Kristiāns Girvičs: Jāņu futbols – kas var būt labāks par to!

Kamēr visa Latvija līgos pie ugunskuriem un svētku galdiem, Pasaules kauss futbolā turpināsies bez brīvdienām. Tā kā gan Līgo dienā, gan Jāņos notiks pa trim spēlēm, ir vērts parūpēties, lai tuvumā būtu TV ekrāns. Par svētku futbola kulmināciju laikam jāsauc Līgo vakara spēli, kurā pasaules čempionvienība Vācija, tiekoties ar Zviedriju, mēģinās sasmelt čempionāta startā izlieto ūdeni.

Līgo dienas ievadā plkst. 15 gan notiks pirmais G grupas otrās kārtas mačs: Beļģija – Tunisija. Pirmajā kārtā beļģi ar 3:0 sagrāva Panamu, bet tunisieši tikai mača izskaņā ar 1:2 zaudēja angļiem.

Beļģijas valstsvienība nav zaudējusi jau 20 spēles, un būs liels pārsteigums, ja tas notiks sestdien.

Pirmajā čempionāta spēlē beļģiem pretī bija pārāk vājš pretinieks, lai nopietni varētu vērtēt “Sarkano velnu” gatavību iesaistīties par pasaules čempionu titulu. Tunisijai gan arī ne pārāk veicas Pasaules kausa finālturnīros – kopš uzvaras debijas mačā 1978. gadā pār Meksiku (starp citu, tā bija pirmā Āfrikas izlašu uzvara Pasaules kausu vēsturē) tunisieši nākamajās 12 finālturnīru spēlēs vairs nav uzvarējuši ne reizi.

Tomēr interesantākie Līgosvētku futbola notikumi risināsies Pasaules kausa F grupā, kur vispirms plkst. 18 pirmās spēļu kārtas galvenie varoņi meksikāņi sacentīsies ar Dienvidkorejas izlasi, bet pēc trim stundām pienāks vāciešu un zviedru kārta. Pirmās kārtas

Meksikas uzvara 1:0 pār Vāciju bija pārsteigums, taču to nekādā gadījumā nevar saukt par kaut kādu īpašu brīnumu –

jau iepriekšējos Pasaules kausos meksikāņi ne reizi vien pierādījuši, ka var kā līdzīgs pret līdzīgu sacensties ar jebkuru no pasaules titulētākajām izlasēm. Toties korejieši pēc zaudējuma 0:1 pirmajā spēlē Zviedrijai vēl varēja pateikties savam vārtsargam Čo Hunvo, ka ielaisti tikai vieni vārti.

Vācieši tikai otro reizi vēsturē Pasaules kausā zaudēja savu pirmo spēli – iepriekš tas notika 1982. gadā, kad VFR zaudēja Alžīrijai, taču pat toreiz “Manšafte” tāpat aizspēlējās līdz pat čempionāta finālam (pēc tam septiņus finālturnīrus vācieši allaž bija sākuši ar uzvaru). Pēdējā laikā gan ierasts, ka pasaules čempionus nākamajā turnīrā gaida lielas grūtības – trijos no četriem iepriekšējiem finālturnīriem pasaules čempioni nemaz netika ārā no grupas (2002. gadā – Francija, 2010. gadā – Itālija un 2014. gadā – Spānija). Ja pasaules čempioni neuzvarēs zviedrus, tad Vācijas valstsvienība riskē pirmo reizi vēsturē nepārvarēt grupu turnīra barjeru.

Zviedrijas izlasi gan var saukt par grandu biedu –

šā čempionāta kvalifikācijā skandināvi atstāja aiz finālturnīra borta divas no pasaules tradicionāli vadošajām komandām Nīderlandi un Itāliju. Zviedri arī pirmo reizi kopš 1958. gada finālturnīru sākuši ar uzvaru – pēc tam bijuši pieci neizšķirti un divi zaudējumi. Paredzams, ka Zviedrijas izlases sastāvā laukumā atgriezīsies “Manchester United” aizsargs Viktors Lindelēfs, kurš veselības problēmu dēļ nespēlēja pirmajā Pasaules kausa mačā. Ja atceras, ka divās iepriekšējās Vācijas un Zviedrijas valstssacīkstēs tika gūti 16 vārti (iepriekšējā pasaules čempionāta atlases turnīra atlases ciklā – 4:4 un 5:3 Vācijas labā), tad

varam cerēt uz īstu Līgosvētku cienīgu futbola šovu.

Savukārt Jāņu dienas futbola programma plkst. 15 sāksies ar otro G grupas maču, kurā Anglijas izlase tiksies ar Panamu. Pirmajā mačā angļiem ar diviem vārtu guvumiem visu nokārtoja kapteinis Harijs Keins, kurš 25 izlases mačos jau guvis 15 vārtus. Lai gan mačā ar Tunisiju angļi izrāva trīs punktus tikai spēles kompensācijas laikā, pie labākas momentu realizācijas “Trīs lauvas” varēja iegūt pārliecinošu pārsvaru jau pirmajā puslaikā. Izskatās gan, ka otro maču traumas dēļ izlaidīs viens no Anglijas izlases līderiem Dele Alli.

Pēc tam plkst. 18 tiksies abas negaidītās H grupas līderes – Japāna un Senegāla. Japāņi iesāka čempionātu ar pārsteidzošu uzvaru 2:1 pār Kolumbiju, taču jāņem vērā, ka pēc kolumbiešu pussarga Karlosa Sančesa pēdējās cerības soda “samuraji” gandrīz visu maču spēlēja vairākumā. Starp citu,

Japāna kļuvusi par pirmo Āzijas valstsvienību, kas Pasaules kausā uzvarējusi Dienvidamerikas izlasi

(iepriekšējās 17 spēlēs Āzijas komandas bija piedzīvojušas 14 zaudējumus).

Savukārt Senegālas izlase uzvarētajā mačā pār Poliju (2:1) izcēlās ar ļoti disciplinētu aizsardzību, tiekot galā ar poļu uzbrukuma zvaigzni Robertu Levandovski. Poļi Pasaules kausa finālturnīros jau deviņus mačus kopš 1986. gada (pēc tam poļi vēl spēlējuši 2002. un 2006. gada čempionātos) nav spējuši nosargāt savus vārtus “sausā”, zaudējot septiņas no šīm spēlēm. Poļi gan cer, ka svētdienas vakara mačā ar Kolumbiju pēc savainojuma sadziedēšanas Pasaules kausā debitēs komandas aizsardzības līderis Kamils Gliks. Abām komandām tas ir “būt vai nebūt” mačs, tāpēc varam sagaidīt īstu futbola kauju.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa P
Urugvaja URU
9
Krievija RUS
6
Saūda Arābija KSA
3
Ēģipte EGY
0
B grupa P
SPĀNIJA ESP
5
Portugāle POR
5
Irāna IRN
4
Maroka MAR
1
C grupa P
Francija FRA
7
Dānija DEN
5
Peru PER
3
Austrālija AUS
1
D grupa P
Horvātija CRO
9
Argentīna ARG
4
Nigērija NGA
3
Islande ISL
1
E grupa P
Brazīlija BRA
7
Šveice SUI
5
Serbija SRB
3
Kostarika CRI
1
F grupa P
Zviedrija SWE
6
Meksika MEX
6
Koreja KOR
3
Vācija GER
3
G grupa P
Beļģija BEL
9
Anglija ENG
6
Tunisija TUN
3
Panama PAN
0
H grupa P
Kolumbija COL
6
Japāna JPN
4
Senegāla SEN
4
Polija POL
3