Krievijas futbolisti uzvar pēcspēles sitienos un aizsūta Spāniju mājās

Svētdien Maskavā “Lužņiku” stadionā emocijas sita augstu vilni – Pasaules kausa finālturnīra astotdaļfinālā tikās Spānijas un mājinieces Krievijas futbola izlases. Tikai pēcspēles sitienos šajā spraigajā cīņā varēja noskaidrot uzvarētāju, un tā izrādījās Krievija, bet titulētajai Spānijas izlasei nācās braukt mājās.

Jau 12. minūtē šajā emocionālajā spēlē tika atklāts rezultāts – brīvsitiens Spānijai, un spraiga cīņa starp Spānijas izlases kapteini Serhio Ramosu un Sergeju Ignaševiču, bumba atsitās pret krievu futbolista kāju un ielidoja vārtos, ļaujot uzgavilēt Spānijas futbola līdzjutējiem.

Spānija izvirzās vadībā (1:0)

23. minūtē pie brīvsitiena tika Krievijas izlase, taču šo situāciju realizēt līdz rezultāta izlīdzinājumam neizdevās.

Nerealizēta iespēja Krievijas izlasei

Pirmā puslaika beigu daļā krieviem beidzot radās reāla iespēja izlīdzināt rezultātu, taču šoreiz precizitāte pievīla un bumba aizlidoja garām vārtiem.

Krievijas izlase tuvu rezultāta izlīdzinājumam

40. minūtē Krievijas izlase tika iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu. Artjoms Dzjuba lieliski nomānīja spāņu vārstargu Davidu de Heu, un rezultāts beidzot tika izlīdzināts.

Artjoms Dzjuba realizē 11 metru soda sitienu un izlīdzina rezultātu

Pēc krievu vārtu guvuma atdzīvojās gan spēle, gan arī skatītāji tribīnēs. Bet pirms došanās pārtraukumā rezultāts uz tablo vairs nemainījās.

Spēles spilgtākās epizodes

Otrais puslaiks iesākās ar aktīviem Krievijas izlases uzbrukumiem - šai komandai izpaudās "tagad vai nekad" sindroms, jo Krievija pirmo reizi Pasaules kausa izcīņas vēsturē spējusi izkļūt no grupas. Vēlāk gan spāņi centās iet uzbrukumos, taču izlauzties cauri Krievijas aizsardzībai bija pārāk grūts uzdevums.

Vērā ņemama iespēja Spānijas izlasei radās tikai 85. minūtē, bet tā ar vārtu guvumu nevainagojās.

Nerealizēta situācija Spānijas izlasei

Pamatlaikā un kompensācijas laikā nevienai no izlasēm gūt uzvaras vārtus neizdevās, tādēļ uzvarētāju nācās noskaidrot šajā turnīrā pirmajā papildlaikā. Taču arī tad uzvarētāju noskaidrot neizdevās.

Ilgā spēle bija nogurdinājusi abas komandas, turklāt sāka līt arī lietus, kas situāciju nepadarīja vienkāršāku. Uzvarētāja noskaidrošanai nu bija vajadzīgi pēcspēles sitieni.

Pirmais "pendeli" izpildīja Andress Injesta un precīzi, bet arī Fjodors Smolovs bija precīzs. Arī otrā sitienu sērija precīza abu komandu izpildījumā. Un tomēr veiksme bija Krievijas izlases sabiedrotā, un spāņiem šis turnīrs beidzās jau astotdaļfinālā.

Pēcspēles sitienu sērija

Spānijas futbola valstsvienība izslēgšanas spēlēs nonāca kā B grupas līdere, taču ceļš uz to nebija viegls. Pirmajā spēlē Spānija ar Portugāli nospēlēja neizšķirti – 3:3. Duelī ar Irānu bija uzvara ar minimālu rezultātu – 1:0. Bet spēlē ar Maroku atkal neizšķirts – 1:1.

Tikmēr Krievijas izlase mājiniekiem par prieku šo turnīru uzsāka ar skaistu uzvaru – 5:0 spēlē pret Sauda Arābiju. Tai sekoja skaista uzvara pār Ēģipti (3:1). Grupu turnīra noslēgumā gan auksta duša – zaudējums Urugvajai ar 0:3.