Mākslinieces acīm: «Tā skan Latvija» – negācijas par bēgļu uzņemšanu. Animācija

Komentāros saistībā ar 250 bēgļu uzņemšanu Latvijā divu gadu laikā valda diezgan negatīva attieksme šajā jautājumā. ''Vai Latvija drīkst saukt sevi par pienācīgu Eiropas valsti, ja tās tauta vēl joprojām slīgst lepnumā un aizspriedumos?” jautā  lsm.lv "Ārpus ētera" autore Elīna Špura.

Neviena valsts nav pasargāta no bēgļiem - tas notiek visur un daudzreiz lielākos apjomos. Paši latvieši, kuri izceļo, kaut kur citur pasaulē tiek saukti par bēgļiem.

"Tā skan Latvija" animācija attēlo, kā Latvija izklausās - ārzemnieki, kuri nesaprot vārdu nozīmi, mūsu nostāju uztver kā riešanu - nesaprotamu, kaitinošu skaņu, kas atstāj nepatīkamu iespaidu, animāciju raksturo Špura. 

9 komentāri
Bubulis
Ko var muldēt, kur pasaulē latvieši ir klasificēti kā bēgļi??? Tas bija tikai 2 pasaules kara laikā, kad laidās no krievu komunistiem, un arī tad zviedru pediņi izdeva Baltijas pilsoņus čekistiem!!!!
Anna
Foršs gabaliņš. vairāk tādu!
Nē, nē tā.
Jūs iedomājieties, ka arābu musulmaņi uz tepiķu savu Allahu lūgs! Visādas turku ēstuves vērsies vaļā. Un drīz vien viņiem savas Mošejas gribēsies būvēt augšā! Āfrikas ziemeļi ir pilni ar musulmaņiem. Tā pati Sīrija. Nekādā gadījumā viņus nedrīkst laist iekšā Baltijas republikās! Nē!
Ieva
Dažai labai partijai pietuvinātiem jauniešiem ļauj izpaustiem par valsts līdzekļiem. Jauki, ko tur lai saka.
Ansis
Manuprāt, mākslinieces pašas izvēlētais vārdu lietojums ir rasitisks! Turklāt vai nav pienācis laiks sabiedrībai izstāstīt vārda "bēglis" nozīmi? Bēglis un nelegālais imigrants ir divas dažādas lietas. Uz Latviju viņi sūta tos, kam tas vēlas dzīvot uz Eiropas rēķina, nevis bēg no kara.
Andris Jansons
Kāds sakars ar "nigeriem"? Māksliniecei būtu jāiet pie psihologa, cīnīties ar savu rasismu un stereotipiem.
Leviathan
Un šitas narkomānu murgs tagad būtu jāuztver nopietni? Nosūtiet to t.s. "māklinieku" ārstēties no narkotiku atkarības. Un, ja atklāti, man ir pie vienas vietas kā kaut kādam mērkaķim vai tuksneša mežonim izklausās tas, ka vinš šajā zemē nav ne gaidīts, ne vēlams. Tiem, kam viņu šeit pietrūkst, lai brauc tur, kur tādi ir vairumā, bet lieciet mūs, pārējos mierā.
Aldis
To jūs saucat par mākslu? Te pat zirgam ir jāsmejas. :)
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Animācijas
Ārpus ētera
Jaunākie
Populārākie
Interesanti