Horvātijas futbolisti 11 metru sitienu drāmā sarūgtina krievus, spēlēs pusfinālā

Pēdējo ceļazīmi uz Pasaules kausa pusfinālu izcīnīja Horvātijas valstsvienība, kas sestdien Sočos 11 metru sitienu sērijā nodrošināja uzvaru pār Krievijas futbola izlasi. Pēc pagarinājuma rezultāts spēlē bija neizšķirts 2:2, tādēļ uzvarētāja noteikšanā par izšķirošiem kļuva 11 metru sitieni, kuros ar 4:3 pārāka bija Horvātijas izlase.

Horvāti spēja panākt izlīdzinājumu pamatlaikā, Krievijas izlase - pagarinājumā, atliekot uzvarētāju noteikšanu uz 11 metru sitieniem. Horvāti apturēja mājinieku panākumu sēriju un pirmo reizi kopš 1998.gada spēlēs pusfinālā, kur tiksies ar Angliju.

Pēcspēles 11 metru sitienu sērija

Rezultātu 31.minūtē atklāja Deniss Čeriševs, bet Andrejs Kramaričs 39.minūtē Horvātijai atjaunoja neizšķirtu. Vadību pagarinājumā 101.minūtē horvātiem nodrošināja Domagojs Vida, savukārt Mario Fernandess 115.minūtē panāca Krievijai 2:2.

Līdz ar spēles sākumu abas komandas vairāk domāja, kā nekļūdīties un neielaist vārtus, nevis meklēja laimi uzbrukumā.

Ivans Perišičs netrāpa Krievijas vārtos

Laba iespēja Horvātijas izlasē 28.minūtē bija Ivanam Perišičam, tomēr viņš sita garām vārtu tālajam stabam.

Deniss Čeriševs izvirza Krieviju vadībā

Turpretim Krievijas izlases jaunā zvaigzne Čeriševs izkārtoja sev ērtu sitienu no pārdesmit metriem un ar kreiso kāju spēcīgi sita vārtu stūrī.

Andrejs Kramaričs atjauno neizšķirtu

Ilgi vadībā mājiniekiem noturēties gan neizdevās - ātrā uzbrukumā Mario Mandžukičs piespēlēja vārtu priekšā un Kramaričs precīzi sita ar galvu. Puslaika turpinājumā abas komandas atdzīvojās, padarot spēli interesantu ne tikai saviem atbalstītājiem.

Pāris centimetru pietrūkst vārtu guvumam pēc Ivana Perišiča sitiena

Pēc pārtraukuma aktīvi uzbruka Horvātijas izlase, bet reti tika līdz sitienam pa vārtiem. Izcila iespēja 60.minūtē gan bija Perišičam, kurš no soda laukuma vidus trāpīja pa stabu un atlēkusī bumba lidojumā paralēli vārtu līnijai to nešķērsoja.

Kājas muskuli izgājienā savaino Horvātijas vārtsargs

Jo tuvāk pamatlaika beigām, jo apņēmīgāk uzbruka Horvātijas izlase, bet krievi veiksmīgi aizsargājās. Turklāt Horvātijas fanus bažīgus darīja vārtsarga Danijela Subašiča savainojums 89. minūtē, tiesa, maču viņš varēja turpināt.

Horvāti izvirzās vadībā 2:1

Pagarinājumā abu komandu spēlētājiem vairs nebija daudz spēka, bet horvāti sev veiksmīgā situācijā guva otros vārtus. Pēc stūra sitiena Vida ar galvu sita pa vārtiem, kuru priekšā Vedrans Čorluka aizsedza vārtsargam skatu un samulsināja arī pretinieku aizsargus, nepieskaroties bumbai, kas ieripoja tīklā.

Dalera Kuzjajeva spēcīgu sitienu tver horvātu vārtsargs

Krievijas centienos atspēlēties labs tālsitiens 111.minūtē izdevās Daleram Kuzjajevam, bet spēcīgi lidojušo bumbu Subašičs notvēra.

Naturalizētais Mario Fernandess panāk Krievijai 2:2

Savu iespēju krievi izmantoja piecas minūtes pirms pagarinājuma beigām - pēc bumbas iespēles soda laukumā aizsargs Fernandess augstā lēcienā ar galvu trāpīja vārtu stūrī.

Savukārt pēcspēles sitienos Subašičs glāba pirmajā sērijā pēc Fjodora Smolova pavāja sitiena, savukārt Fernandess sita garām vārtiem. Horvāti vienīgo reizi tukšā palika pēc Mateo Kovačiča sitiena, ko tvēra vārtsargs Igors Akinfejevs. Uzvaru Horvātijai pēdējā sitienā nodrošināja Ivans Rakitičs.

Horvātijas izlase 1998.gadā Pasaules kausa izcīņā ieguva 3.vietu, pusfinālā piekāpjoties Francijai, bet mazajā finālā pārspējot Nīderlandi, gūstot valstsvienībai nozīmīgāko panākumu. Savukārt Krievija neatkarīgas valsts vēsturē ceturtdaļfinālā spēlēja pirmoreiz.

Pusfinālā horvāti tiksies ar Anglijas izlasi, kas iepriekš sestdien Samarā pieveica zviedrus.

Jau piektdien pusfinālā iekļuva Francijas un Beļģijas valstsvienības. Francūži pārspēja Urugvajas izlasi, bet beļģi no turpmākas cīņas izslēdza Brazīlijas valstsvienību. Pirmo reizi Pasaules kausa vēsturē vienlaicīgi pusfinālu nesasniedza Vācija, Brazīlija un Argentīna.

Finālturnīra priekšsacīkstēs 32 valstsvienības bija sadalītas astoņās grupās, kas 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos aizvadīja grupu kārtas spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāca astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpināja izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē var redzēt LTV7 un lsm.lv.