Kolumbijas izlase ar uzvaru nosūta mājās Senegālas futbolistus

Kolumbijas izlase ar minimālu pārsvaru (1:0) pēdējā Pasaules kausa izcīņas grupas mača pārspēja Senegālu, izcīnot vietu astotdaļfinālā. Savukārt Senegāla par mata tiesu izstājas no tālākas cīņas turnīrā.

Pārlēlajā mačā Polija ar 0:1 pārspēja Japānu.

Identiskā situācijā pēc grupas spēlēm atradās Japāna un Senegāla, kas katra guvusi četrus punktus, guvusi un ielaidusi vienādu vārtu skaitu, kā arī spēlējuši neizšķirti savstarpējā mačā. Taču, tā kā japāņi guvuši mazāk dzeltenās un sarkanās kartītes, vietu astotdaļfinālā guva tieši viņi.

Pirmajās minūtēs nevienai no komandām neizdevās iegūt izteiktu līdera lomu, abām komandām regulāri apmainoties ar bumbas kontroli.

Bīstams izrāviens uz vārtiem padevās Senegālas spēlētājam, taču viņš tika apstādināts soda laukumā, tiesnesim norādot uz 11 metru atzīmi. Kolumbijas spēlētāji metās protestēt, norādot, ka spēlētājs izsitis bumbu. Galvenais tiesnesis sazinājās ar video tiesnešiem un devās skatīties atkārtojumu, pēc kura nolēma, ka soda sitiens nav jāpiešķir.

Tiesnesis pārdomā soda sitiena piešķiršanu

Vien mača 31. minūtē uz maiņu devās viens no Kolumbijas uzbrukuma līderiem Hamess Rodrigess. Redzamas traumas sportistam nebija, tāpēc tas, visticamāk, bija trenera lēmums, uzskatot, sportists neiekļāvās vēlamajā plānā.

Pirmajam puslaikam beidzoties, rezultāts bija tāds pats kā spēles sākumā, kas nelabvēlīgā situācijā nostāda Kolumbijas izlasi.

Pēc pārtraukuma abas izlases turpināja spēlēt aktīvi, brīžiem pārlieku asi cīnoties par bumbu un pārkāpjot noteikumus.

Drīz vien iniciatīvu sāka pārņemt dienvidamerikāņi, kam neizšķirts šajā mačā varētu nozīmēt izstāšanos no tālākas cīņas par kāroto trofeju.

Bīstama tālā piespēle varēja ļaut kolumbiešiem atklāt rezultātu, taču epizodi lieliski nolasīja afrikāņu vārtsargs, izgājienā pārtverot bumbu.

Senegāla nosargā neizšķirtu rezultātu

Pēc stūra sitiena kolumbieši bumbu ar galvu nogādāja pretinieku vārtos, palielinot savas izredzes sasniegt astotdaļfinālu.

Kolumbija atklāj rezultātu

Nonākot iedzinējos, Senegālas futbolisti dramatiski mainīja savu taktiku un metās steigšus atgūt zaudēto, taču rezultāts netika izlīdzināts.

Senegāla bīstami apdraud pretinieku vārtus

Afrikāņi turpināja presingu, zinot, ka vārti viņiem palielinātu izredzes iekļūt astotdaļfinālā, taču vārti netika gūti.

Vakarā pirmo vietu apakšgrupā sadalīs Anglija un Beļģija, kas jau garantējušas vietu astotdaļfinālā. Savukārt Panamas un Tunisijas futbolisti aizvadīs simbolisku maču. Abas spēles tiešraidē varēs vērot lsm.lv, bet Anglijas un Beļģijas spēle būs tiešraidē arī LTV7.