Matemātiķi Pasaules kausa favorītos ieceļ Spāniju un Vāciju

Vācijas un Beļģijas universitāšu zinātnieku grupa ar matemātiskās modelēšanas metodi noteikušas katras komandas izredzes uzvarēt Pasaules kausa izcīņā, un visaugstāk novērtētas Spānijas un Vācijas futbolistu perspektīvas kļūt par trofejas ieguvējiem.

Zinātnieki izanalizēja simt tūkstoš variantu čempionāta norisē. Analīzē ņemts vērā gan katras dalībvalsts kopprodukts un iedzīvotāju skaits, gan valstsvienības vieta pasaules rangā, vidējais futbolistu vecums, spēlētāju skaits Čempionu līgā, kā arī citi faktori, tostarp komandu vietas Pasaules kausa izcīņā kopš 2002.gada.

Iespēja Spānijai 32 valstu konkurencē kļūt par Pasaules kausa ieguvēju novērtēta ar 17,8% varbūtību, bet Vācijas izredzes ir 17,1%. Favorītu sarakstā trešo vietu ieņem Brazīlija ar 12,3%. Aprēķinos gan nav iekļauts fakts, ka Spānijas izlasē dienu pirms finālturnīra sākuma atlaida galveno treneri Hulenu Lopetegi.

Pētnieki uzsver, ka būtiski iegūtos rezultātus ietekmēja komandu sadalījums grupās un iespējamie turpmākie izslēgšanas spēļu pāri. Pētījumā uzsvērts, ka Vācija būs finālturnīra favorīte, ja iekļūs ceturtdaļfinālā, jo salīdzinājumā ar citām komandām vāciešiem ir lielāka iespēja tikties ar spēcīgu pretinieku astotdaļfinālā.

Pasaules kausa izcīņa no 14.jūnija līdz 15.jūlijam notiks 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Turnīra spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa P
Urugvaja URU
9
Krievija RUS
6
Saūda Arābija KSA
3
Ēģipte EGY
0
B grupa P
SPĀNIJA ESP
5
Portugāle POR
5
Irāna IRN
4
Maroka MAR
1
C grupa P
Francija FRA
7
Dānija DEN
5
Peru PER
3
Austrālija AUS
1
D grupa P
Horvātija CRO
9
Argentīna ARG
4
Nigērija NGA
3
Islande ISL
1
E grupa P
Brazīlija BRA
7
Šveice SUI
5
Serbija SRB
3
Kostarika CRI
1
F grupa P
Zviedrija SWE
6
Meksika MEX
6
Koreja KOR
3
Vācija GER
3
G grupa P
Beļģija BEL
9
Anglija ENG
6
Tunisija TUN
3
Panama PAN
0
H grupa P
Kolumbija COL
6
Japāna JPN
4
Senegāla SEN
4
Polija POL
3