Ibērijas grandu cīņā Ronaldu trīs vārti nodrošina Portugālei neizšķirtu pret Spāniju

Superzvaigznes Krištianu Ronaldu trīs gūti vārti palīdzēja Portugāles izlasei piektdien Sočos gūt neizšķirtu 3:3 pret Spānijas futbolistiem Pasaules kausa finālturnīra B apakšgrupas spēlē. Eiropas čempioni portugāļi divreiz bija vadībā, bet mača beigās nonāca tuvu zaudējumam, līdz Ronaldu 88.minūtē panāca izlīdzinājumu.

Dienu pirms Pasaules kausa finālturnīra treneri nomainījušajā Spānijas valstsvienībā divus vārtus guva Djegu Košta. Pa vieniem vārtiem katrā puslaikā Spānijai nodrošināja Košta, bet viens precīzs sitiens bija Načo rēķinā. Spāņi divreiz atspēlēja vienu vārtu deficītu un otrajā puslaikā pārņēma vadību, ko likvidēja Ronaldu trāpīts soda sitiens.

Portugāle jau mača sākumā izvirzījās vadībā pēc Ronaldu realizēta 11 metru soda sitiena, izlīdzinājumu pirmā puslaika vidū panāca Košta, bet minūti pirms pārtraukuma spāņu vārtsargs Davids de Hea kļūdījās pēc Ronaldu sitiena.

Soda laukumā nogāž Krištianu Ronaldu

Lielisku iespēju atklāt rezultātu Portugāles izlase nopelnīja jau 3.minūtē, kad soda laukumā Načo nogāza Krištianu Ronaldu.

Krištianu Ronaldu realizē 11 metru soda sitienu

Mirkli vēlāk Ronaldu bez minstināšanās realizēja 11 metru soda sitienu, izvirzot Portugāli vadībā.

Spāņi centienos atspēlēties vairāk uzbruka un pārvaldīja bumbu, taču nemetās visiem spēkiem uz priekšu, paturot prātā pretuzbrukumu risku.

Rupji nospēlē spānis Serhio Busketss

Centienos apturēt portugāļu uzbrukumu, brīdinājumu par rupju spēli saņēma Serhio Busketss.

Bīstamam Portugāles pretuzbrukumam pietrūkst noslēguma

Portugāles bīstamību pretuzbrukumos apliecināja ātrs trieciens 22.minūtē, kad Brunu Fernandešs pēc teicamas Ronaldu piespēles līdz sitienam tomēr nenonāca.

Djegu Košta izlīdzina rezultātu 1:1

Individuāla Koštas meistarība palīdzēja Spānijai panākt izlīdzinājumu - uzbrucējs pie soda laukuma robežas apspēlēja vairākus pretiniekus un neatvairāmi sita vārtu apakšējā stūrī. Nepiepildījās portugāļu cerības, ka Košta ceļā līdz vārtiem būtu pārkāpis noteikumus divcīņā pret aizsargu Pepi.

Trāpījums pa portugāļu vārtu līniju rezultātu neizmaina

Pāris minūtes vēlāk pa Portugāles vārtu pārliktni trāpīja Isko un spāņi uzskatīja, ka guvuši otros vārtus, taču bumba atsitās pret vārtu līniju. Tiesnesis apelējušajiem spāņiem atgādināja, ka viedierīcē saņemtu signālu, ja bumba būtu nonākusi līnijas otrā pusē.

Andresam Injestam mazliet pietrūkst precizitātes

Tuvu vārtu guvumam Spānija bija arī 35.minūtē, kad gar pašu vārtu stabu bumba aizripoja pēc Andresa Injestas sitiena.

Vārtsarga kļūda maksā Spānijai otro vārtu zaudējumu

Taču ar vienu vārtu pārsvaru pārtraukumā devās Portugāles izlase - de Hea misējās pēc Ronaldu sitiena no soda laukuma robežas.

Djegu Koštas otrais vārtu guvums vēlreiz atjauno neizšķirtu

Vēlreiz spāņus glāba Košta - 55.minūtē pēc soda sitiena izspēles Busketss centrēja uz vārtu priekšu, kur punktu pielika Košta.

Načo ar tālu sitienu izvirza Spāniju vadībā

Trīs minūtes vēlāk Spānijas uzbrukums jau šķietami bija izsīcis, kad Načo tālšāviens trāpīja pa abiem vārtu stabiem un bumba apstājās tīklā.

Krištianu Ronaldu neatvairāmi trāpa vārtu augšējā stūrī

Cerības uz neizšķirtu Portugālei piepildīja Ronaldu, vēlreiz apliecinot, ka ir meistarīgs arī soda sitienu izpildītājs.

Iepriekš B apakšgrupā Irānas izlase Sanktpēterburgā nodrošināja uzvaru 1:0 pār Maroku

Jau vēstīts, ka dienas pirmajā spēlē Urugvaja mača izskaņā guva uzvaras vārtus un ar 1:0 pārspēja Ēģipti A apakšgrupā.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.