īpaši mūsu valstsvienību.

PRECIZĒJUMS

Televīzijas reitingu rādītāji precizēti pēc kompānijas "Kantar" oficiālajiem datiem.

Latvija šajā ziņā ir gana unikāla pasaules mērogā, bet pie mums tautas lielākajā daļā hokeja čempionāts ir vispopulārākais notikums sportā. Jo īpaši  tagad, kad sasniegti nebijuši panākumi. Uzvarētais ceturtdaļfināls pret Zviedriju ceturtdien, 25. maijā, bijusi skatītākā spēle TV ekrānos pēdējos deviņos gados, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" dati. Vakara spēle, lielisks sniegums un uzvara Latvijai.
 

Trešajā periodā hokeju skatījās absolūtais vairākums, kas tobrīd  vispār vēroja TV (tā saucamais share rādītājs), kas ir unikāls rādītājs. Skatītāju reitings mūsdienām izcils, vēl jau klāt skatījumi interneta platformā. Pusfināls pret Kanādu nedaudz atpalika absolūtajos skaitļos, tas bija dienas vidū, turklāt brīvdienā un visai jaukos laikapstākļos.

Toties share rādītājs dažubrīd pret Kanādu bija vēl lielāks, un tas nozīmē, ka atkal absolūtais vairākums, kas tolaik vispār skatījās TV, skatījās tieši hokeju LTV7. 

No pašas spēles tikai kripatiņu atpalika aktuālās hokeja studijas, arī gana interesantas, ar visiem atkārtojumiem un ekspertu viedokļiem.

Spēle par bronzas godalgām pret ASV svētdienā atkal bija agrā pēcpusdienā, un reitings tāpat milzīgs. Izcili, tikai nedaudz atpaliekot no rekordiem. Toties vēl lielāks skatītāju skaits šogad papildus interneta platformā LSM.lv, ko var izskaidrot ar mūsdienu cilvēku mobilitāti un tehniskajām iespējām, arī neesot mājās. Starp citu, arī lielajam finālam, Kanādas–Vācijas spēlei ļoti liels skatītāju skaits svētdienas vakarā, ko apliecina gana liels reitings, pat nespēlējot Latvijai.   

Pieaudzis arī skatījumu skaits internetā, ko Latvijā varēja izmantot tie, kuriem vai nu mājās nav televizora, vai paši atrodas kur citviet.

Maijā LSM.lv sasniedzis rekordaugstu apmeklējumu. Īpaši aktīvi cilvēki sekoja līdzi tiešraidēm LTV mājaslapā. Protams, lielākoties tieši uz hokeja rēķina.

Latvijas līdzjutējiem hokejs ir tiešām ļoti tuvs, īpaši, ja izlase spēlē no sirds un atdod visus savus spēkus. Hokejistu godināšanā pie Brīvības pieminekļa Rīgā, pēc policijas aplēsēm, pirmdien piedalījās vismaz 30 tūkstoši cilvēku klātienē, plus vēl jāpieskaita daudzie līdzjutēji pa ceļam no lidostas. Milzīga mobilo tīklu pārslodze, kam bija sekas arī LTV tiešraidē, bet tik un tā arī šajā pārraidē reitings neparasti augsts šādai dienas stundai, arī tobrīd vairākums bija izvēlējies skatīt tieši  šo notikumu. Tāpat sabiedriskā medija LSM.lv portālā lasītāko rakstu topā pērnajā nedēļā pārliecinoši dominē hokejs plus Saeimas lēmums par svētku dienas pasludināšanu sakarā ar lielo panākumu. Tieši tas pats attiecas uz dažādiem portālā ievietotajiem video sižetiem.

Globāli hokejs, saprotams, nav tas vispopulārākais sporta veids, tomēr arī daudzu citu valstu TV translācijās Eiropā izšķirošajām spēlēm ir ļoti labi rādītāji.

No visām izslēgšanas spēlēm tieši cīņai par bronzu šoreiz bija ievērojama vērība, jo daudziem neitrāliem līdzjutējiem arī tīk, ka mazās valstis spēj apspēlēt favorītus. Īpaši  tas izpaudās Somijas, Norvēģijas, Dānijas, Slovākijas, Slovēnijas un citu mazāko valstu komentēšanā mirklī, kad Latvija pagarinājumā spēja izraut uzvaru un iegūt bronzu pret ASV. Protams, īpašs atbalsts arī no mūsu kaimiņiem igauņiem un lietuviešiem, arī viņi rādīja hokeju un pārdzīvoja par mūsējiem.

Citādi ir ASV un Kanādā, kur tomēr nepārprotami galvenais notikums hokejā ir Stenlija kausa izcīņa – pasaules čempionāta laikā notika ceturtdaļfināli un pēc tam arī pusfinālu sērijas. Tas saprotams, jo tradīcijas paliek tradīcijas, tā ir hokeja virsotne, turklāt arī Kanādas un ASV izlašu sastāvos tieši šī iemesla dēļ paši labākie  spēki netiek sapulcināti.

Hokeja svētki beigušies, nākamās divas nedēļas globāli lielākais sporta notikums ir "French Open" tenisā, pēc reitingiem populārākajā individuālajā sporta veidā mūsdienās.

Aļonai Ostapenko pirms sešiem gadiem izdevās  pārsteigt visu tenisa pasauli un toreiz sensacionāli iegūt čempiones titulu Parīzē. Šogad sākts atkal ar uzvaru, bet Ostapenko izredzes prognozēt  ir visai nepateicīgs darbs. Var iegūt titulu un var arī piedzīvot neveiksmi katrā nākamajā spēlē. Globāli turnīra prestižu gan nedaudz pazemina tas, ka savainojumu dēļ  šoreiz Parīzē nespēlē 14 titulu ieguvējs šajā "Grand Slam" turnīrā Rafaels Nadals.

Toties nu ir interesanti, vai Novāks Džokovičs spēs viņu apsteigt kopējo "Grand Slam" titulu ziņā, abiem ir pa 22 līdz šim.  Tāpat ko spēs lielākais jaunais talants Karloss Alkarass. Atbildes uz šiem jautājumiem būs tikai nākamās nedēļas beigās, un jācer, ka arī Latvijas līdzjutēju interese ar katru kārtu un katru Ostapenko spēli pieaugs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti