Krievijas futbolisti Pasaules kausu sāk ar neorganizētās Saūda Arābijas sagrāvi

Mājinieki Krievijas izlases futbolisti ceturtdien Pasaules kausa finālturnīra atklāšanas mačā Maskavā ar graujošu rezultātu 5:0 "Lužņiku" stadionā uzveica Saūda Arābiju A apakšgrupas spēlē. Cik spēcīga ir Krievijas valstsvienība, rādīs nākamās spēles, jo Saūda Arābijas izlase atstāja vāji organizētas komandas iespaidu.

Divus vārtus uzvarētājiem guva Deniss Čeriševs, kurš turklāt kļuva par Pasaules kausa vēsturē pirmo futbolistu, kas iesitis vārtus atklāšanas spēlē, dodoties laukumā uz maiņu.

Pasaules kausa finālturnīra divu viszemāk pasaules rangā ierindoto komandu duelī Krievijas izlases aktivitāte uzbrukumā ļāva laukuma saimniekiem 12.minūtē atklāt rezultātu un pirmā puslaika beigās to dubultot. Saūda Arābijas spēlē pietrūka saskaņotas darbības, un otrā puslaika vidū krita arī trešie vārti, bet mača izskaņā rezultāts kļuva viesiem pavisam bēdīgs.

Jurijs Gazinskis izvirza Krieviju vadībā

Finālturnīrā pirmos vārtus guva Jurijs Gazinskis, ar galvu raidot bumbu vārtos pēc centrējuma.

Krievijas izlase centās spēlēt augstā tempā un lielākoties darbojās viesu laukuma pusē, tomēr nostiprināt pārsvaru ar otrajiem vārtiem tobrīd neizdevās. Puslaika vidū Saūda Arābija jau tika līdzi pretiniekiem un veidoja savus uzbrukumus. Krievi gan cieta zaudējumu sastāvā, jo kājas savainojuma dēļ 25.minūtē laukumu pameta viens no komandas līderiem pussargs Alans Dzagojevs.

Deniss Čeriševs ar trāpījumu devītniekā panāk 2:0

Toties Saūda Arābijas futbolistu centieni aktīvāk nospēlēt aizsardzībā atklāja robus viņu aizsardzībā, un krievi 43.minūtē pretuzbrukumā rezultātu divkāršoja. Dzagojevu uz maiņu aizstājušais Čeriševs soda laukumā apspēlēja pretiniekus un ar kreiso kāju raidīja bumbu vārtu tuvajā stūrī.

Saūda Arābijas izlase daudz pārvaldīja bumbu, taču pieļāva kļūdas, kas liedza izvērst mērķtiecīgus uzbrukumus.

Meistarību Saūda Arābijas vārtos apliecina  Abdula Almuaufs

Krievijas futbolistiem arī pietrūka organizētības, tomēr pretinieku aizsardzībā tāpat izdevās atrast robus - 68.minūtē tikai vārtsargs Abdula Almuaufs glāba no trešo vārtu zaudējuma.

Artjoms Dzjuba gūst Krievijai trešos vārtus

Turklāt 71. minūtē Artjoms Dzjuba netraucēti no vārtu priekšas pēc centrējuma guva trešos vārtus. Ar galvu no vārtsarga laukuma līnijas Dzjuba sita tikai minūti pēc došanās laukumā uz maiņu.

Čeriševs gūst savus otros vārtus spēlē

Teicamu individuālo meistarību spēles izskaņā apliecināja Čeriševs, vienā pieskārienā no soda laukuma robežas raidot bumbu tīklā.

Saūda Arābijas sagrāvei punktu pieliek piektie vārti

Līdz spēles beigu svilpei teicams soda sitiens izdevās Aleksandram Golovinam, kurš panāca 5:0.

Otra A apakšgrupas spēle notiks piektdien Jekaterinburgā, kur tiksies Ēģiptes un Urugvajas valstsvienības. Iespējams, nākamajā spēlē labāku sniegumu rādīs arī Saūda Arābijas izlase, jo beidzies būs ramadāns, kas liedz islāmticīgajiem no saules lēkta līdz rietam jebko ēst vai dzert. Islāma uzvedības normām pakļaujas arī futbola valstsvienības spēlētāji.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.