Ronaldu nodrošina Portugālei minimālu uzvaru pār uzbrukumā aktīvo Marokas izlasi

Krištianu Ronaldu vārtu guvums trešdien Maskavā nodrošināja Portugāles futbolistiem uzvaru 1:0 pār Marokas izlasi un stiprināja Eiropas čempionvienības cerības Pasaules kausa finālturnīrā iekļūt astotdaļfinālā. Marokāņi abos mačos B grupā ir zaudējuši un uz dalību izslēgšanas spēlēs vairs nepretendē.

Futbola izcilību vēlreiz apliecināja Ronaldu, pirmā puslaika sākumā izvirzot Portugāli vadībā. Otrajā puslaikā gandrīz nepārtraukti uzbruka Marokas valstsvienība, tomēr vārtus gūt nespēja.

Krištianu Ronaldu gūst vārtus

Jau 4.minūtē Ronaldu atklāja rezultātu, pēc izspēlēta stūra sitiena un centrējuma ar galvu soda laukumā raidot bumbu Marokas vārtos. Divās spēlēs finālturnīrā Ronaldu rēķinā ir četri gūti vārti. Ar 85 iesistiem vārtiem viņš arī kļuva par Eiropā rezultatīvāko valstsvienības futbolistu, apsteidzot leģendāro ungāru Ferencu Puskašu.

Bumba pēc Krištianu Ronaldu sitiena aizripo gar vārtu stabu

Vēlreiz tuvu panākumam Ronaldu bija piecas minūtes vēlāk, kad pēc labas Rafaela Gereiru piespēles sita bumbu cieši gar vārtu tālo stūri.

Rafaels Gereiru atrāda gūtās brūces

Strīdīgā situācijā puslaika vidū pie Portugāles soda laukuma Gereiru un marokānis Nuredins Amrabats viens otru turēja un rāva aiz apģērba, bet tiesnesis nevienu no viņiem nesodīja. Iespējams, lielākā cietēja lomā bija Gereiru, kurš vēlāk rādīja brūces uz sāniem no pretinieka tvēriena. Tiesneša aizrādījumu izpelnījās arī Marokas treneris Ervē Renārs par pārāk aktīvu video atkārtojuma skatīšanās pieprasīšanu.

Gonsalu Gedešs nerealizē labu iespēju Portugālei

Iespēju divkāršot Portugāles pārsvaru 39.minūtē neizmantoja Gonsalu Gedešs, no tuvas distances nespējot trāpīt garām vārtsargam Moniram el Kadžui.

Draudus vārtiem spēja radīt arī Marokas izlase, kas gan līdz bīstamiem sitieniem netika, jo bez kļūdām darbojās portugāļu aizsardzība un vārtsargs Rui Patrisiu.

Krištianu Ronaldu sitienā pa vārtiem raida bumbu augstu gaisā

Izcilu sitiena pozīciju komandas biedri Ronaldu izkārtoja 51.minūtē, taču superzvaigznes sitiens bija daudz augstāk par mērķi.

Rui Patrisiu glābj Portugāles vārtus

Taču Marokas izlase centienos panākt izlīdzinājumu radīja arvien lielāku spiedienu pie pretinieku vārtiem. Tikai Patrisiu meistarība glāba 57.minūtē pēc Junesa Belandas sitiena.

Bumba soda laukumā trāpa pa roku portugālim Pepem

Pāris epizodēs tiesnesis būtu varējis piešķirt 11 metru soda sitienu par portugāļu spēli ar roku soda laukumā, tomēr soģis apzinātus pārkāpumus nesaskatīja.

Mehdi Benatia netrāpa vārtos

Lai kā censtos marokāņi, uzbrukumu galotnē viņiem allaž mazliet pietrūka. Jau kompensācijas laikā no soda laukuma virs vārtiem sita Mehdi Benatia.

Dienas otrā spēlē B grupā plkst. 21 Kazaņā tiksies 2010.gada Pasaules kausa ieguvēja Spānija un Irānas valstsvienība. Savukārt plkst. 18 Rostovā otrās kārtas spēles A grupā noslēgs Urugvajas un Saūda Arābijas izlases.

Pirmās kārtas spēlēs grupā Portugāles un Spānijas izlases cīnījās neizšķirti, bet Irānas futbolisti uzveica Maroku.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.