Amatpersonu došanās uz Sočiem joprojām raisa diskusijas Latvijā un citās valstīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Šonedēļ uz  Soču Ziemas olimpiskajām spēlēm dosies Latvijas prezidents Andris Bērziņš. Citas amatpersonas uz Olimpiskajām spēlēm nebrauks. Kaimiņvalstīs situācija ir atšķirīga un katram valsts vadītājam un premjeram ir savi argumenti, kādēļ doties vai nedoties uz Krieviju.

Lēmums doties vai nedoties uz Olimpiskajām spēlēm ne pirmo reizi izsauc diskusijas Latvijā. Lai gan sporti tiek pavadīti uz spēlēm ar laba vēlējumiem, politiķu lēmumi bieži tiek apšaubīti.

Šoreiz Sočos Latviju pārstāvēs tikai Valsts prezidents Andris Bērziņš. Savukārt premjerministre Laimdota Straujuma, šonedēļ Tallinā vaicāta par braucienu uz Olimpiskajām spēlēm, atjokoja, ka viņai būs jāpieskata valsts, kamēr prezidents būs projām. Tādēļ viņa esot nolēmusi nebraukt. 

Arī Igaunijas prezidents Tomas Hendriks Ilvess uz Sočiem nebrauks, jo neesot brīva laika. Savukārt Igaunijas premjers Andrus Ansips sacīja, ka viņš Olimpiskās spēles apmeklēs kā privātpersona, savā atvaļinājuma laikā un par personīgajiem līdzekļiem. Tā viņš ar ģimeni ir vairākkārt darījis arī iepriekš. Igaunijas premjera galvenais mērķis esot atbalstīt Igaunijas sportistus.

Savas valsts sportistus vēlas uzmundrināt arī Lietuvas premjers Aļģirds Butkēvičs. Viņš savulaik pats ir bijis sportists un tādēļ saprotot, cik svarīgs sportistiem esot amatpersonu atbalsts. Butkēvičs uz Krieviju dosies oficiālās delegācijas sastāvā. Turpretī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite uz Sočiem nebrauks Krievijas cilvēktiesību pārkāpumu dēļ.

Interesanti, ka Nīderlandes delegācija Sočos būs visai iespaidīga. Tur dosies gan karalis Vilems Aleksandrs ar karalieni Maksimu, gan premjers Marks Rutte, gan veselības un sporta ministre Edīte Shipersa. Tik plaša pārstāvniecība ir izraisījusi diskusijas Nīderlandes medijos un parlamentā.

Tiek spekulēts, ka Nīderlande ir apsolījusi plašu delegāciju Olimpiskajās spēlēs apmaiņā pret Krievijā tobrīd ieslodzīto „Greenpeace” aktīvistu atbrīvošanu.

Nīderlandes premjers Marks Rutte to noliedza, sakot, ka tam nav nekādas savstarpējas saistības.

Kā zināms, „Greenpeace” galvenā mītne atrodas Nīderlandē. Tiek pieļauts, ka Putinam esot svarīgi, lai spēļu atklāšanā būtu pēc iespējas vairāk ietekmīgu ārvalstu vadītāju. Uz Sočiem dosies arī Apvienoto Nāciju Organizācijas vadītājs Bans Kimuns.

Taču Soču tribīnēs neredzēsim arī Francijas prezidentu Fransuā Olandu un Vācijas valsts galvu Joahimu Gauku. Uz Krieviju nedosies arī Amerikas Savienoto Valstu prezidents Baraks Obama un Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons. Visu šo valstu vadītāju atteikšanās doties uz Krieviju tiek interpretēta kā protests pret Krievijas likumu, kas aizliedz tā saucamo homoseksuālisma propagandu mazgadīgajiem. Amerikāņi olimpiskās komandas sastāvā esot iekļāvuši divus geju sportistus. Savukārt briti delegācijas vadību uzticēja ministram, kurš ir atbildīgs par nesen pieņemtā viendzimuma laulību likuma izstādi.

Jau ziņots, ka aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube otrdien uz Soču olimpiskajām spēlēm pavadīja vienu Militārajā policijā dienošo kareivi un vienu zemessargu. Viņi startēs biatlonā un slēpošanā. Vairāki citi sportisti jau ir aizbraukuši uz Sočiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti