Medijs: Vācijas futbola izlase Pasaules kausā sadalījās «ārzemniekos» un «vāciešos»

Pasaules kausa finālturnīrā Vācijas futbola valstsvienība bija sadalījusies divās nometnēs, etniskajiem vāciešiem un citu valstu izcelsmes spēlētājiem turoties atsevišķi, par izdevuma "Spiegel" pētījumu pirmdien rakstīja avīze "Bild".

Spēlētāju nošķirtība un divi atsevišķi grupējumi radušies nevis rasistiskas attieksmes, bet gan dažādu dzīves uzskatu un vērtību dēļ.

Piemēram, futbolisti grupējumā ar Žeromu Boatengu, Mesutu Ezilu un Ilkaju Gundoganu klausās repu, valkā zelta ķēdes un brauc ātrās automašīnās. Etniskajiem vāciešiem raksturīgs ieturētāks dzīvesveids - Tomass Millers no futbola brīvajā laikā rūpējas par sporta zirgiem un rāmāka dzīvesveida piekritēji ir  vairāki citi viņa tautieši. Millers Pasaules kausa izcīņas laikā arī parodējis otras nometnes futbolistus par viņu subkultūrai raksturīgo saziņas veidu.

Katram grupējumam bijis arī savs nosaukums. Imigrantu pēcteči dēvējušies par "kanaken", kā Vācijā nicinoši sauc ieceļotājus, bet otra grupa saukusies par "kartupeļiem", kas ir turku nievājošs apzīmējums vāciešiem. Abu grupējumu robežas gan neesot striktas - Sami Kedira pēdējos gados esot pieslējies vāciešiem, bet Julians Drakslers uztur attiecības ar abām grupām.

Vācijas Futbola federācijas prezidents Reinhards Grindels intervijā "Bild" noliedza, ka būtu zinājis par divu dažādi nosauktu nometņu pastāvēšanu valstsvienībā. Viņš solīja, ka pirms septembrī izlasei paredzētās pārbaudes spēles pret Franciju runās ar izlases futbolistiem par vienotības tēmu.

Savukārt Vācijas valstsvienības menedžeris Olivers Bīrhofs atzina, ka būs jāpievērš īpaša vērība dažādas izcelsmes spēlētāju patiesai apvienošanai nacionālajā izlasē.

Pasaules kausa finālturnīrā Krievijā līdzšinējā Pasaules kausa īpašniece Vācija netika tālāk par grupu kārtu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa P
Urugvaja URU
9
Krievija RUS
6
Saūda Arābija KSA
3
Ēģipte EGY
0
B grupa P
SPĀNIJA ESP
5
Portugāle POR
5
Irāna IRN
4
Maroka MAR
1
C grupa P
Francija FRA
7
Dānija DEN
5
Peru PER
3
Austrālija AUS
1
D grupa P
Horvātija CRO
9
Argentīna ARG
4
Nigērija NGA
3
Islande ISL
1
E grupa P
Brazīlija BRA
7
Šveice SUI
5
Serbija SRB
3
Kostarika CRI
1
F grupa P
Zviedrija SWE
6
Meksika MEX
6
Koreja KOR
3
Vācija GER
3
G grupa P
Beļģija BEL
9
Anglija ENG
6
Tunisija TUN
3
Panama PAN
0
H grupa P
Kolumbija COL
6
Japāna JPN
4
Senegāla SEN
4
Polija POL
3