Urugvajas futbolisti Suaresa neizmantoto iespēju spēlē tomēr uzveic ēģiptiešus

Urugvajas izlases zvaigzne Luiss Suaress neizmantoja vairākas labas iespējas vārtu gūšanai Pasaules kausa finālturnīra A apakšgrupas spēlē, tomēr viņa pārstāvētā valstsvienība piektdien Jekaterinburgā mača izskaņā izcīnīja uzvaru 1:0 pret Ēģipti, kam nevarēja palīdzēt savainojumu dziedējošā Anglijas premjerlīgas superzvaigzne Muhameds Salāhs.

Pamatlaika beigās uzvaras vārtus Urugvajai guva Hosē Himeness.

Hosē Himenesa sitiens ar galvu nodrošina Urugvajai uzvaru

Urugvajas izlase visā spēlē vairāk uzbruka, un Dienvidamerikas komandas spiediens īpaši pieauga otrajā puslaikā. Ēģipti vairākkārt glāba vārtsargs Muhameds Elšenavi un vienu reizi izpalīdzēja arī vārtu stabs, līdz Himeness tomēr nodrošināja uzvaru favorītiem.

Savainojumu dziedējušais Salāhs netika iekļauts Ēģiptes izlases sastāvā un mača pavadīja uz rezervistu soliņa, lai gan komandas vadība iepriekš teica, ka viņš ir vesels gandrīz par 100 procentiem.

Edinsons Kavani apdraud Ēģiptes vārtus

Toties urugvajiešu zvaigzne Edinsons Kavani par sevi nekavējās atgādināt ar bīstamu sitienu 8.minūtē, kad droši nospēlēja vārtsargs Elšenavi.

Pirmo reizi kopš 1990.gada piedaloties Pasaules kausa finālturnīrā, ēģiptieši centās spēlēt aktīvi un apliecināja, ka Urugvaju negaida viegls mačs.

Luisa Suaresa sitiens vārtu stūra priekšā

Tuvu vārtu guvumam Urugvaja bija 24.minūtē, kad Luiss Suaress no labas pozīcijas trāpīja vārtu tīklā no ārpuses.

Muhameds Elšenavi lieliski nospēlē pēc Luisa Suaresa izrāviena

Vēl viena lieliska iespēja Suaresam bija otrā puslaika sākumā, tomēr teicami izgājienā no vārtiem nospēlēja Elšenavi, bumbu atvairot ar ceļgalu.

Urugvajas izlase vairāk pārvaldīja bumbu, savukārt ēģiptieši pie soda laukuma robežas pārliecinoši darbojās aizsardzībā, liedzot pretinieku uzbrukuma līderiem apliecināt savas prasmes.

Martins Kaseress nospēlē ar roku pretinieku soda laukumā pēc Edinsona Kavani sitiena

Tomēr urugvajiešiem krājās vārtu gūšanas iespējas, kas gan palika neizmantotas. Bīstamā epizodē soda laukumā Kavani trāpīja pa roku komandas biedram Martinam Kaseresam.

Luiss Suaress neizmanto labu iespēju

Izcila iespēja 73.minūtē bija Suaresam, kurš izrāvās viens pret vārtsargu, tomēr jau bija ciešā tuvumā vārtiem, un maza saminstināšanās liedza izdarīt pienācīgu sitienu.

Vārtsargs teicami nospēlē pēc Edinsona Kavani sitiena

Ēģiptes izlase pretuzbrukumos līdz sitieniem pa vārtiem netika, taču vairākkārt pienācīgi atgādināja pretiniekiem, ka ir gatavi prettriecieniem. Lielākās briesmās bija ēģiptiešu vārti, kur izcils bija Elšenavi. Akrobātiskā lēcienā vārtsargs 83.minūtē atvairīja Kavani lielisku sitienu.

Edinsons Kavani trāpa pa vārtu stabu

Pēc Kavani soda sitiena 88.minūtē Ēģipes izlasi jau glāba vārtu stabs.

Pirmajā spēlē A apakšgrupā Krievijas izlase finālturnīra atklāšanas spēlē ceturtdien Maskavā ar graujošu rezultātu 5:0 uzveica Saūda Arābiju.

Vēlāk piektdien risināsies arī pirmās divas spēles B apakšgrupā - plkst. 18 Sanktpēterburgā laukumā dosies Marokas un Irānas futbolisti, bet plkst. 21 Eiropas čempioni portugāļi Sočos tiksies ar 2010.gadā Pasaules kausu ieguvušo Spāniju, kas dienu pirms finālturnīra sākuma tika pie jauna galvenā trenera.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.