Rīgas Futbola skolas meitenēm savi favorīti Pasaules kausa izcīņā

Ar pirmo spēli Maskavā ceturtdien Krievijā sāksies Pasaules kauss futbolā. Par labākās komandas lauriem finālturnīrā 11 pilsētās cīnīsies 32 valstu futbolisti, un daudz līdzjutēju pasaules zvaigznēm ir arī Rīgas Futbola skolas (RFS) meiteņu komandā.

RFS bērnu trenere Elīza Spruntule pastāstīja, ka meitenes futbolam Latvijas līmenī seko līdzi. "Ārpus Latvijas bišķiņ problemātiskāk, tas nav tik populāri," teica Spruntule. "Bet tagad bija Baltijas kauss un pārbaudes spēle pret Azerbaidžānu. Tad no manam komandām bija ļoti daudz gan vecāku, gan meiteņu. Gāja ar karodziņiem un arī ar karodziņiem, uzzīmētiem uz vaigiem. Viennozīmīgi jūt līdzi, seko un apzinās, ka būs pasaules čempionāts."

Rīgas futbola skolas vecākā trenere Karina Šakurova nešaubās, ka meitenēm ir savi elki. "Viņām ļoti patīk, viņas visu zina, visu grib zināt," savu audzēkņu intereses raksturo trenere. 

Jaunā futboliste Mišela saka, ka ir daudz komandu, kurām viņa jūt līdzi – Spānija, Portugāle, Argentīna, Brazīlija, nedaudz arī Krievija. "Bet domāju, ka vinnēs Brazīlija," viņa piebilst.

Savukārt futboliste Luīze cer, ka aizbrauks arī uz kādu spēli Krievijā. "Es vienā loterijā piedalījos. Es nezinu, vai es laimēšu tās biļetes, bet varbūt," cerīgi noskaņota ir spēlētāja.

Kristiānu spēlēt futbolu iemācījis tētis. "Viņš man sāka rādīt, mācīt, kā tas jādara, un man iepatikās," paskaidro meitene.  

Kāpēc galvenais sporta notikums ir vīriešu čempionāts, nevis sieviešu? Bērniem ir savs skats uz pieaugušo problēmām un dzimumu sadalījumā sportā. Luīze uzskata, ka sieviešu futbolā nesit tik stipri kā puiši, turpretim Amēlijas ieskatā lielu atšķirību nemaz nav. Tikmēr Kristiāna lēš, ka cilvēkiem laikam ir interesanti paskatīties, kā arī sievietes spēlē, nevis tikai vīrieši.

Turpretim profesionāļiem ir savs viedoklis. Trenere Spruntule atzīst, ka trenēt meitenes noteikti ir daudz grūtāk, jo ir vairāk emociju, arī daudz vairāk kašķu un dažādu aizvainojumu. Meitenes – gan mazās, gan lielās - ātrāk apvainojas, un līdzīgas problēmas ir arī nacionālā izlasē. "Meiteņu, sieviešu psiholoģija ir pilnīgi atšķirīga," uzsver trenere.

Arī RFS vecākā trenere Šakurova uzskata, ka izpaužas gan cita psiholoģija, gan emocijas, un tas ir interesanti.

Viedoklis par sieviešu futbolu pārsvarā sakrīt, bet atbildes uz galveno jautājumu mūsdienu futbolā - vai labāks ir Lionels Mesi vai Krištianu Ronaldu - ir dažādas. Dažas pārliecinoši nosauc Mesi, citas - Ronaldu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
A grupa P
Urugvaja URU
9
Krievija RUS
6
Saūda Arābija KSA
3
Ēģipte EGY
0
B grupa P
SPĀNIJA ESP
5
Portugāle POR
5
Irāna IRN
4
Maroka MAR
1
C grupa P
Francija FRA
7
Dānija DEN
5
Peru PER
3
Austrālija AUS
1
D grupa P
Horvātija CRO
9
Argentīna ARG
4
Nigērija NGA
3
Islande ISL
1
E grupa P
Brazīlija BRA
7
Šveice SUI
5
Serbija SRB
3
Kostarika CRI
1
F grupa P
Zviedrija SWE
6
Meksika MEX
6
Koreja KOR
3
Vācija GER
3
G grupa P
Beļģija BEL
9
Anglija ENG
6
Tunisija TUN
3
Panama PAN
0
H grupa P
Kolumbija COL
6
Japāna JPN
4
Senegāla SEN
4
Polija POL
3