Urugvaja cīņā par ceturtdaļfinālu aizsūta mājās Portugāles izlasi un Ronaldu

Panākumu sēriju Pasaules kausa finālturnīrā sestdien turpināja Urugvajas futbola izlase, kas Sočos izcīnīja uzvaru 2:1 pār Eiropas čempionvienību Portugāli ar Krištianu Ronaldu sastāvā un iekļuva ceturtdaļfinālā. Abus vārtus uzvarētājiem izslēgšanas pirmās kārtas spēlē guva Edinsons Kavani, nodrošinot nākamo maču pret Franciju.

Kavani 7.minūtē atklāja rezultātu, bet 62.minūtē guva uzvaras vārtus. Pepe portugāļiem 55.minūtē panāca izlīdzinājumu 1:1.

Urugvajas izlase izvirzās vadībā

Ar pāris tālām piespēlēm šķērsu pāri laukumam Urugvajas līderi Kavani un Luiss Suaress nodrošināja pirmo vārtu guvumu. Piespēlējis partnerim, Kavani ieskrēja soda laukumā un, saņēmis bumbu atpakaļ, ar galvu sita vārtos.

Epizodē uz noteikumu robežas garām vārtiem sit Žozē Fonte

Drīz vien ar bīstamu uzbrukumu atbildēja portugāļi - Žozē Fonte pēc Rafaela Gereiro centrējuma cīņā ar aizsargu sita garām vārtiem.

Rui Patrisiu glābj Portugāles vārtus

Portugāles futbolisti aktīvāk darbojās laukuma vidusdaļā, tomēr nespēja izkārtot labu uzbrukuma noslēgumu. Turklāt no otrā vārtu zaudējuma portugāļus glāba vārtsargs Rui Patrisiu, kad Suaress tiešajā brīvsitienā atrada sieniņā spraugu.

Spēli laukumā futbolisti turpina arī rāpus

Portugāļu zvaigzne Krištianu Ronaldu pirmajā puslaikā pie bumbas pretinieku soda laukumā netika. Spēle ritēja bez kompromisiem, un urugvajietis Naitans Nandess par bumbu ar Portugāles pussargu Viljamu Karvalju cīnījās arī četrrāpus.

Pepe panāk neizšķirtu 1:1

Visbeidzot izlīdzinājumu Portugālei izdevās panāk 10 minūtes pēc pārtraukuma, kad pēc izspēlēta stūra sitiena un centrējuma veterāns Pepe no vārtu priekšas precīzi sita ar galvu.

Edinsons Kavani gūst uzvaras vārtus

Ilgi gan nebija jāgaida Urugvajas prettrieciens. Ātru uzbrukuma saspēli ar zibenīgu sitienu no soda laukuma stūra septiņas minūtes vēlāk noslēdza Kavani un Portugāle atkal nonāca iedzinējos.

Bernardu Silva neizmanto Urugvajas vārtsarga kļūdu

Nepārliecinoši Urugvajas vārtos izgājienā 70.minūtē nospēlēja Fernando Muslera, taču spēlētājiem pilnā soda laukumā Bernardu Silva sita pārāk augstu.

Krištianu Ronaldu nopelna dzelteno kartīti

Savainojuma dēļ 74.minūtē tika nomainīts Kavani un spēle arvien biežāk risinājās Urugvajas vārtu tuvumā. Mača izskaņā urugvajieši cīnījās par savu vārtu nosargāšanu, turpretim Portugāle devās visiem spēkiem uz priekšu. Dažbrīd portugāļiem neizturēja nervi, un jau kompensācijas laikā brīdinājumu par tiesneša lēmuma apstrīdēšanu saņēma Ronaldu.

Urugvajieši A grupas spēlēs bez īpašas spozmes pārspēja Ēģipti (1:0) un Saūda Arābiju (1:0), bet ar krietni labāku sniegumu sarūgtināja mājiniekus krievus (3:0). Savukārt B grupā tikai sliktākas vārtu attiecības dēļ otro vietu ieguvusī Portugāle cīnījās neizšķirti ar grupas uzvarētāju Spāniju (3:3), uzveica Marokas izlasi (1:0) un dalīja punktus ar Irānu (1:1).

Pirmajā astotdaļfināla spēlē sestdien Francija ar 4:3 uzveica Argentīnas izlasi. Francijas nākamie pretinieki 6.jūlijā Ņižņijnovgorodā būs urugvajieši.

Finālturnīra priekšsacīkstēs 32 valstsvienības bija sadalītas astoņās grupās, kas 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos aizvadīja grupu kārtas spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāca astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpina izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.