Piesardzīgā Francijas izlase triumfē sešu vārtu Pasaules kausa finālā

Piesardzīgā spēles taktika neliedza Francijas futbolistiem svētdien rezultatīvā finālā Maskavā ar 4:2 pārspēt titula mača debitantus horvātus un otro reizi vēsturē izcīnīt Pasaules kausu. Franči atkārtoja panākumu, ko līdz šim vienīgo reizi spēja sasniegt mājās pirms 20 gadiem.

Vadībā Franciju izvirzīja horvātu uzbrucējs Mario Mandžukičs, 18.minūtē ievirzot bumbu savos vārtos. Desmit minūtes vēlāk Ivans Perišičs atjaunoja neizšķirtu, taču viņam neveiksmīga epizode, nospēlējot ar roku soda laukumā, nodrošināja iespēju Antuānam Grizmanam 38.minūtē realizēt 11 metru soda sitienu.

Francijas pārsvaru ar trešajiem vārtiem 59.minūtē nostiprināja Pols Pogba, bet jautājumu par uzvarētāju, šķiet, nebija pēc Kiliana Mbapes trāpījuma 65.minūtē. Francijas vārtsarga Igo Ljorisa kļūda vēl ļāva Mandžukičam 69.minūtē samazināt rezultāta starpību.

Pasaules kausa ieguvēji lietusgāzēs saņem izcīnīto trofeju

Bumbas pārvaldīšanā prāvs pārsvars spēles sākumā bija Horvātijas izlasei, kas vairākkārt iekļuva arī pretinieku soda laukumā, bet līdz sitieniem pa vārtiem netika. Savukārt Francijai nepiepildījās cerības uz pretuzbrukumiem.

Mario Mandžukičs raida bumbu savos vārtos

Pirmo iespēju franči pārvērtā vārtu guvumā - pēc Antuāna Grizmana izpildīta tiešā brīvsitiena soda laukuma vidū spēlētāji lēca pēc bumbas, kas no Mandžukiča galvas ielidoja tīklā. Mandžukičs kļuva par pirmo futbolistu, kam Pasaules kausa finālā nepalaimējās iesist savos vārtos. Krievijā arī fiksēts Pasaules kausa finālturnīru rekords - 12 reizes spēlētāji bumbu raidījuši savos vārtos.

Ivans Perišičs panāk Horvātijai 1:1

Ar 10 minūtēm Horvātijas izlasei pietika, lai panāktu 1:1. Pēc tiešā brīvsitiena horvāti izspēlēja bumbu soda laukumā, kur Perišičs izkārtoja sev iespēju sitienam ar kreiso kāju un trāpīja vārtu tālajā stūrī.

Pēc epizodes soda laukumā tiesnesis skatās video

Video atkārtojumu tiesnešu ieviešana Pasaules kausa finālturnīrā ļāva Francijai atgūt vadību. Tiesnesis sākotnēji nefiksēja Perišiča spēli ar roku, tomēr pēc video noskatīšanās norādīja uz 11 metru atzīmi.

Antuāns Grizmans trāpa no 11 metru atzīmes

Grizmans pendeli aukstasinīgi realizēja.

Horvāti noturas pēc Kiliana Mbapes izrāviena; spēli aptur laukumā izskrējušu personu dēļ

Francijas izlase pēc pārtraukuma apliecināja, ka viens no tās galvenajiem ieročiem ir uzbrucēja Kiliana Mbapes unikālais skriešanas ātrums. Mbape 52.minūtē izrāvās pa labo malu, tomēr līdz labam sitienam netika.

Mirkli vēlāk horvātu uzbrukumu nobremzēja policistes formā tērpusies skatītāja, kas sevi vēlējās parādīt futbola laukumā. Drīz pēc incidenta atbildību par četru personu izskriešanu laukumā uzņēmās Krievijas protesta pankroka grupa „Pussy Riot”.

Pols Pogba nodrošina Francijai 3:1 pārsvaru

Pēc vēl viena Mbapes izrāviena bumba pie soda laukuma nonāca Pogbas rīcībā un Francijas pussargs ar sitienu horvātu pussarga Lukas Modriča aizsegā trešo reizi pārspēja vārtsargu Danijelu Subašiču.

Marcelo Brozovičs novērš briesmas pie Horvātijas vārtiem

Horvātijas izlases spēle pajuka, un 61.minūtē pussargs Marcelo Brozovičs lēcienā tikko aizsniedzās līdz bumbai, ko Grizmans jau bija gatavs sist vārtos.

Kilians Mbape palielina Francijai vadību līdz 4:1

Savukārt Mbape kļuva par vienīgo padsmitgadnieku pēc Peles, kas guvis vārtus Pasaules kausa finālā. Noķēris Subašiču uz pretkustību, Mbape no 20 metriem sita vārtu pretējā stūrī.

Igo Ljoriss sarūpē Francijai otros zaudētos vārtus

Lai mača iznākums kopš 1966.gada rezultatīvākajā finālā nešķistu priekšlaicīgi skaidrs, parūpējās Francijas vārtsargs. Vienatnē sapinies vārtu līnijas priekšā, Ljoriss vien noskatījās, kā viņa deguna priekšā vārtos iesita Mandžukičs.

Kristaps Blanks par Francijas izlasi

"Riga" FC treneris Kristaps Blanks pirms spēles Latvijas Televīzijas studijā uzsvēra, ka Francijas izlasē katram spēlētājam ir sava loma, ko jāievēro panākumu gūšanai.

Horvāti pirmo reizi valsts vēsturē sasniedza Pasaules kausa finālu, kur favorītu lomā bija viņu pretinieki. Galvenā trenera Didjē Dešāma vadītā Francijas izlase atkārtoja pirms 20 gadiem gūto panākumu, kad Parīzē ieguva futbolā vērtīgāko trofeju. Turklāt Dešāms kļuva tikai par trešo personu, kam Pasaules kausu izdevies izcīnīt gan kā spēlētājam, gan trenerim.

Savukārt Zlatko Daličs pie Horvātijas valstsvienības stūres ir tikai deviņus mēnešus, taču viņa vadīto komandu tikai viena uzvaras tiesa šķīra no unikāla panākuma Pasaules kausa vēsturē.

Kristaps Blanks par Horvātijas izlasi

Blanks horvātus raksturoja kā komandu, kam kolektīvi saskaņots sniegums palīdz gūt uzvaras pār augsta līmeņa pretiniekiem.