Marokāņu trāpījums savos vārtos nodrošina Irānas futbolistiem uzvaru mača izskaņā

Irānas futbolisti piektdien Sanktpēterburgā ar 1:0 pārspēja Marokas izlasi pirmajā spēlē B apakšgrupā Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā. Abas komandas nav grupas favorītes, tomēr uzvara irāņiem saglabā cerības pacīnīties par dalību izslēgšanas turnīrā.

Marokas izlase vairāk uzbruka un bija tuvāk vārtu guvumam, taču vienīgo reizi bumbu raidīja savos vārtos, turklāt tas notika jau mača kompensācijas laika beigās, praktiski neatstājot izredzes izglābties.

Marokānis Azizs Buaduzs trāpa savos vārtos

Aktīvi uzbrukumu veidošanā jau pirmajās minūtēs darbojās marokāņi, kam pietrūka precizitātes, lai bīstami sistu pa vārtiem.

Irāņi izglābjas pēc vairākiem sitieniem soda laukumā

Lai gan temps spēlē drīz vien pierima, 19.minūtē tikai irāņu pašaizliedzība sitienu bloķēšanā un vārtsarga Ali Beiranvanda centieni palīdzēja noturēties, bumbai lēkājot vārtu priekšā.

Retā pretuzbrukumā Irāna neizmanto lielisku iespēju

Irānas izlase paļāvās uz pretuzbrukumiem un viens no tiem izvērtās par Sardara Azmuna izrāvienu vienatnē pret Moniru el Kadžui, tomēr pārāks duelī bija Marokas vārtsargs.

Piesardzīgā otrā puslaika sākumā abas komandas vairāk domāja, kā nekļūdīties, un būtisku draudu vārtiem nebija.

Pēc bīstama marokāņu sitiena Irānas izlasi glābj vārtsargs

Vairāk uzbrukumā centās darboties marokāņi, un 80.minūtē teicams sitiens izdevās Hakimam Zijaham, tomēr lēcienā bumbu pašā vārtu apakšējā stūrī tvēra Beiranvands.

Irānas futbolists krīt pēc nelielas sadursmes

Ar lielāku nepacietību spēles beigas šķietami gaidīja Irānas izlase, dažbrīd pārcentīgi cenšoties parādīt, ka pret viņiem pārkāpti noteikumi, tomēr savu iespēju Āzijas komanda sagaidīja. Tiesa, bumbu savos vārtos jau kompensācijas laika beigās ar galvu pēc pretinieku soda sitiena raidīja marokānis Buaduzs.

Vēlāk piektdien B apakšgrupā Eiropas čempioni portugāļi Sočos tiksies ar 2010.gadā Pasaules kausu ieguvušo Spāniju, kas dienu pirms finālturnīra sākuma tika pie jauna galvenā trenera.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajā spēlē Urugvaja mača izskaņā guva uzvaras vārtus un ar 1:0 pārspēja Ēģipti A apakšgrupā.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.